I» Laatste Nieuws 1% Sluiting tusschen Kerstmis en Nieuwjaar Winterhulp De borrel duurder Talrijke Sovjet- aanvallen gestrand Winterartiken voor de Duitsche soldaten Pag- 3 Verplicht voor industriëele- en handelsondernemingen EERSTE BLAD DER' SCHIEDAMSGHE COURANT Maandag 22 December 1941 Tooneelavonden van „Nut en Ontspanning" Burgerlijke stand Uitreiking distributiebescheiden Wie is aan de beurt? Vele en jeugdige collectanten S.Ó.Y. Hercules Lubea Ouderavond school H Verhoogde prijzen van gedistilleerd in café's en restaurants Zang concours I Duitschiand strijdt voor Europa Geen groote actie in Noord-Afrika Agenda Japansche vloot waargenomen bij de Philippijnen RADIOPROGRAMMA 4880 STAATSLOTERIJ". BEURS VAN AMSTERDAM Gem* Kennisgevingen Sluiting distributielokalen op 27 December Sport u 7. 97 De secretaris-generaal van het departe ment van 'handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat het, in verband met de huidige bizondere situatie in net bedrijfslef en, jioodzakelij'k _moet worden geacht tot sluiting van" industrieele en handelsbedrijven over te gaan op de m de periode van 25 December 1941 t.m. 1 Januari 1942 gelegen werkdagen. Mits dien wordt bepaald, dat de genoemde be drijven op de werkdagen in de periode van 25 December 1941 t.m, 1 Januari 1942 moeten zijm, gesloten, behoudens de hierna te noemen uitzonderingen. a. Voor wat betreft dc sluiting op 27 December 1941 1. 'Bedrijven, die zich bezig houden met het voortbrengen van grondstoffen. 12. Gas-, waterleidings- en electrici- teitsbedrijven. 3. Bedrijven, werkende voor de voed selvoorziening. 4. Continubedrijven, waarbij een tijde lijke stillegging schadeaaan de outil lage of aan de in bewerking zijnde goederen zou veroorzaker- 5. Verkeersbedrijven. 6. Bedrijven, waarin détailhandel wordt 'uitgeoefend. 7. Bedrijven, welke rechtstreeks door de bevoegde Duitsche instanties zijn aangewezen. b. Voor wat betreft de sluiting op 29, 30 en 31 Deeember 1941, behalve de hierboven reeds onder a. 1 t.m. 7 ge noemde uitzonderingen, mede de geheele ijzer-me' aalin cl ustrie. Door de voorgeschreven arbeidsrust za! geen vertraging bij het laden en lossen van ver keersmiddelen mogen optreden. Het volledig gebruik van slis verkeersmiddelen mag in deze periode in geen geval gestoord worden. Mot het oog hierop dienen de bedrijven er voor zorg te dragen, dat gedurende' de feestdagen en de daartusschen liggende overige rustdagen geen opeenhooping van goederen op de station^, en opslagplaatsen voor bet verkeer te water ont staat In de gec allen, dat twijfel mocht bestaan om trent de viaag, of een bedrijf al dan niet onder de hierboven genoemde uitzonderingen valt, dient men zich onverwijld te wenden -tot hel rijksbureau waaronder de betrokken onderne ming ressorteert. Behoud van loon De secretaris-generaal van het departement van sociale zaken maakt in verband met bet bovenstaande bekend, dat voor vaste arbeiders, waaronder mede zijn to verstaan losse arbei der*, die op 21 December reeds vier weken of langer bij den werkgever in dienst zijn, ,-ovcr de weik<l«gon tijdens de varenbedoeUlo periode liet loon op tijilloonbasis 'moet worden doorbetaald. Omtrent het inhalen van de niet-gewerkte uren en mogelijke verrekening met verlofdagen zat nog een verdeie regeling worden getroffen. Voor het andere personeel zullen speciale steunnormen gelden, die 20 pel. boven het gewone steunbedrag liggen. Hierbij zal geen aflrek van gezinsinkomsten plaats vinden. Het Schiedamsch tooueelgezeischap „Nut en Ontspanning" heeft Zaterdag- en gisteravond in het Volksgebouw uitvoeringen gegeven, die een groot succes zijn geworden. Dat de belang stelling voornamelijk een gevolg zal zijn geweest van liet feit dat de bekende Kilima-ilawaiians optraden valt niet te miskennen, maar ook dan'iiog beleekent een opkomst in een derge- lijftjo mate beid© maleil was de zaal uitver kocht en moesten nog velen teleurgesteld wor den een belangrijk propaganda middel voor bet Schiedamsch» tooneel-dilettanlisme. Zoo zag ook de voorzitter, de heer L. Visser het, die in zijn openingswoord ge waagde van de bloeiperiode, waarin de vereeni- ging ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden, na de herleving in Juni van- dit jaar is ge komen. D© vast» kern van 25 leden, waarmee men toen weer opnieuw begon, is gehandhaafd en liet aantal donateora^is belangrijk gestegen en bedraagt thans 125. Het is thans de derde maal dat het gezelschap na haar herrijzenis op de planken' verschijnt, en epr bestaan groote plannen. In Februari hoopt men een revue, die men - thans in stadie heeft op te voeren en daarbij znllen waarschijnlijk ook de Kilima-Ha- waiians weer van de partij zijn. Het zou ongetwijfeld een verdienste van Nut en Ontspanning zijn, als zij er inderdaad in zou slagen deze Hawaiian-spelers wederom te engageeren, want de prestatie waartoe deze momenteel steeds meer-populariteit verwerven de musici in staat zijn, kunnea op dit gebied zonder overdrijving uniek genoemd worden. Dit demonstreerden zij ook gisteren en «©gisteren weer. De donkere bespeler yan de eleetrische guitaar is een meester op dit instrument. Speei- sche improvisaties en prachtige accoorden vloeien onder zijn vingers uit, alles in een prachtig volgehouden rhylhme. Begrij pelijk oogstte het ensemble slormachtigen bijval. Ook het tooneclstuk dat Nut en Ontspan ning opvoerde, mocht er evenwel zijn; De da mes .1. Visser en J. v. d. Moer en de hecren .NV. 'Rijswijk en G. Visser vervulden de hoofd- lollen in dit dramatische verhaal van „Het huis zonder zon", een leerzaam stuk met pae- dagogische strekking. Een stugge, koppige houtvester heeft de zware eik voor zijn huis tot symbool van zijn gezin gemaakt; hij is de stam en zijn kinderen zijn de takken. Het vlot tusschen de gezinsleden echter allerminst. Herhaaldelijk zijn er conflicten tusschen vader en kinderen. Do oude man besluit daarom de ,cik om te hakken. Ongelukkiger wijze ver- mooidt hij daarmede zijn dochter, die door den vallenden boom getroffen wordt. Geboren: 19 Dec. Henri Anion, z. van H. A.- Bresser en G. H. van Uijthoveo, Boerhave- laan 59. Overleden; 18 Dec. G. v. d. Ent, 44 j., Nassau laan 75. 19 Dec E. van Dam, 69, j,, echtg. van H. J, Linkels, Maasdijk 108. A. n d. .Velden, 67 j., Buitenhavenweg 172. In de schooi Van Ruysdaellaan, gebouw Broersvest 95,. St, Joris Doelen en Alida bewaarschool, worden eiken werkdag van 9.45 tot 1 uur euvan half 2 tot half 5 nieuwe distri butiebescheiden uitgereikt. Morgen zijn aan de beurt deze af te halen zij wier familienaam begint met W, IJ en Z. Vandaag is de verkoop begonnen van de aardige houten hangertjes, ten bate van Win terhulp Nederland. Ditmaal is speciaal de jeugd gecharterd om met de bekende roode bus van Winterhulp te rammeien niet alleen, maar om daar ook wat in te verzamelen voor de hulpbehoevende volksgenooten. Het aantal collectanten is daar door voor heden en morgen ongeveer verdub beld eu het gevolg is geweest, dat rtTen he denmorgen op het plaatselijk bureau Winterhulp reeds nagenoeg uitverkocht .was wat de voor raad hangertjes betreft. Deze is daarop ge zwind aangevuld van Den Haag uit. Er was bij de jongelui zooveel animo om te collecteercn. dat velen moesten worden weggezonden. Do jongste collectant is vandaag en morgen 12 iaar. Met 'belangstelling mag tegemoet worden "gezien of ook bij de burgerjj de geneigdheid om te helpen den nood bij anderen te le nigen, even groot is als bij de jeugdige col lectanten. Het komende Kerstfeest zal misschien me nigeen, die tot nu toe de roode bus zon der meer voorbij liep, milder stemmen en doen besluiten ook zijn offertje te brengen! Op twee plaatsen in de stad, in de Hema en m het schoenenmagazijn van den heer L. Jansen, Aleidastraat, is een étalage ingericht, die de aandacht vestigt op de collecte van Winterhulp, onder het motto: Oud en jong tezaam vereend, Heeft voor 't volk zijn dienst verleend. Dit rijmpje slaat op de afbeelding van het Kerstmannetje (de ouderdom) die aau een ver tegenwoordiger van de jeugd een bloempje aan biedt. De Kerstmiddag De ga\en voor het organmeeren van een Kerstmiddag voor kinderen van 812 jaar, wier ouders by ervaring weten, welk zegenrijk werk Winterhulp verricht, zijn zoo luim gevloeid, dat ^Woensdagmiddag twee groepen van elk plm 500 'kinderen m de zaal van_den ELK Volks bond kunnen worden ontvangen. De eerste bij eenkomst begint om 2 uur, de andere om 4 uur. Het programma moet een verrassing blij ven, maar er zal iu ieder geval ook een film, misschien zelfs twee films worden vertoond en de zaal woult versierd om de gasten reeds bij het binnenkomen in een Kerststemming to brengen. De zaal van Musis Sacrum was Zaterdag avond geheel bezet niet een voor een belangrijk deel nogal jeugdig publiek, dal met veel ge noegen heeft gekeken eu aeteb.tcrd, auM^liot- geeii Ue eveneens jeug-ffge- leden van ue ont- spannipgsvereemgmg „Hercules" op het tooneel ten beste brachten. Do voorzitter, de heer B. Stouthandel, wees er echter in zijn openingswoord op, dat zich onder de aanwezigen ook verscheidene ouders van lechn bevonden en bij sprak daar over zijn voldoening uit, omdat volgens hem daardoor vertrouwen werd getoond in deze club van jongelui, waarvan de leden maximaal 21 jaar mogen zijn. Spr. herinnerde voorts aan de vele tochten te voet en per fiets, welke in den afgeloopen zomer werden ge maakt en wekte alien op de vereenigmg te blijven steunen. De geheele avond was verder gewijd aan de opvoering van de „Hercules revue". Hotwel het tempo op bepaalde oogenblikken wel wat te wenschen overliet, werd het ge- bodene -toch vri geapprecieerd. Een schaie medewerkenden heeft de revue opgevoerd,de Honoloeloe Songbirds, De Stuwers, The Rhythm Jpnuies, het v Hercules-ballet eu de «-Hercules- girls, terwijl The Rhythm Kings het muzikale gedeelte verzorgden. De heer B. Stouthandel was compèie Een rhythmische dans én een ballet, naar den titel „Groot Rotterdam", werden o a. uit gevoerd; voorts enkele schetsen ingelascht, o.a.: Het medium, Het Monlessori postkantoor en Ver zeker uw weduwe nog tien jaar uw inkomen. Zaterdag j.I. is in het Corner House de 4e Lubea-avond gehouden, ditmaal ook weer oor Luclitbeschermings-functionarissen met hun da mes uit Wijk F 25. Ilet ïjkhoofd, de heer W. Entrop, heette in zijn openingswoord in het bizonder den vak- leider, den heer F. A. de "Wolf, welkom. Het programma dat uitgevoerd werd, was on geveer gelijk aan dat van de vorige week; Lena Schiller speelde piano; die lieer J. van Gastel Jr. zong eenige levensliedjes, Vim Scholte droeg iets voor uit zijn internationaal repertoire, de heer W. G. Smeitink zorgde voor de projectie en de héér en 'Van Gastel en Hl M. Hemerink zongen comlioy liedjes, die zij zelf met gepaste muziek begeleidden. Aan' de medewerkenden werden door den heer Entrpp eenige kleine geschenke i uitgereikt; 't plaatsi er\ .mgend wijkhoofd de heer 1'. G. Hop, bood namens do blokploegledeu .van Wijk F 25 den heer Elitrop een cadeau en aan mevr. Entroip bloemen aan. De heer F. A. de Wolff, heeft namens de vakleiding de initiatiefnemers van de Lidea's dank gebracht. Do leiding van den avond berustte weer bij de heeren Joh. Schiller en W. G. Smeitink. De ouderavond voor school H aan de lluijs- mansstraat stond Zaterdagmiddag in Musis Sa crum geheel in het teeken van het naderende Kerstfeest. Voor de pauze voerden de kinderen een Kerstspelletje op, waarbij Kerstliedjes gezon gen werden. De heer D. van Veen, hoofd der school', had dit aardige spel met de kin deren ingestudeerd. Na de pauze vertelde de heer Van Veen een Kerstverhaal, dat zich afspeelde in de romantische wintergebieden van Scandinavië. Enkele fraaie lichtbeelden verle- vigden den indruk sterk. liet woord werd nog gevoerd door den heer C. Ver w e v voorzitter van de "Oudercom missie, die de dank der ouders overbracht en den heer M. Germ er a ad, voorzitter van-de vereeniging Volksonderwijs, afdeelmg Schiedam, die een propagandistisch woord voor de open bare Bchool sprak. In verhand met de onlangs plaals gehad hebbende accijnsverhoogmg en andere tarief- en prijswijzigingen ten aanzien van gedistilleerd, waardoor de inkoopsprijs van gedistilleerd voor den ondernemer van een restaurant of café hoog"ér komt te liggen dan voorheen, neeft de secretaris-generaal vau het departement van handel, nijverheid eu scheepvaart aan boven bedoelde ondernemers toegestaan him prijzen van vóór Mei 1940 te verhoogen. Dientengevolge zal in zaken, in welke vóór 9 Mei 1940 voor jonge jenever en jenever met elixer per glas van 40 gram minder dan 20 cents werd berekend, de prijs voor dezelfde hoeveelheid op ten hoogste 22 cents mogen worden gehia.ht, terwijl voor diezelfde pro ducten in bedrijven, in welke 20 ents of meer wordt berekend, de prijs van 9 Mei 1940 met maximaal 5 cents verhoogd mag worden. In een beuiijf mag voor oude jenever, bran- derak, fiadderak, citroenjeiiever, bessenjenever, oranjebitter, schilletje, voorburg en Tip van Bootz voor een glas van 40 gram een prijs worden berekend, welke ten hoogste 5, cénts hooger is dan voor een glas jonge jenever, nu in dat bedrijf zal mogen wordèn ge vraagd. Voor glazen met mmder inhoud dan 40 gram zijn de te he' keuen maximumprijzen 2 cent minder per eU.e.5 gram of gedeelte daar van, dat het glas minder dan 40 gram be vat. Voor het overige niet met name genoemde gedrstiileeerd mogen de ondernemers de thans geldende prijzen slechts verhoogen met het bedrag waarmede de inkoopsprijs is verhoogd. De aandacht wordt ef op gevestigd, dat de volgens deze regeling berekende prijzen uitdrukkelijk de nu geldende mexamimpryzen aij a. Voor het 14e zaalconcpurs, dat „Caectlia" en „Ons Genoegen", uit Overscbic dirigent P. r. d. Klooster op 2en Kerstdag m Musis Sap rum houden, hebben. 24 gemengde-, meis jes- en mannenkoren en kwartetten ingeschreven. Uit Schiedam hebben ingeschreven: Gemengd Koor „Euphonïa", Dubbel Gemengd Kwartet „Con Amoro", Meisjeskoor „Zingend Leven", Dubbel Mannenkwartet „Preciosu", Meisjeskoor „De Zingende Jeugd", „Congregatie-Mannenkoor" en Gemengd Koor „Lorenzo Perosi. /let concours vangt om 11 uur aan De jury bestaat uit de heeren W. F. Kools, Sche- vemiigen, J. H B. Spaanderman, Den Haag, en P v, d. Klooster, Over-due. Hoofdkwartier van den Fiihxer, 22 December. (DNB.) Het opperbe vel der Duitsche weermacht deelt mede: ,Jn de middenzone van .bet Ooste lijke front zijn talrijke Sovjet-aanval len gestrand op den taaien tegens'and onzer troepen. De luchtmacht heeft de zware gevechten van het leger ondersteund door krachtig optreden tegen vijandelijke veldstellingen, con centraties van pantserwagens, colon'-" nes voertuigen en spoorwegen. Aan de Zuid-Oostkust van Engeland hebben gevechtsvliegtuigen in den af geloopen nacht bommen geworpen op havenwerken. In Noord-Afrika geen groote gevechts handelingen. Bij luchtgevechten zijn zeven Britsehe jachtvliegtuigen neer geschoten. "Op het eiland Malta heb ben afdpelingen der Duitsche lucht macht overdag en des nachts schepen en "opslagplaatsen van brandstof en munitie in de haven van La Valetfa bestookt met bommen van zwaarden van het zwaarste kaliber Vier vijan delijke jagers werden neergeschoten zonder eigen verliezen. Bij vruchte- loozo aanvalspogingen van enkele Rritsche gevechtsvliegmieen in het Kanaalgehied en de Duitsche bocht verloor de vijand twee bommenwer pers". SCHIEDAM. Passage Theater, 215 en 7.30 u. De vrouw zonder verleden 1 Monopole Theater, 2.15 eu 7 30 uur. Als de dorpsmuziek speelt. 22 en 23 Deo. Westerkerk, 7.80 uur. Federatie van Herv. Jongeren. Opvoering Kerst- spel. 23 Deo. Maison Westhois, half 3. Ned. Vereen. van Huisvrouwen. Kersivmddag. Mieu Labberton. 23 Dec. Passage Theater,9 uur en half 12 Coop. ipffl "Kiatiox^-ir^artonia^èaVlJc-leven* de Poppenkast. i 24 Dec. Musis Sacrum. Kindermiddag. Opvoe- nng Dik Trom. j 26 Dec, Groote Kerk, 3 uur. Kersfwijdings- j dienst. Ds D. Broers, Eitheto, Seined. Clu'. Mannenkoor en Ilarpe Davids. 26 Dec. Musis Sacrum, half 11-—7 uur. Zang concours Ons Genoegen en Caeeiha Overschie. 26 Dec. Volksgebouw Tooneelvoorstcllmg On derling Kunstgenot. 27 Dcc. Volksgobouw, halt 8. Kunst na Arbeid: j Uw wal geschiede 27 Dec. Musis Sacrum. Kindervoorstelling (pop penkast). 28 Dec. Musis Sacrum, half 3. Tooneelmiddag R K Vrouwenbond. 30 Dec. Musis Sacrum, 2 uur. Geref. Vacantie- kinderspelen. ROTTERDAM Heden ev.d Arena, 2.15 en half 8. Gezelschap De Komedianten: Kiki. 26 Dec. Koingimiekerk, half 3 en half 5, Rott. Philli. Orkest. Mozart-program Solisten Jo Vincent (sopraan) en Marius Flipse (piano). BIOSCOPEN Luxor, 1.30, 3.45, 7.45 uur. Vluchtelingen. Capitol. Dooil. van 1.30 uur af. Kleeren ma ken den man. Prinses, 215 en half 8. Een droom van een. winternacht. Rijksminister dr Góbbels heeft voor de Duit sche radio een oproep gericht tot het Duitsche volk, waann hij m opdracht van den Fshrer opwekte tot een grootsche inzameling van wm- tcrartikelen voor de Duitsche soldaten aan het Oostelijk front. Deze inzameling zal gehouden worden van 27 December tot 4 Januari. Dr. Gobbeis noemde deze inzameling hel Kerstgeschenk van het Duitsche volk aan do strijdende soldaten van het Oostelijk front. De inzameling is gedacht als een aanvullende hulp- verleemng. De munster wees erop, dat zich in het vn- deilaml nog taliooze voorwerpen der winter- uitrusting van de burgerbevolking bevinden, die op het oogenblik aan het front stellig dringen der noodig zijn dan in. het vaderland. liet ware teveel gezegd, aldus dr. Göbbels, wanneer men in dit verband van offers wilde spreken. Wat het vaderland lot dusver in den ooi log verduurd heeft zijn slechts ongemakken en kleine ontberingen vergeleken met hetgeen ons front sinds meer dan twee jaar iederen dag en ieder uur op zich neemt. Dank zij zijn soldaten aan het front, mag zich het Duitsche njk verheugen in een vei lig bestaan. Sjanghai, 22 December. (D.NlBl) Ia Manilla is officieel bekend gemaakt, dat men hedenochtendJn de Golf van Lingayen een reusachtige vijandelijke vloot heeft waargenomen, die op tachtig transportvaar tuigen geraamd werd. Ongetwijfeld betrof het een expeditie in grooischen stijl tegen de Philippijnen. In dezelfde officieele mededeeiing wordt voorts gezegd, dat het vliegveld van Niche's Maandag acht uren lang gebombardeerd is. DINSDAG 23 DECEMBER 1941. HILVERSUM I 415.5 M. - 7.15 Voor de rijpere jeugd Van hjt platteland. 7.30 Gramofoon 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoon. 3 00 BNO. 8,15 Politiek weekpraatje. 8 30 Gramofoon. 8 35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramofoon 9,15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoon. 10.30 Orgel. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen 12.00 Orgel en zang 12 40 Almanak. 12,45 BNO. 13.00 Zang, plano en gramofoon. 13 30 Orkest 14 45 Gramofoon 14.30 De lichte toets 15.30 Zang en plano. 16 00 Bijbellezing. 16.20 Gramofoon. 16.45 Sport en spel i7 00 Gramofoon 17 15 BNO. 17.30 Kahula's Hawaiians en Don Carlos OrquesU 18.00 Boekbespreking. 18.15 De Ramblers 18.45 Gramofoon. 19 00 Actueel Uatfuur, 19.30 Orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radlo-cenlrales) 20.15 Grjamofoon. 21.45 BNO 22.15—24 00 Gramofoon. HILVERSUM II 301 5 M 7.15 Gramofoon 7 308.15 Zie Hilversum I. 8 15 Gramofoon 8.30*8 45 Zie Hilversum I 8 45 Gramo foon 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoon 10.40 Vroeger en nu li.00 Zang en piano. 11.40 Gramofoon. 12.00 Boyd Bachman en orkest. 12.45 BNO. 13.05 Klaas van Beeck. en orkest. 13.35 Gramofoon 11 00 Hobo, cello, harp en gramofoon 15.30 Voorde zieken 16 00 Causerie met gramofoon. 16.45 Viool eu piano. 17.15 BNO. 17.30 orkest 18.15 Causerie. 18 30 Gra mofoon. 18 45 Cvclus „In een nieuw liolit benen (Voorbereid door'de N.S.B.) 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Reportage. 20.00 Gramofoon. (Vanai' 20 15 alleen voor de Radio-centrales). 20.15 Orkest. 21.00 Gramotoon 2145 BNO 22 1022.15 Avondwijding. Failisscmcniea. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v tl. Graaf en Co. N.V. Amsterdam. In de week van 8 tot en met 13 December 1941 weiden in Nederland 12 famlhssemenlea uitgesproken. DEBÜS KLASSE EERSTE LIJST Trekking van 22 December ƒ2000 No. 6172 1000 No. 4231, 6823. 400 No. 4198, 4203, 4389, 14867. 200 No. 8100, 164S8, 18548, 100 No. 1266, 1355, 7446, 9048, 11319 PRIJZEN VAN ƒ45. 16699. De distributielokalen in deze gemeente zullen qp Zaterdag, 27 December a.s. zijn gesloten. Scliiedam, 22 December 1941. Distributie van goedkoop® margarine «n bak- en braadvet aan werkloozen en armlastigen. De uitreiking van goedkoope margarine en bak- en braadvet zal deze week niet geschieden op Vrijdag, doch op Woensdag 24 December op de gewone uren. 4296 19 Korfbal. Het Zuiden 3Schiedam 1 03. Schiedam 1 Is gisteren aan het 2e ge deelte van de competitie begonnen met den wedstrijd tegen Het Zuiden 3. Ook deze wedstrijd is door onze stadgenooten gewonnen. Met 3—0 bleven zij de Rot terdammers de baas. Het 2e twaalftal bracht het er minder goed af. Hoen el de Schiedammers tot twee maal toe de leiding namen, konden zij het tenslotte tegen de Rotterdammers niet volhouden, zcodat WIQN met 4—2 dezen wedstrijd won. Schiedam 3 moest tengevolge van ziek te van enkele spelers, onvolledig spelen. Daardoor waren de Schiedammers zeetr verzwakt, zoodat zij met 71 van Het Zuiden 8 verloren en daarmede, hun kans op het kampioenschap verspeelden. 4% 4% 8-34 2è% Medegedeeld door de OBLIGATIES Staatsleenlngen Nederland 8i% Ned. 41 4% '40 I II m.brt. '40 II *86 >q7 '88 N.W.S. Amsterdamsche Bank N.V KOERSEN OP 22 DEC. 1941 V.K. 95*/, 100*/, 101*ji, 100 957. 887. 92% 737. 89 88 HEDEN 95»/„- 6 100 lit 168 105 180 156 1317. 1223/. 240 218 1697. 338 284 213 253 240'/, 1617. 155 160 109 1617. 101'/. 99lt/it 95 88»/,— 92»/,- 787. 88 86'/. 175 109'/, 137 150'/,- 57. 128»/,— 81'/, 123»/,- 43/, 240 170»/,— 8 286»/,— 9 260 70 58 75 72 Ned. Oost-Indi5 8% Ned.-Indié 1987 8% Ned.-IndiS '87 A AANDEELEN Banken Kol. Bank Ned.-Ind. Hand.Bnk Ned. Handelmij. Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel Cert. Calvé Centrale Suiker Ned. Fokker Lever Bros Unil. Ned. Ford Philips Gloeil. G.B. Petroleum Dordtsche Petr. Kon. Petr. Mij. Rubber Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Batavia Rubber Kendeng Lemboe Oostkust Serbadjadi Ver. Ind. Cult. Ond. Suiker Handelsver. A'aam Javasche Cultuur Ned.-Ind. Suiker Unie Ver. Vorst. Cultuur Tabak Deli Batavia - Deli Mij. Senembah Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn Java-China-Japan- Lijn K.N.S.M. Nat. Bez. Kon. Palcetv.-Mij... Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Stoomv.-Mij. Ned... Vrij drukke affaire, hooger koerspeil. Groote schommelingen. Nederiandsche be leggingen prijshoudend. 242 168 166 112'/, 844'/, 855 69 195 211 196 103'/, 105 10 183 188 92 222»/, 325 31 179'/, 181 6 121»/, 125 113»/, 116 21 162»/, 165 71 186 185 152»/, 155 64 128 131 4 130»/, 180*/ 5 !050 1065 1176 1216 1359 1367 1502 1509 1610 1629 1833 1878 2209 2223 2355 2358 2562 2571 2657 2661 2841 2898 3018 -3022 3190 3209 3402 3448 3547 3583 3686 3688 3788 3799 3944 3970 4015 4038 4235 4285 4391 4409 4cp9 4657 4812 4816 5009 5101 5217 5261 5410 5433 5874 5896 6111 6127 6279 6291 6365 6383 6555 6582 6723 6736 6924 6936 79i4 7102 7352 7380 7572 7630 7832 7898 8125 8135 8306 8390 8531 8544 8659 8672 e784 8785 8909 8939 9141 9223 9460 9525 9681 9733 9873 9898 10019 10121 10360 10376 10546 10549 10687 10749 11915 11034 1123911250 11365 11399 11594 11650 11787 11789 11879 11908 12246 12278 12469 32483 12631 12647 12862 12911 33006 13031 13209 13246 13438 13465 13666 13677 13800 13829 14025 34030 14179 14213 14445 14473 14606 14607 14763 14770 15076 15098 15285 15324 15489 15537 15769 15789 15908 15970 16019 16049 16304 16310 18440. 16461 1G681 16704 16915 16923 17101 17123 17261 17280 17438 17439 17497 17503 17687 17695 1778!) 17801 17998 18054 18298 18307 18455 18514 18652 18785 19011 19044 19242 .9260 19307 19309 19475 19497 19697 19717 19935 19958 20033 20036 20225 20295 20384 20401 20537 20539 20664 20716 20880 20907 21003.21022 21396 21453 21598 21623 21719"'21764- 21899 21980 1105 1221 1405 1526 1670 1830 2229. 2437 2575 2667 2902 3042 3236 3463 3610 3713 3820 4041 4298 4462 4670 4844 5120 5265 5568 6018 6170 6292 6430 6601 6753 6940 7105 7392 7659 7974 8138 8392 8558 8718 8788 8947 9310 9559 9741 9914 10171 10381 10581 10760 11092 11301 11406 11743 11808 11958 12313 12485 12684 13047 13291 13524 13715 13845 14031 14250 14494 14621 14782 15110 15330 15547 15800 15977 16063 16321 16506 16739 16939 17124 17319 17440 17511 17698 17867 18123 19354 18549 18829 19135 19262 19321 19517 19729 19970 20083 20301 20442 20547 20719 20915 21096 21455 21631 21791 1143 1244 1408 1543 1683 1885 2260 2512 2585 2074 2962 3089 3239 3466 3613 3716 3840 4056 4335 4486 4715 4863 5131 5290 5588* 6050 6181 6301 6454 6609 6831 1156 1252 1435 1566 1722' 1916 2264 2544 2602 2698 2967 3037 3292 3479 3645 3734 3842 4071 4353 4521 4719 4873 5143 5330 5669 6064 6207 6318 6489 661.4 6833 7135 7141 7395 7425 7695 7807 8037 8085 8164 8223 8431 8434 8580» 8594 8725 8752 8790 8812 9014 9032 93S4 9355 9570 9603 9751 0779 9958 9968 10176 10217 10402 10447 10583 10639 10791 10893 11117 1U44 11318 11329 11410 11450 11753 11756 11834 11850 11964 11991 12314 12315 12546 12550 12593 12809 13149 13385 13599 13728 13864 14032 14272 14528 14635 14842 15139 '5336 15580 15813 13179 13396 13602 13736 13921 14053. 14306 14544 14660 14892 15191 15393 15679 15818 16123 16163 16354 16358 16541 16573 16796 16833 16976 16980 17125 17143 17345 17357 17458 17480 17533 17571 17707 17729 17879 17920 18165 18181 18360 18361 18563 18576 18834 19139 19163 19272 19277 19391 19408 19531 19613 19847 19917 19987 19990 20093 20114 20336 20345 20454 20*78 20556 20824 20747,20831 20929 20945 21135,21302 21483 21498 21661 2169$ 21814,21821 1171 1305 1449 1590 1768 2099 2321 2546 2603 2816 2982 3120 3348 3495 3667 3759 3872 4091 4359 4528 4738 4913 9162 5346 5826 6089 6275 6325 6491 6652 6846 7152 7452 7822 8103 8225 8462 8605 8754 8816 9100 9392 9621 9804 9984 10250 10483 10648 10968 11193 11346 11494 11760 11861 11995 12408 12581 12814 13183 13400 13636 13750 13979 14056 14343 14563 14674 15016 15206 15447 15693 15864 16184 16435 16590 1.6843 17040 17197 17373 17483 17634 17733 17932 18224 18381 18638 19171 19285 19423 19646 19919 19998 20155 20347 20500 20647 20840 20950 21318 21529 21716 21333 1175 1349 1477 1592 1791 2142 2337 2558 2030 2837 3009 315S 3353 8529 3680 3786 3886 4188 4388 4534 4754 5006 5176 5354 5869 6095 6276 6347 652-6 6691 6859 7202 7506 7826 8121 8296 8484 8628 8783 8881 9129 9417. 9642 9863 10324 10532 10654 11009 11203 11363 11573 11786 11866 12010 12433 12622 12859 13197 13409 13657 13771 13990 14107 14361 14600 14731 15045 15227 15461 15719 1 15895 16299 16436 16659 16860 17069 17245 17401 17489 17645 17763 17936 18270 18434 18641 19234 19305 19446 196Sn 19932 20016 20159 20355 20535 20648 20847 20953 21332 21547 21717 21871

Schiedamsche Courant | 1941 | | pagina 3