ÜNKKI et geheim van de Parel-eilanden VERLOVINGSRINGEN ZEEPDISTRIBUTIE Diefstal in distributie kantoor - 81. Tli. v. <1. IXEIIK t Pa9- SCHFDAMSCHE COURANT BINNENLAND - Naar de kampen van den Arbeidsdienst GL&S €SL:&S N.V. VAN KATWIJK'S GLASHANDEL LANGE' KERKSTRAAT 38. TELEF, 68735 ALLES OP DIT GEBIED Vrijdag 24 April 1942 m WA@iüB@UW;# Lichte aanhangers achter personenwagens AR IJ JORDAANS Rechtszaken en toch geen zorgen over mijn wasch. G0RIS' Wasscherijen - TeL 6-8-6-7-5 uitgebreid complot voor het Duitsche hooggerechtshof f 38 REMBRAN3TLAAM ti TELEF. 67612 I HOOGSTRAAT 32 Zes maanden voor avontuurlijke dochter Vier jaar geëischt tegen jeugdigen inbreker Voor alles wat U wenscht te veilen naar: BCRUYME JONKER €esit„ Kennisgevingen Distributie IV Karaats Goud IJotferdainsehedijk 26S - Scliicdain Burgerlijke stand Het A.N.P. meldt: Dezen zomer zullen tienduizend Jongelieden de kampen van den Nederlandschen Arbeids dienst bevolken en zoovee! mogelijk in de vrije natuur' de zegeningen ondeivinde»; van den ar beid in kameraadschap en ou tèr omstandig heden, die zoowel uit lichamelijk als uit geeste- •ijk oogpunt een gunstig opvoedkundig rcsul- -aat mogen doen verwachten. Ruim zestig kampen zullen binnenkort ter beschikking staan voor" dit doel, een aantal, dat aanmerkelijk grooter is dan dat van het vorige iaar. Op een verzoek om inlichtingen omtrent de nieuwe indeeling bij den N.A.D. vernamen wij o.a. het volgende: dertig kampen zijn thans bij de winterploegen in gebruik, twintig nieuwe kampen worden in de komende weken inge richt, zoodat zij voor den eersten Juni, wanneer de zomerploegen hun intrede doen, geheel ge reed zijn, en elf andere kampen zullen daar na, in den loop van dit jaar, nog volgen. De genoemde twintig zijn evenals een groot deel van de bestaande kampen nagenoeg alle samen gesteld uit de heiende uitneembare houten ba rakken van den Duitschen Arbeidsdienst, com pleet van die zijde- ontvangen, terwijl de elf nieuwe complexen hier te lande volgens Duitsch, model worden gebouwd. De bestaande kampen en die, welke op 1 juni in gebruik zullen worden genomen, vindt men te Leersum, Doorn, Amerongen, Eist T) Ede, Donder! -ock, Hemrik,' Marum, Oosteri wolde, Tolbert, Midwolde, Hulten, Hilvaren- beek, Nistelrode, Mook, Overloon, Bergen (L.j, Well, Dalfsen, Holten, Ampsen, Wierden, Ber- gentheim, Heemse, Gramsbergen, Eibergen, Winterswijk, Huizen, Laren (N.-H.), Draken burg, Waterloo, Voorthuizen, Nunspeet, Wor- kum, Gaasterland, Wolvega, Steenwijk, Stap horst, Ten Arlo, Diever, Appelsga, Valkens- waard, Tungelroy, Weert, Llessel, Deume, Ven- ray, Arcen, Hooghalen, Westerbork, Zweeloo Schoonloo, Borger, Gasselte, Odoorn, Ter ApeS en Terborg (Gr.) De aanleg-van de toegangswegen tot deze kampen, voorzoo-, er die nog noodig was, is ge schied en de beplanting is groot«ndeels voltooid. In de "kampen zelf is echter nog wel een en ander te doen, dat uitnemend geschikt is als werkobject voor de jongelui, buiten de hoofd objecten, die in den regel in de buurt van het kanio te vinden zijn. Alle kampen zijn voorzien van cLctriciteit, waterleiding en telefoon. De werkobjecten zijn in hoofdzaak ontginningen, boschwerk, ruilverkaveling en kamp"erfraaiïng, en voor wat Workum betreft landwinning aan het Waddengebied. Voor ontspanning en geeste- iijke ontwikkeling E Jft oldoende tijd gereser veerd. Zooals men weet, zullen de zomerkampen ook voor aanstaande studenten bestemd zijn. Van dezen worden er ten hoogste 2000 verwacht, die gelijkelijk over de verschillende kampen zullen worden verdeeld, zoodat niet meer dan 20 pCt. van de bezetting van elk*kamp uit studenten zal bestaan. Tot nu toe draagt de dienstneming bij den N.A.D. een vrijwillig karakter, ook al is zij nu een voorwaarde geworden voor toelating van mannelïjkei- perdbnèiYT'geboren op- of na 1 Januari 1920, tot een Universiteit of Hooge- school, dan wel voor aanstaand personeel in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, tot genoemde leeftijdsgrens. De vervulling ven die voorwaarde mag als een heilzaam tijdperk in het leven van lederen jongeman worden be schouwd. Voor de aanstaande studenten eindigt dit tijdperk op 24 October, voor de. overige dienstnemers half November. In den N.A.D. voor meisjes is nog geener- lei voorwaardelijke plicht tot dienstneming in gesteld. De, belangstelling voor deze dienst, die grootendeels in tulme landgoederen ci> kastee- len is gehuisvst, is zoo ruim, dat tot het eind van 1943 de bestaande kampen bezet zijn. Uit breiding van het aantal meisjeskampen is even wel in uitzicht gesteld. HOOFDSTRAAT 34 - SCHIEDAM m TELEFOON 68260 Dievcn-kwartel uit Helmond staat terecht. Voor de Bossche rechtbank stond gisièren een dieven-kwarlet u't Helmond terecht, dat zich aan heel wat inbraken bad schuldig ge maakt, liun was -- ditmaal slechts ten biste gelegd dp diefstal van een partij tabak bij de N.V, J la gis, te Helmond op 7 December 1041 Tegen do mannelijke afdeeling de dakdekker A. K. en de 40-jange chauffeur G. B. v. d. R. eischte de officier van justitie anderhalf jaar gevangenisstraf. Vervolgens stond de andere helft van bet kwartet, twee vrouwen, terecht, die op de uit kijk hadden gestaan en de pakken tabak luid den weggebracht. De 29-jarige Anna F. bekende liet Ipn lasle gelegde. De officier van justitie mr. Bong, eischte te-gen haar vier maanden gevangenisstraf. De 44-jnrige vrouw A. K. zeido niet in bet 'geval belrukken te zijn geweest en niet te hebben geholpen. Dit word door haar medeverdachte Anna F. bevestigd. Do officier van jusiilio vroeg tegen deze vrouw vijf maanden gevan genisstraf mot atlrek van voorarrest. Op ver zoek van haar verdediger word de vrouw.on middellijk in vrijheid gesteld. Arrest over 14 dagen. Tienduizend sigaren gestolen. Op 9 April stonden voor de Bo3selie recht bank terecht A, van G. koopman to Nu«iuri, J. J. A. van Earbeider to Eindhoven en II. J. v. d. - B., eveneens arbeider te Eind hoven,- dio op 27 Januari hadden ingebroken in do fabriek van P. Verdonk, waar zij .10.000 sigaren kaapten. Tegen ieder van lien had do officier, in verband met hun bekentenis, een jaar gevangenisstraf geëischt. Do rechtbank heeft gisteren het drietal overeenkomstig dqn eisch, lot een jaat gevangenisstraf veroordeeld, ech ter met aftrek van voorarrest. \fS> Voor het Duibche hooggerechtshof is gi-rfc-- ren een pioces begonnen, dat velband houdt rnct de inbraak in den nacht van 13 op 11 Juni 1911 in'het kantoor va.il bet gemeeutühjk distributiebedrijf te Amsterdam, waai bij een zeer groote hoeveelheid distributiebescheiden ge stolen is. in deze zaak, waarbij niet minder dan 150 veidachtca betrokken zijn, staan er Ihuns 83 iri ocrsic instantie terecht. Do beleekenis ervan moge hieruit blijken, dal de gestolen bons, kaarten cu toewijzingen, in levensmiddelen om gezet, respectievelijk verlegenwooidigcneen hoeveelheid van 2.300 000 kg. brood, 321500 kg. boter, 201.177 kg. margarine, 9800 kg. -vel, 35.280 kg. olie, 5189 kg. vleesoli, 1800 kg. kaas, 120 kg. cacao, 16 299 liter molk, 6800 eieren, 7,500.000 kg. steenkolen, 70.400 liter N petro leum ren 15.000 iiter benzine, benevens dan 124.000 textielpunten en 1600 paar schoenen In samenwerking met de Duitsche politie werd de zaak tot klaarheid gebracht. Een deel van den buil werd nog achterhaald. Het oveigroote deel echter kwam in den zvvarlen handel terecht.* Van October tot Haart is men bezig geweest om klaarheid ie scheppen in deze affaire, welker behandeling voor bet Obcr- -gericht vermoedelijk eenige dagen zal vergen. Van de 23 beklaagden zijn er verscheidene, die een verre van brandschoon strafregister heb ben. Hun mentaliteit blijkt wel hieruit, dat zij ook onder eikaar niet al te betromvijaar waren. Boekhouder verstrekte inlichtingen omtrent de kluis In groote trekken komt de geschiedenis neer op het volgende: De boekhouder Thuring was in contact ge komen met een paar ongure typen Van Batum en De Vries en verstrekte hun tegen beta ling, beha Ivoallerhande inlichting m over .het kantoor in de Oosterparkstraat 197 te Am sterdam, zelfs een schels van iiel vertrek, waarin zicli de kluis met distributiebescheiden bevond. Dit tweetal slaagde in den nacht van 13 op 14 Juni erin het gebouw binnen lo dr.ngen en de kluis to openen. Zij pakten a'le bescheiden in jutezakken, overnachhui in het gebouw, en transporfeeulen de buit 's morgens dm half vijf per auto. Don dag d aarop toog men naar Den Haag én eiders. Met behulp van medeplichtigen bracht men d.o distributiebescheiden aan don man en -wist zoo in ettelijke weken f30.000 to ver dienen. Van dit geld werd goede sier gemaakt en werden kostbare en luxe voorwerpen aan geschaft. - Een Haagsche advocaat mr. Iluygens, werd door Van Batum in den arm genomen, toon men in de knoei dreigde te geraken. Hij .zou advies gegeven hebben, hoe die beide inbre kers buiten scliot konden blijven en daartoe hebben aangeraden een man om te koopen, die de schuld op zich zou nerhen en zich zon laten arresteeren met een ueel van den buit Dit plan 'kwam echter 'niet meer tot uitvoering. Het verhoor van verdachten Gehoord werden gisteren de verdachten A. Thuring, F. Dingonouts, L. Kesseler, G. de Vries en 11. G. Meyer. Thuring, die sinds April 1910 ais boekbondeT- arbeidscontractant op een salaris van f225 per maand werkzaam was op genoemd bureau, had een schetsje, waarop volgens hem de kluis echter niet voorkwam, verstrekt aan een vriend, jOmdat de ander- wel eens wat noodig kon heb ben en niet ih de rij wilde staan. Do „vriend" bleek later Dingenouts te zijn, de auctor in tellectualis van.de affaire. Verdachte had pas na de inbraak kennis ge kregen van hel doel waarvoor a! die informaties hem waren gevraagd, in totaal kreeg hij toen f1500 voor zijn bemiddeling. Uit het verhoor van Dingenouts bleek echter, dat Thuring niet zoo onschuldig was als hij zich voordeed. Dingenouts had voor de in braak reeds honderd schoonenbons van hem gekocht. Tenslotte verstrekte Thuring op zijn verzoek de schets van het kantoor. De kluizen stonden er o|p aangegeven. Die te openen was volgens Thuring een klein kunstje. Verdachte Kesseler, bouwvakarbeider, die van Dingenouts de tip gekregen had voor een. flinken slag, die er na de kleine zaakjes ge maakt zou kunnen worden, had op zijn beurt C. de Vries daarmee in kennis gesteld. Deze had net 4!/a jaar uitgezeten en ontving van nem de schets ter bestudeering Nadat de zitting was geschorst, werd het ver hoor van Kesseler voortgezet. Deze bracht ver slag uit van do besprokingen o.a. met C. de DOOR R. ARDEN Nu was hel de iaalsie nacht voor het einu- dool. Voor een deei der reizigers was het heer lijke leventje bij aankomst gedaan. Men moest weer solide, nuchter en oppassend zijn. De go- zoliige reis, waar men zicli alles kon veroor loven, was teneinde. Eu dat slot moest gevierd worden.'Als men dat morgen zou doen, dan bleef er geen lijd over om uit te slapen en dan zou men 's morgens tieel vroeg met een zwaai hoofd en siaperigo oogon in de haven binnen loopen en dan kon men' do op de kade wach tende familieleden moeilijk vertellen, dat het allemaal even aardig en gezond was geweest. Dus dezen iiwtsien nacht moest do feestvreugde nog eens luid opscballen. Tegen elf uur begon de feestmaaltijd. De stemming was voor een doel uitgelaten en ge deeltelijk ook weemoedig, en -er waren er zelfs een paar, die blij waren, dat alles voorbij zou zijn. Dat waren de bravo lieden, die elke verzoeking \Veerstand hadden kunnen bieden, en twee dieven, die op lieeterdaad betrapt eu op gesloten waren. To middernacht was de feesfstemming reeds op Laar hoogtepunt. De champagnekurken knal den, ouderedames dansien, in do speelzaal zei den do Iheeren, dat liet vannacht hun laatste Vries en Cii. Bakker, dio aan de inbraak vooraf gingen. Hij -had dien bewusien nacht op uit kijk gestaan en zag V. Batum en de Vrie-, om half vijf hel pérecel verlaten. Zij haalden een auto, laadden den buit in en gezamenlijk j toog men daarop naar een pakhuis,' in de-Lel e- dwarsstraat en vervolgens naar een café, waar een kopje koffie werd genuttigd. 's Namiddags reisde men naar Den Raag, waar verdachte volgens zijn zeggen, bij loeva! pensionhouder P. A. van Dieren ontmoofle cn aan hem tweemaal vijfiiomleid boterkaarten verkocht voor vijf gulden liet stuk. tiet gestoiene bestond uit toewijzingen, kaarten en lanisoen- bonnen, 'waarvan een deel niet direct .aan lijtl gebonden was. In lobml inde hij van Juni tot eind October twaalf- Lol vijftienduizend gulden. Verdachte bid zoo ongeveer f 10.000 verdiend, waan an echlcr de „onkosten" nog moeten worden afgetrokken. Hierna was C. do Vries, koopman te Am sterdam aan de beurt, die ook in Canada al met den rechter had kennis gemaakt. Hij was eon geregeld bezoeker v;m de IJ-cardine, waar liet snoodo plan blijkbaar was uitgebroed. Daar Ifj o.a. Kesseler eu Meyer lecren kennen. Eoist- genoemde bad hem gevraagd, of hij do kluis zou kunnen openmaken, doch hij achtte zich daartoe niet in staat. Daarom stelde hij veer Van Battim voor dit karwei te cngagecren. Alles ging gesmeerd en bij afgeschermd licht opende men de kluisdeur. Ook deze verdachte was mee naar Den Hang gereisd, waltr de eerste transacties tot stand kwamen, flij bad een slordige tien a elfduizend guition inde wacht'gesleept. Nadat hij nog eenige inlichtingen had ver- sticdct over do verdeeling en de herkomst van 't mbesiaggenomen geld, werd SI. G. Meyerge hoord. Deze was gedeeltelijk ook door, ver wanten in contact gekomen met de rest van het complot. Zijn verklaringen waren moeilijk verstaanbaar. Vour zoover te volgen bleek daaruit, dat hij uiei al te beat op do hoogte zou zijn geweest van de plannen, doch zonder meer medeplichtig was geworden aan de uit voering- Omstreeks half zes werd de zitting ge schorst lot hedenochtend om 9 uur. blijft voor nu en later Uw speciaal adres voor BEHANGERIJ en WONINGINRICHTING Opgericht 1885 Telefoon 6801 Do Bossche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan ia de zaak. tegen de 19-jarige arbeidster A. v. <L Br. uit Eindhoven. Deze jongedame, die blijkbaar een zeer avontuurlijke aanleg had, was reeds eenige malen de ouderlijke woning ontvlucht dm haar heil. ir. de wijde wereld te zoeken. Ook op 12 Februari van dit jaar had do zwerflust haar weer te pakken gekregen. Eerst bad zij ecliter djö ouderlijke woning" iluehiig geplunderd en talrijke kJeodingstukken' van baar moeder en zuster meegenomen. Ook een bedrag aan geld benovens sieraden en arm bandhorloges had zij' gesloien en meegenomen op avontuur. Eenige dagen later' had de politie haar aange houden en teruggehaald. Be officier van justitie luid tegen liet meisje 6 maanden gevangenissfraf geëischt. Do rechtbank.. heeft liaar thans dien overeenkomstig tot 6 ihaaaiden gevangenisstraf veroordeeld, echter met aftrek van voorarrest. Ondanks zijn jeugdigen leeftijd had de 22-ja rige P. J. W. van T. uit Tilburg, reeds eenige malen kennis gemaakt met de justitie en thans hangt hem weer een, zware straf boven het hoofd. Hij hoorde namelijk gisteren, toen hij voor de Haarlemsche rechtbank terecht terecht stond, een gevangenisstraf van vier jaar tegen zich eischcn, omdat hij op 2 Ja nuari, toen bij in Zaandam vertoefde, had in gebroken in een woning, waarvan de bewo ners lijdelijk afwezig waren. Hij had kans gezien, een radiotoestel en een kleed mee te nemen, maar do politie was hem weldra op hot spoor en arresteerde hem. De offi cier was van meening, dat de jongeman van de eeue diefstal in de andore zou vervallen, zoodat het z.i. het beste was, hem geruimon tijd uit do maatschappij te verwijderen. De rechtbank zal op 7 Mei vonnis wijzen. VENDUHUIS BflöERSYEST,! 3-55 - Tel. 6965t kans was; de kapitein en de officieren hadden zich onopvallend teruggetrokken. De kapitein sliep, die eerslo stuurman had het commando op de brug; hij onderhield zich met den deide en zei hem juist, dat hij er voor dit keer weer schoon genoeg van had. Toen hij dat gezegd Imd, onldekle hij de lichten van liet andere' schip, dat lum met een geweldige vaart inhaalde en voorbij voer en met licht signalen bevel gaf om te stoppen. Verder seinde men, dat het een politieboot was, die dit hevel gaf. De eerste gaf dadelijk bevel te stoppen en zohd vervolgens iemand naar den kapitein. Op de poliiieboot vlamden do lichten op en men kon een troep soldaten gewaar worden, die met bet geweer aan den voet in 't gelid stonden. Wat kan er gebeurd zijn? vroeg de eersle stuurman zich af. Zouden we een gevaarlijk individu aan boord hebben. In Valparaiso kwa men er acht nieuwe passagiers bij, waaronder twee vrouwen. Wat kan dat beteekenen? Zou den die wel Ii'eelemaaJ lie vertrouwen zijn? Maar dan had men tooh een radiobericht kun nen geven. Maar verder kwam de eersie niet mot zijn gedachten; de kapitoin kwam do brug oprennen. Kapitein Stierman was nog een beetje slaapdronken. „Wat is er aan de band?" De eerste verleide wat er gebeurd was. „Zij laten daar juist een boot te water, zij willen aaa boord komen, wij zuilen de val reep laten zakken". Kapitoin Sherman knikle. „Het is goed", zei bij, „geef het bevel maar".' ;,Ik denk aan de passagiers uit Valparaiso'", zei de stuurman, „die schonen mij al een beetje wonderlijk". 1e Bonkaarten 6e periode 19*42 2e. Kaartep vaste Brandstoffen, seizoen 1942-1943; 3e. Tabaks- en Versnaperlngs- kaarten De Burgemeester van Schiedam maakt bekend, dat, aanvangende 27 April 1942, tot uitreiking van de hierna volgende bonkaarten zal worden overgegaan, zulks onder overlegging van de stamkaarten en daarbij behoorende inlegvellen van aiie gezinsleden. De uitreiking zal plaats hebben in het lo kaal Broersvest 95, hetwelk voor dit doel ge opend zal zijn van des morgens 9 tot 12 uur en van 1.30 tot 5 uur des namiddags, on werk dagen. Des Zaterdags van 9 tot 2 uur. Het bureau is 's-Zatcrdagsmiddags na 2 uur dus ge sloten, Bovendien zal in plaats van des Zondags gelegenheid worden gegeven tot afhalen der kaarten voor hen, die door bizondere omstan digheden geen tijd kunnen vrijmaken in de ge stelde uren, op Qonderciag 30 April en Don derdag 7 Mei 1942, des avonds van 6.30 tot 8 uur. N.B. Aan kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar mogen geen distributiebescheiden wor den afgegeven. Voorrang aan invaliden, a.s. moeders en ouden van dagen kan alleen dan worden toegestaan, indien zij naast event, an dere kaarten ook tegelijkertijd hun eigen stam kaart aanbieden tot het afhalen van hun distri butiebescheiden. Klachten over niet ontvangen kaarten of an dere onjuistheden, bij de uitreiking begaan, kun nen na het verlaten van de tafel van uitreiking niet in behandeling worden genomen, Bij, het in ontvangst nemen der kaarten gelieve men dus onmiddellijk zelf te controleeren. Ie. Bonkaarten 6de periode 1942. Op 'de thans, in gebruik zijnde bonkaarten staat de datum gestempeld, waarop men de nieuwe bonkaart moet afhalen. Bovendien raad plege men de hiernavolgende lettcrindccling, waarbij eveneens de datum van afhalen ver meid staat. Indien inlegvellen moeten worden omgeruild, omdat cén der kinderen in een andere leeftijds groep komt, moeten die, voordat zij worden aangeboden, omgeruild worden, aan het Bureau Hoogstraat 112. Hiervoor wordt gelegenheid gegeven op werk dagen van 912 uur" v.m. en van 24 uur n.m., behalve 's-Zaterdags. Indien bij de uit reiking stamkaarten worden aangeboden, wel ke hadden moeten worden omgeruild, dan wor den deze voorkomende gevallen verwezen naar het Bureau Hoogstraat 112 en moet men na omruiling opnieuw deze en andere stamkaarten aanbieden. Personen, geboren in de maand Juni van de jaren 1921, 1928 en 1938 moeten hun inleg vellen ruilen, alvorens hun bonkaarten in ont vangst te nemen. Voor de bonkaart 6de periode 1942 wordt afgekruist het vakje IC 9; dit is zoowel voor houders van boter- als voor houders van vet kaarten aangewezen. Zellverzorgêrs. Zij, die ais z.g. zclfverzorgers voor brood en vleesch staan ingeschreven en kinderen van melkveehouders "worden opgeroe pen om hun bonkaarten af te halen aan het bureau Brpersvest 111. 2e. Vaste Brandstoffenkaarten seizoen 1942- 1943. Ter verkrijging van een vaste brandstoffen- kaart moet worden aangeboden: a. De distributiestamkoart, waarop het stem pel „Hoofd" voorkomt. b. De thans vervallen brandstoffenkaart sei zoen 1941—-1942, waarop de volgende bonnen nog aanwezig moeten zijn; J, 10—11—14—15 18-19; K. 10-11-12-14-15-16-18-19- 20; t. 33 tot en met 44. Deze brandstoffen- kaart wordt ingehouden. Op de distrilutiestamkaart „Hoofd" mag in het vakje „Aanteekeningen" slechts één num mer voorkomen van een brandstoffenhandelaar Indien er meer nummers op voorkomen, mag voorloopig geer nieuwe kaart worden uitge reikt. Er is 2 dagen gelegenheid gegeven dit te doen herstellen; er zal dus tuschen de uit reiking door geen nummerverandering worden behandeld. Aan allen zal, zonder onderscheid, een kaart, gemerkt „D.V." worden uitgereikt, ongeacht of men „Centrale Verwarming" dan wel „Haar den en Kachels" stookt, of dat de woning uit meer dan een bepaald aantal vertrekken be stak Voor deze kaart zal worden afgekruist het vakje J. 2 (Jan twee). Jz. Tabairs- en versnaperingskaartcn. Hiervoor" moet de contra-bon worden ingele verd van de tcxtielkaart. Voor mannen boven 18 jaar, die hun T-bon hebben ingeleverd bij iiun tabaksleverancier, moet de P-bon bij den Distributïedicnst ter verkrijging van een tabaks- kaart, gemerkt „E.H," worden afgegeven. Deze mannen moeten geboren zijn vóór 1 Juni 1924. Voor deze kaart wordt in het vakje AA 1 de ietter H. geplaatst. Mannen, die eveneens ge bot en zijn vóór I Juni 1924 en de P-bon hebben ingeleverd bij een der winkels voor versnape ringen, moeten de T-bon "inleveren bij den Distributiedicnst ter verkrijging van een vcr- snaperingskaart, gemerkt „È.K." Voor deze kaart "wordt in het vakje AA 1 letter K ge plaatst. Vrouwen, geboren vóór 1 Juni 1917 ontvan gen bij inlevering van de P-bon {groen} een sigarettenkaart, gemerkt „E.J." Hiervoor wordt in het vakje AA 1 de letter J, geplaatst. Dit zijn de gevallen, waarin vrou wen de voorkeur geven aan een sigarettenknait en daarvoor de T-bon ingeleverd hebben bij een tabaksleverancier. In alle andere gevallen, dus bij inlevering van T-bon (rood-en geel), B.B.-bon (blauw) en JJ.-bon (bruin) wordt een versnaperings- kaart gemerkt „E.K." verstrekt. Voor deze kaarten wordt het vakje AA 1 gemerkt met de letter K, Bovenstaande bescheiden zullen worden uit gereikt aan hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters: A tot en met BI op Maandag 27 April 1942; Bo tot en met Bij op Dinsdag 28 April 1942; C, D tot en met Er op Woensdag 29 April 1942; Es, F en G op Donderdag 30 April 1942; H tot en met Hoo op Zaterdag 2 Mei 1942, Hop, 1, J tot en met KJ op Maandag 4 Mei 1942; Kn tot en met Lee op Dinsdag 5 Mei 1942; Lef tot en'met Mop op Wo rusdag 6 Mei 1942: Mor, N, O tot en met Pli op Donderdag 7 Mei 1942; Plo, Q en R op Vrijdag 8 Mei 1942; S tot en met Sta op Zaterdag 9 Mei 1942; Ste, T, U tot en met Verc op Maandag 11 Mei 1942; Verd tot en met Wa op Dinsdag 12 Mei 1942; We," X, IJ en Z op Woensdag 13 Mei 1942. In v.m. Kcthel cn Spaland zal de uitreiking plaats hebben op Vrijdag 15 Mei 1942, la het Schoolgebouw aan den Schiedamschcweg no. 52 des voormiddags van 9 tot 12 en des namid dags van 2 tot 4 uur. Do Burgemeester van Schiedam; doet te welen, dat heden op do secretarie der gemeente, tor lezing voor een ieder gedu rende drie maanden is nedcrgelegd, zijn besluit van 2L April -1942 tot wijziging van de Ver ordening betreffende het bewaien en ter be schikking stellen van afvallen van levensmid delen en hel ter beschikking stellen van dier lijke afvallen en vail cadavers van honden en katten. Schiedam, 21 April 1912. 4356 175 Goboren: 22 April. Magtlalena Alida, dochter van H. J. de Veld en W. Gïesen, Doele- hofju 21. 23 April. Cornelia Anthonius Uyac'inthus, zoon vail C. L. de Jong en A. E. Bcholte, Nieuwe Sluisstraat 6. Ondertrouwd: 23 April. F. C- Denkers, 25 jaar on C. Af, v. Otterloo, 23 jaar. J. Spits, 21 jaar en W. N. Tiinuiers, 19 jaar. J. \V, Blom, 26 jaar en II. yv Eijk, 21 jaar. A. Versluis, 26'jaar en M. Zoll, 18 jaar. D. Schenk, 30 jaar en C. W. I.agen- dijk, 20 jaar. P. Ligthart, 23 jaar en M. de Jong, 19 jaar. G. v. Konijnenburg, 22 jaar en C. v. d. Berg, 20 jaar. J. M. W. v. Buijtenen, 22 jaar en H. 03terineier, 19 jaar. A. Stouthaiidol, 23 jaar en N. Voort- man, 26 jaar. C. M. Ruigrok, 25 jaar an J. Daniels, 31 jaar. Gehuwd: 23 April. E. Schalienberg, 28 jaar en J. T. Loer, 26 jaar. J. A_. H. Sohra, 27 jaar en C. M. Kruining, 27 jaar. - B. J. Overweg, 27 jaar en J. Kooijman, 21 jaar. C. Luking, 23 jaar en A. H. v. Duiven- bode, 23 jaar. M. P. do Groot, 2D jaar on - II. Vis, 25 jaar. Overleden: 22 April. J. v. d. Lee, 69 jaar, ochtg. van J. Schipper, Nussaulaan 75. De kapitein gebruikte een krasso term.* „Nu houden die kerels ons aan eu brengen mijn heele ronto in de war". De valreep werd neergelaten. Het boofjo van hel poliliescbip kwam langszij en onmiddellijk daarop kwamen do geüniformeerde mannen aan boord. Dat is toch geen gewone politie, dacht de kapitein. Het lijkt wel iets op persoueel van een bioscoop. Zijn dat Chineezen? Sherman kon zicli slechte verbaasd toonen, hij was veel te lo verrast om iels te doen. Zijn officieren ging het-al niet beter. De soldaien zoo ongeveer twintig mm, kwa men aan dok en vorspreiden zich, zonder eenige verklaring, over liet lieele schip. Tweo gingen naar do marconisten-hut, tweo bezetten de brug, do overigen gingen met liet geweer in aanslag bij allo trappen staan, die naar beneden voerden. Twee zeer exotisch uitziende officieren de ran^ korf' men herkennen aan al bet goud op hun uniformen stonden plotseling voor don kapitein en verklaarden, dat hij en de officieren hun gevangenen waren. De eerste stuurman was buiten zichzelf van woede. „U seinde, dat n een poliiieboot was maar jullio zijn Indianen of Malciers of weet ik wat. Dit is tegen het volkenrecht. We zullen rekenschap verlangen". Eén van de officieren, die een klein snor retje dio-,g, zei zonder eenlg accent: „Je zult je mond houden of sterven. Na afloop kunt u zicli beklagen. Juliio hebben iieele hoeveelheden verdoovende middelen aan boord, dat willen we hebliben. Geef bevel: „Alle man aan dek". (Wordt vervolgd). ZATERDAG 25 APRIL 1942. Hilversum I, 415,5 M. 6.45 Gramofoon. 6.50 Gymnastiek. 7.00 Gra- mofoon. 7.45 Gymnastiek. 7.55 Gramofoon. 8.00 BNO. 8.15 Brandende kwesties, causerie. 8.3Ü Gramofoon. 9.15 Voor do huisvrouw. 9.20 Gra mofoon. 10.00 Ernstige muziek. 11.00 Voor do vrouw. 11.20 Piano. 12.00 Ensemble Rent- .mecster. 12.40 Almanak. 12.45 BNO. 13.00 Do Landstand aan het werk. 13.15 Amuse mentsorkest. 14.00 Waarom loeren wij eigen lijk? 14.20 Na gedanen ailiciil... Mu/.iek en vrooiijklieid. 15.45 Orgel. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Cello en piano. 16.45 Omrocpkamcrkoor. 17.15 BNO. 17.30 Gramofoon. 17.35 Duiisciie ies. 18.00 Gramofoon. 19.15 Hot kwartier van den Arbeid. 18.30 Gramofoon. 18.50 BNO. 19.10 Gramofoon. 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19 30 Bonto avond. Van 20.15 af aileen voor do Radio-Ccniraies. 20.15 Het Riele Queling-kwarlet en gramofoon, 22.10 Gramofoon. 23.0021.00 Dansmuziek. Hilversum II, 301.5 M. G.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramo foon. 10 00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Lichte muziek. 12.00 Piano, en zang mot piano. 12 45 BNO. 13.00 Ensemble J au Laneé. 1340 Voor de jeugd. 14.00 UtrecLtsch Stedelijk Orkest. 14.45 De teelt van augurken, komkommers en eetbare pompoenen. 15.00 Utrechtseho Stedelijk Orkest. 15.45 Een strijk orkest en het Figura-kwartct. 16.45 Van man tot man. 17.00 Voor do binnenschippers. 17.15 BNO. 17.30. Orgel. 18.00 „De radio brengt..." 18.15 Krontjongorkest, van do Indische Club. 18.30Do N.S.B. antwoordt. 18.45 De Melodis- ten, 19.30 BNO. 19.40 .Spiegel van den dag. 19.50 BNO. 20.00 Hier W.A. Van 20.15 af alleen voor do Radio-Centrales. 20.15 Gramo foon, 204 5 Bonte avond. 21.30 Uit de werk plaatsen van onze beeldende kunstenaars. 21.45 BNO. 22.00 Orgel. 22.05—22,10 Avondwijiling. i Hoofdredacteur en stadsnieuws: M. Slavenga, liiednm; buitenland: G. J L^nri''1" Do-i Flaagj Schiedam: buitenland; G. binnenland D M-i'l

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 3