STADSNIEUWS Laatste 'üieuws Ingesloten legers bij Charkof worden vernietigd De nieuwe personeele belasting Woensdag 27 Mei 1942 SCHiEDAMSCHE COURANT Uitreiking distributiebescheiden Agenda Burgerlijke stand Gordijnstof 120 breed f 2.95 p. M. i. 0. V. MEURS' Woninginr. N.V. Kantongerecht Een korte zitting Loon- en vacantieregeling in het beroepsgeoderenvervoer langs den weg BEURS VAS^I AÜSTEÜDAM Begrafenis J. Bliek Jaarvergadering „T.H.O.R.." Benoeming Voogdijraad Zwembad open: ,,Berenploeg" present! Geldigheidsduur waardebons Winterhulp verlengd - BUBYENLANZ» Duitsche aarvvalsacties aan het geheele front BINNENLAND Bedrijfsiokaliteiten vallen buiten de belasting Sper& Wedstrijden om het schaak kampioenschap van Schiedam Pag, 2 6sin. iSenmisgeifisigen Hinderwet 489e STAATSLOTERIJ Tegen overlegging van do stamkaarten on do daarbijbekeurende inlegvellen van allo ge zinsleden, worden in het lokaal «Croersvest 95 van 0—12 en van half 2—5 uur (Zaterdag van 92 uur) bonkaarten 7e periode eu aard- nppeikaailen uitgereikt. Aan de beurt zrjn: Bo t/m. Bij Donderdag 28 Moi. C, B t/m. Er Vrijdag 29 Mei. Es, F en G Zaterdag 80 Mei. 11 t/m. Hoo Maandag 1 Juni. Hop, 1, J t/m KS. Dinsdag 2 Juni. Kn, t/m. Leo Woensdag 3 Juni. Lef f/u Hop Donderdag *1 Juni. Mor, l\', O t/m. Pli Vrijdag 5 Juni. Pio, Q en R Zaterdag 6 Juni. S t/m. Sta Maandag 8 Juni. Ste, T, t/in Vera. Dinsdag 9 Juni. Verd t/m. Wa Woensdag 10 Juni. We, ,X, fj en Z Donderdag 11 Juni. Wie door büondera omstandigheden zjjn be scheiden niet op den vastgestelden datum kan afhalen, kan Donderdagavond 28 Mei en Don derdagavond 4 Juni, van half 7 tot 8 uur terecht. fn v.ra. Kibbel en Spaland zal do uitrei king plaats hebben pp Vrijdag 12 Juni in het sehoolg.ebouw Schiedamscheweg 52, van 9—12 en 24 uur. Passage Theater 2.15 en 7.30 uur. Quax, de bruKkenpiloot. Monopote Theater, 2.15 en 7.30 uur. Een on zichtbare gaat door' de stad (14 jaar). Heden e.v.d. Pulyantba, geopend van 10 uur v,m. tot zonsondergang. 27 Moi. Musis Sacrum, iialf 9 Jaarvergadering Kath. Bond „Voor hel Gezin". ROTTERDAM. [leden e.v.d. Arena, 2.15 en 7.30 uur. Gezel schap Bijlevelt en Van Aerschot: On der één dak. BIOSCOPEN Capitol, doort. van 1.30 uur af. Zijn zoon. Luxor, 1.30, 3 30, 7.45 uur. Een nacht in Venetië. 14 jaar. Prinses, 215 en half 8. Lajla. (14 jaar). Geboren; 23 Mei. Antonius ilenricus, zoon. van P. G. Nettenbreijer en M. Ptein, Nassau- laan 75. Adriana Jacoba, dochter van J. A. Bruijn en A. C. AL Meijnckens, Vellevest 44. 21 Mei. Eduard Hendrik, zoon van F. A. Scld.innann en P. J, S. Weber, Gordon- straat 15. Quirinus Johannes Marie, zoon van L. J. Lansbergen en A. M. Baartmans, Schicdambchewcg 45. Theodora Liduina Gerurdus, dochter van C. Collignon en C. P. üulsbus, iluijsmansstraat 45. 25 Mei. Gerrit Willem, zoon van J. v. Drunen en B. Schouten, Boerhavelaan 1. Hendrik Willem, zoon van !L \V. "t Gilde eu 11. v. d. Tuijn, Da Costastraat 12. Anna, dochter van J. Schuringa en A. Rieken, flange Singelstraat 90. Jannie, dochter van A. v. d. Reijdon en J. C. v. Rij, Nassau- iaan 75. Ada, dochter van W. H. ICerk- hof en J, Rakker, Boerhavelaan 1. Anna Ap-olonia, dochter van H. Niemeijcr cn E. A. v. Uden, Aleid.istraat 131. Overleden: 23 Mei. R. Noordijk, 1 mnd., Nassau laan 75. 24 Mei" J. Bliek, 09 jaar. Lange Haven 40. 25 Mei A. Hennevanger, 30 jaar, Van Os- tadehtan 55. ZONDER VERGUNNING! KLEUR BRUIN Zeer geschikt voor verduistering Beperkte voorraad SINGEL 128 TELEF. 6Z844 Het was weer eens weinig, wat de kanton gerechtszitting vanmorgen opleverde en ook dat weinige vermocht nog maar weinig belangstel ling te wekken. Terecht stond M, J. M. H., leider van een Zuivelfabriek te Vlaardingen. In zijn fabriek waren noch een arbeidslijst, noch een arbeids- register aanwezig geweest. Tot zijn verdediging voerde verdachte _an, dat het aanleggen daar van weinig zin had, omdat er op ongeregelde tijden gewerkt werd, een gevolg van de ver anderlijke tijdstippen waarop de melk werd aan gevoerd. De ambtenaar raadde verdad-'e aan overleg te plegen met de arbeidsinspectie om trent deze aangelegenheid. Dat had verdachte echter reeds gedaan, maar het had geen veran dering in de verplichting getracht. „Nu, dan ziet u het", oordeelde de ambte naar en eischte meteen twee maal f 4 subs. 2 dagen hechtenis. Mr. Co., legde een boete op van twee maal f2 subs, twee maal een dag hechtenis. P. J. U., die terecht stond omdat hij niet voldaan had aan den plicht, die hem gebiedt zijn kind te laten inenten, beweerde daarto.e geen oproeping te hebben ontvangen. Om de juistheid van 's mans verklaringen to onder zoeken, zat de zaak veertien dagen worden aangehouden. Zij trok haar schoen uit in den schuilkelder Het iigt voor de hand, dat de kanton rechter er niets van geloofde, toen het meisje beweerde den schuilkelder ingegaan te zijn om haar schoen uit to trokken. Want zoo iets klinkt uiterst ongeloofwaardig. Een blaar zou haar voet gekweld hebben eu om die wat lucht te verschaffen, had zij gemeend zich in den kelder te moeten terugtrekken. Toen de jongedame wat nader aan den tand werd gevoeld, bleek echter, dat nog iemand in den kelder is geweest, maar dat deze bij het uittrekken van den schoen be hulpzaam wifb geweest, wilde er bij den kan tonrechter niet in. Over een schoen zal die gezei zich wel niet bekommerd hebben I Do ambtenaar was van meening, dat een flinke straf op zijn plaats was. De schuilkel ders worden tegenwoordig meer en meer ge bruikt voor doeleinden, die met luchfgovaar niets te maken hebben. En als het nu nog maar bij hot uittrekken van schoenen bleef... De kantonrechter veroordeelde het meisje, de fabriekarbeiilster M. v. D., uit Vlaardingen, conform den eiscti fot f 10 subs. 4 dagen hechtenis. Blijkens de Staatscourant van heden heeft het college van rijksbemiddeiaars een regeling van loonen en vacantie vastgesteld voor werk nemers, werkzaam in het beroepsgoederenver- voer langs den weg. Ter vaststelling van het loon zijn de gemeen ten ingedeeld in 5 klassen. De minimumloonen voor werknemers van 24 jaar en ouder bedragen in deze klassen resp, f 26,—, f 25,—, f 24,- f 22,— en f 20,— per week. Voor jeugdige werk nemers van 16 jaar en ouder zijn de loonen vastgesteld op een percentage van het loon der volwassen werknemers. Ten aanzien van de vacantie is bepaald, dat de werknemers voor elke maand dienstverband een halve'dag vacantie zullen genieten, dus zes dagen per jaar. Rechterlijke macht. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie van 22 Mei 1942 is benoemd tot substituut griffier bij de arron- disseinents-rechtbank te Botterdam rur. A. F. Stemfoort, waarnemend griffier bij de arron- dissements-reehth-ank te Rotterdam. Pleegkinderen lu den zin van het zieleem- londsenheslint. Het is wenschelijk gebleken een uaderen uitleg U,,geven vart het begrip „pleegkinderen" voor de toepassing van het ziekenfondsenbesiuit Daarom is thans vanwege het staatstoezicht op de ziekenfondsen medegedeeld, dat als in direct-verzekerde in den zin van liet zieken- foiulseubesulil slechts die pleegkinderen in aan merking komen, die aan de volgende viec voor waarden beantwoorden: 1. Het pleegkind met den leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt. 2. liet pleegkind moet bij den betrokken rechtstreeks-verzekerde inw ouen. 3. Hel pleegkind moet door den betrokken rechtstreeks-verzekerde als -eigen kind worden onderhouden en opgevoed. 4. Aan den belrukken rechtsixeeks-verzekcrde moet voor het pleegkind kinderaftrek, van de loonbelasting zijn toegosiaan. Verhooging tier tegemoetkoming aan wedu wen van voor 1909 overleden militairen. lit liet jongste Verordeningenblad is opge nomen een achtste uitvoeringsbesluit van den commissaris voor de belangen van do voorma lige .Nederlaudsche weermacht nopens_ maat regelen teri aanzien van de bezoldiging en verzorging van, miliiar en burgerlijk personeel der voormalige NedeHaudscke zee- en land macht. Toen in 1909 de wed uw en wetten personeel land- en zeemacht Lot stand kwamen, waren er weduwen van daarvoor overleden milita'ren, vveike niet onder deze wei ten vielen. Aan deze weduwen is daarop ecu gratificatie toegekend gelijk aan het pensioen, dat zij zouden heb ben genoten, wanneer de .wetten ook op doze' categorie van toepassing waren geweest. Vervolgens verscheen in 1931 een regeling, waarbij bepaalde normen werden vastgesteld, waarbij tevens werd .bepaald, dat aan boven bedoelde categorie van weduwen naast deze gratificatie een bijslag kon worden gegeven om die normen te bereiken met den veistande, echter, dat deze bijdiag ten hoogste 100 pro- cant van de verleende gratificatie mocht be dragen. In hel thans uitgegeven besluit is dit maxi mum percentage van den bijslag verhoogd tot 130. Medeqedeeid dooi ,1e Amsterdamsche Sank N.V OBLIGATIES KOERSEN OF Stantsleeningen 154 - Nederland V.K HEDEN 34% Ned.'41 99u/m !D%— 4% 100% 100% 4% '40 I 101% 101% 4% il m.b.f.101V, 10.17,6 4% '40 II.... 100% 10t%— 3% '30 - 9974 3% '37 9313/,o 93% 3-31 '38 97% 97%- 2j0?o N.W.S. 787, 78% Ned. Oost-lndië 3% Ned.-India 1937 897, S9l/p 3% Ned.-lndié'37 A 8% 87 AANDEELEN -- Banken Kol. Bank 1257a Ned.-Ind. Hand.Bnk 87% 87 Ned. llaudelmij» 124% 124 Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie l5°13/ui 150 Van Berkel1887» 133 Cert. Calvé117 1107s Centrale Suiker 939 240 Ned. Fokker208" 206 Lever Bror Unil. 163 102%— 87, Ned. Ford 844 8-15 Philips Gloei!G.B. 284 285'/,— 7% Petroleum Dordtscho Petr. 261 264% Kon. Petr. Mij291% 290 802l/s Rubber Amsterdam Rubber 188% 189 90% Bandar Rubber Deii Batavia Rubber. 138 1857, 67, Kendeng Lemboe 120 Oostkust 91% 93 Serbadjadi Ver. Ind. Guit. Ond. Suiker tfandeisver. A'dam 293% 293 6 Javascbe Cultuur '64 Ifil Ned.-Ind. Suiker Unie 166% 164 Ver. Vorst Cultuur 81 80% Tabak Deii Batavia 144 Deii Mij18% 181%— 21/, Senembah 151153% Scheepvaart [IolL-Amcrik. Lijn 161 1517, - Java-China-Japan- Lijn 124% 125 K.A'.S.M. Nat. Bez. 197% 1973/« Kon. Paketv.-Mij,.192 190 Ned. Rcheepv. Unie 175% 175%— 7 Rottord. Lloyd 150'/3 151 Stoomv.-Mij. Ned... 150 150% Zeer stille markt. Onveranderde koersen. On- beteekenende schommelingen. Ncderlandseho be leggingen prijshoudend. In aüea ceuvoud is hedenmorgen op de nlgemeene begraafplaats aan den Vlaardinger- dijk tbr aardebesteld het stoffelijk ovorschoi .van den heer J. B!k-k. Aanwezig waren o.a. een groote deputatie van de Vereeniging van oud-strijdera van land e-n zeemacht Je Maïntendrai, inspecteur II. .Willem van Beveren en brigadier M. Noor- dijk namens het politiecorps en de Politio bportverceniging, waarvan de. overledene in structeur is geweest voor het schieten; een aan tal oudgedienden en verscheidene vrienden. Op de begraafplaats werd de haar bedekt met de Nederlandse he vlag en daarop werden de onderscheidingen van den overledene ge- legd. Aan de groeve sprak de heer D. Krook als vriend een kort afscheidswoord en herinnerde er aan, dat hij met den overledene gedurende 16 jaar in de beste harmonie heeft samen gewerkt. Namens de Vereeniging van oud-strijdecs van land- en zeemacht Je Mainteudraï voerde de heer C. 2 w aan het woord, die getuigde» dat de overledene zeer gezien was onder zijn vricndenv Dat was vroeger aan boord ook reeds 't geval. Hij was een man voor recht en rechtvaardigheid, een oud, stevig, degelijk mili tair, een echte zeesoldaat; gezien ook bij zijn superieuren. Eik militair kan «gn voorbeeld nemen aan Bliek, aldus spr., die. ook dank bracht voor hetgeen deze voor de vereeniging heeft gedaan. Een neef van den overledene dankte voor de belangstelling. Gisteravond hield T.H.O.R. haar jaariijksche ledenvergadering in hotel Begershergen. De voor zitter, de heer A. van Schie, zeide in zijn openingswoord, dat in het afgetoopm jaar, tengevolge van de buitengewoon nfoeilijke om standigheden voor het voreeiugïngsieven, geen uitvoeriugen of andere sporideraonstratics kon den worden georganiseerd, doch dat in weer wil van alle moeilijkheden het ledental in 1911 met ca. 100 is gestegen. Spr. bracht dank aan de t»chuische leiders, de heeren Brand en Bruggeling, voor de wijze, waarop zij kans hebben gezien de leden onder deze omstandigheden bijeen te houden en spr. wekte de ieden op de oefeningsavonden tronw te blijven bezoeken, hetgeen voor de instandhou ding van de vereeniging een eerste vereisch- te is. De notulen van de vorige vergadering en de jaarverslagen van den secretaris» den heer C. I. van 't Hof, en den penningmeester, den heer L. van VVagtendouk, werden onveranderd goedgekeurd. Het voorstel van den penning meester om de bondscontrihutie voor het Ned. Gymu. Verbond:, welke voorheen door ds ver eeniging weid voidaan, door da leden zélf te iaten betalen, werd met algetneone stem men aangenomen. Hat bestuur, dat zich in zijn geheel herkiesbaar stelde, werd voor den .tijd van een jaar herbenoemd, fn de kascom- missie werden b< noetnd niej. A. Berk en do hoeren Groenendijk en Schippers. De heer M. Verveen zal het komende jaar weer als banier drager fungecren. Over de punten 8 en 9 der agenda: Be spreking deelname wedstrijden van den Rot- terdamsckeu Turnbond, en hot verdere zoruer- programtua, werd levendig gedebatteerd. Besto ten werd op de eerstgenoemde wedstrijden, welke op' Ll en '12 Juli a.S. op het Nenijto- terreïn gehouden zulten woolen, met enkele groepen uit te komen. Het ligt voorts in de bedoeling van het bestuur hel a s. seizoen een. opentuchiuitvoering te geven. Het oefenen in de openlucht is vorig jaar zoodanig in Hen smaak van de leden gevallen, dat er dit seizoen wederom gelegenheid zal zijn zulks te doen en wel op het voormalige tweede terrein van Excelsior aan de Damlaan. Na de vergadering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Bij beslnif van den secretaris generaal van het departement van justitie van 22 Mei 1942 is benoemd tot lid van den Voogdijraad te Rotter dam mevrouw T. Schaberg—Qualm. Litter dan normaal is het gemeentelijk zwem bad aan den Westfrankelandschedijk dit jaar geopend. Oin half 7 hedenmorgen was de z.g. beren- ploeg aanwezig: enthousiaste zwemmers van verschillende leeftijden, die het seizoen openden. Van de 7 „leden" .van de berenploeg waren er 5 aanwezig; een van de oudste was wegens ongesteldheid verhinderd, do jongste was om andere redenen afwezig. „Het was weer fijn 1" deelde ons een van de oude getrouwen mee. It Water was CO gi aden en de boven lucht 50, zoodat het „lekker" was in het water I Tot do eersten, die om "7 uur, dadelijk na de opening m de dame-safdeeting te water gin gen, behoorde de 74-jarige mevr do wed. II. OranjeBijioo. In de zweminrichting zijn dit jaar geen ver anderingen van cenige beteeken's gebracht. De directeur generaal van de stichting Winter hulp Nederland maakt bekend, dat de termijn, waarbinnen de waardebons seizoen 1911—'42 bij de winkeliers en handelaren kunnen worden aangeboden, in afwijking van den op de voor zijde vermelden tekst, is verlengd tot uiterlijk 3D Juni 1912. De verzilvering .van deze waardebons bij alle banken en spaarbanken kan eveneens in afwijking van den op de rugzijde vermelden tekst geschieden tot 1 Augustus 1942. De banken en spaarbanken kannen do inge wisselde waardebons uiterlijk tot 15 Augustus 19-12 inzenden bij de Kas-Vereeniging N.V. te Amsterdam. De prijs van zeeppoeder. Onlangs ia medegedeeld, dat de prrjzenbc- schikking zeep- en waschpoeder met ingang van 20 Moi j.t. in werking is getreden. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er de aan dacht op, dat de reeds genoemde kleinhandels prijs van 12IL cent voor oen halfpondspakje zeeppoeder eerst met ingang van 3 Juni a.s. zal gelden. Wesferlee, 26 Mei. Postelein f 18 per 100 kg., Spinazie f5.60 7 per 100 kg., Sla 1 f5, Sla f 2.80-4 per 100 kg., Radijs f 1.805 60 per 100 bos, Selderij f 3.405 per 100 bos, Bloemkool I f 28 per 100 stuks, Bloemkool II f 18—24 per 100 stuks, Andijvie f 12.8016 per 10O kg., Peen f 12.8016 per 100 bos, Tomaten A CO cent per kg., Sjalotten f4.10 per 100 bos. P. v. d. B. uit Schipluiden en A. 'v. S. uit Vlaardingen, kregen ieder f2.50 boete om dat zij het persoonsbewijs niet bij zich ge had hebben. Hoofdredacteur en stadsnieuws: M. Stavenga, Schiedam; buitenland: G. J. Lensink, Den Haag; binnenland: D. Maltha, Schiedam. Druk: H. A. AL Roelants. Hooldkwartier van den Führer, 27 Mei. (D.N.B.). Het opperbevel der Duitsche weer macht deelt mede: „Do vernietiging dor Sovjet-legeïs, die ten zuiden van Ch, rkof zijn ingesloten, maakt snelle vorderingen. Na nieuwe ver- geofsehe uitbreekpogingen is de weer-" stondskraeht van den vijand, die toldus^ vene hardnekkiiig hooft gevochten, gebro ken. De op een nauw gebied opeenge drongen en in verscheidene afzonderlijke groepen omsingelde vijandelijke troepen ver- toonen een "chaotisch beeld. Do comman dant van hot 57ste Sovjetleger, generaal Podias, en zijn stafchef hebben zich» koit voer zij gevangen zouden worden genomen, doodgeschoten» In de centrale en noordelijke zone van het Oostelijke front zijn eigen aanvals- operatics met succes voortgezet. Enkele vij andelijke aanvallen werden afgeslagen. Aan het ÏJszeefront werden in de haven van» Mocrmansk twee groote koopvaardijschepen in brand gebombardeerd. Brj de voortzet ting der aanvallen op het vijandelijke^ kon vooi in de wateren tusschen de Noord kaap en IJsland hebben gevechtsvliegtui gen een koopvaarder van 8000 ton tot zinken gebracht en jian boord van drie andere brand veroorzaakt. In de MiddeUandsche Zee zijn geslaagde aanvallen gedaan op vliegvelden op Malta en aan de kust 'van Noord;Afrika. Overdag hebben gevechtsvliegtuigen de havenwerken van Southampton aangevallen, gedurende den. nacht voor den oorlog be langrijke installaties aan de zuidwestkust van Engeland. Bij enkele vluchten naar de kust van Noorwegen en Frankrijk verloor de vijand door jachtafweer en luchtdoelgeschut vier vliegtuigen." Staking in Cubaansche kopermijnen, Madrid, 27 Mei. (D.N.B.) Naar uit Havanna gemeld wordt, heeft de Cubaansche politie ver scheidene -arbeidersieiders gearresteerd, die ver antwoordelijk gesteld worden voor een staking van 1700 arbeiders in de kopermijnen van Mata- hambre. Tengevolge van de staking kan het levenngs- verdrag van Cuba met de Ver. Staten niet worden nagekomen. Muiterij van Chineeesche zeelui op Curasao- Madrid, 27 Mei. (D.N.B.) Naar wordt ge meld van Curasao, is de Chineesche bemannin", van een tankboot aldaar aan het muiten geslagen, daar hun looneischen niet waren ingewilligd. De politie onderdrukte de muiterij en moest daar toe den Chineeschen matrozen formeel slag leve ren. Daarbij werden 18 Chïneezen gedood, en 54 gekwetst. Uit het in de Staatscourant van 26 Mei opgenomen besluit omtrent de nieuwe per soneele belasting blijkt, dat de grondsla gen 3 tot en met 7 uit de wet vervallen zijn. Deze grondslagen betreffen dienstboden, paarden, motorrijtuigen, pleziervaartuigen en biljarten. Wat de biljarten betreft fs op te merken, dat deze als grondslag nu we] ver vallen, maat gerekend.worden te behooren tot het meubilair, dat te zamen met de huurwaarde als grondslag is behouden. - De nieuwe belasting zal beperkt blijven tot als woning dienende perceelen. Dus zal er nu geen belasting meer worden geheven voor kantoren, winkels, bioscopen, theaters, koffiehuizen en 'ogementen. Men kan dus in het algemeen zeggen dat bedrijfsiokali teiten buiten de belasting vallen. De gemeenten blijven de opbrengst van de geheele personeele belasting ontvangen. Zij kunnen echter, aangezien na eenige grond slagen vervallen en daardoor de opbrengst zou verminderen, de opcenten verhoogen- Daarbij kunnen z'j practisch gaan tot drie maal het wettelijke tarief. Met het oog op de voorbereiding tot de on derhavige wijziging, was. de aanslagregeling uitgesteld- Nu deze wijziging in de Staats courant is verschenen, zullen de aanslagen niet lang meer op zich laten wachten. Schaken. Gisteravond is in Alaison W'esthnis het twee- jaarlijksche toumooi om het schaakkampioen schap van Schiedam aangevangen- De heer G. G. Brouwer, waarnemend voor zitter van de Eerste Schiedamscko Schaak- vereenïgïng, welke vereeniging dit kampioons- touruoor reeds jarenlang organiseert, leidde de wedstrijden met een korte toespraak In, De huidige kampioen, de keer Willemse, is door «'erkzaamheden niet in staat zijn titel te ver dedigen, maar het verheugde spr., dat de oud kampioen, de heer Meijer, dit jaar meedingt. Na het voorlezen van het wedstrijdreglement, ging men tot de loting over. Het toumooi is dit jaar zeer sterk bezel, Vooral he^ deelnemen van den hoofdklasscspelcr Blok waarborgt interessante partijen» De tien deelnemers zullen. een halve competitie spe len, waarvan iedere week een ronde. Even tueel® hangpartijen meegerekend, zal het tour- nooi op 25 Julieindigen. De kampioen zal een medaille ontvangen» die door het gemeen tebestuur van Schiedam is beschikbaar gesteld. De resultaten, van de partpen van gisteren zjjur J. F- W, Meyer—J. v. Eden 1—0, L. Reitsma H, DomaeJaar afgebr., C. v. WingerdenII. G. Blok, afgebr, A. C- JacobsenJ. J. Th. Penning afgebr., W. J. Schermer—J. Donkhorst afgebr. De Burgemeester van Schiedam heeft bij zijn besluit van 26 Mei 1942 de beslissing op de ver zoeken van: 1. de N.V. GEBR. J. EN W. GOODE om vergunning tot oprichting van een zakkenreini- gings- en reparatie-inrichting, met opslagplaats, in het pand Overschieschestraat 160; en 2. de C.V. HOLLANDSCHE METAAL MAATSCHAPPIJ v/h HARTOGENSIS om vergunning tot oprichting van een metaalsmel- tcrij en -gieterij, met opslagplaats, in het pand Havendljk. 27, VERDAAGD, aangezien het desbetreffend onderzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 27 Mei 1927. 4375 15 VIJFDE KLASSE ZESDE LIJST Trekking van 27 Mei 50.000 No. 8102. 1.000 No. 2631, 11732. i 400 No. 7352, 10733, 10943, 12553, 16460, 18029. 200 No. 8367, 9199, 10013, 11885, 14718, 15805. 100 No. 1099, 5098, 7480, 7771, 10437, 11134, 11812, 12101, 12102, 13900, 15220, 15657, 15873, 16065, 18441, 18558, 19127. PRIJZEN VAN ƒ70 1053 1091 1193 1230 1256 1368 1371 1478 1478 1538 .1605 1730 1760 1867 1914 1957 2129 2271 2277 2356 2650 2731 2739 2793 3063 3069 3157 3101 3226 3332 3420 3585 3620 3624 3628 3865 3890 4004 4038 4124 4139 4310 4380 4502 4549 4592 4608 4720 4762 4800 5043 506u 5132 5249 5259 5268 5341 5399 5491 5517 5566 5579 5711 5719 5984 6045 6158 6160 6218 6279- 6332 6482 6587 6608 6728 6765 6864 6925 6954 7000 7022 7126 7202 7228 7237 7238 7309 7467 7502 7510 7511 7576 7680 7769 8043 8301 8385 8564 8614 8621 8634 8900 9004 9258 9353 9384 9388 9468 9556 9565 9708 9759 9774 9962 10010- 10010 10188 10223 10525 10560 10574 10702 10708 10712 10900 11079 11263 11383 11-187 11702 11718 11802 11861 12083 12262 12400 12491 12622 12843 12853 12899 129-18 1292T Ja123 13255 13412 13465 13639 13670 13850 13882 13897 13950 14052 14125 14127 1414J 14298 14299 14321 14322 14468 14504 14514 1456S 14591 14611 14679 14095 14754 14773 14338 14886 14991 15100 15252 15332 15357 15486 15498 15593 15603 15659 15742 15788 15812 15824 15977 16074 16175 16239 16388 16476 16621 16652 16667 16730 16925 17270 17420 17503 17690 17693 17737 17896 17300 18158- 18279 18231) 18503 18762 18898 19014 19100 19284 19345 19526 19627 19730 19832 19902 210112 20150 20200 20260 20319 20476 20543 20639 20641 20676 20743 20836 20933 21019 21092-21281 21302 21467 21565 21623 21677 21716 21806 21856 1001 1012 1218 1235 1343 1346 1604 1608 1702 1721 1868 1881 2074 2080 2192 2200 2749 2753 2880 2883 2967 3022 3157 3179 3511 3530 3768 3770 3998 4001 4011 4042 4045 4057 4060 4064 40T4 4.097 4108. 4122 4134 4165 4175 4179 4180 4202 4232 4271 4290 4323 4337 4362 4431 4436 4447 4449 4463 4482 4500 4615 4616 4620 4637 4656 4727 4807 4835 5011 5018 5025 5027 5072 5166" 5170 5186 5200 5205 5212 5288 5346 5476 5538 5561 5576 5604 5618 5622 5632 56G4 5G65 5667 5718 5752 5833 5843 5848 5853 5905 5939 5992 6020 6108 6115 6123 6143 6148 6161 616*4 6233 6309 6341 6384 6412 6430 6473 6511 6530 6552 6601 6680 6751 6802 6815 6818 6820 6884 6889 6953 7017 7085 7Q89 7115 7163 7211 7230 7234 7261 7288 7291 7303 7306 7317 7406 7410 7508 7547 7578 7619 7674 7702 7782 7834 7862 7954 7988 8008 8017 8027 8029 8044 8159 8172 8179 8230 8300 8301 8384 8390 8461 8490 8503 8550 8595 8600 8628 8713 8776 8807 8901 8944 8989 9022 S058 9067 9111 9131 9170 9266 9266 9313 9317 9383 9402 9473 9483 9541 9544 9550 9559 9665 9700 9732 9751 9765 9778 9789 9794 9807 9827 8889 9067 10022 10055 10081 10089 10092 10113 10125 10137 10169 10243 10306 10315 10320 10336 10390 10442 10449 10474 1Q503 10504 10521 10589 10632. 10636 10640 *10674 10695 10713 10730 10740 10784 10786 10856 10869 10896 10902 10959 10966 11015 11025 11027 11028 11130 11136 11152 11177 11230 11308 11329 11372 11388 1-1464 11514 11542 11543 11548 11550 11552 11571 11599 11617 11624 11636 11642 11679 11728 11741 11779 11833 11840 11849 11887 11962 12040 12043 12138 12140 12157 12183 12211 12242 12283 12330 12373 12424 12448 12472 12511 12515 12525 12549 12573 12620 12621 12631 12642 12655 12715 12719 12723 12735 12737 12751 12778 12785 12808 12873 12905 12925 13002 13021 13029 13003 13117 13150 13186 13193 13729 13240 13243 14345 13248 13345 13458 13473 13490 13506 13519 13552 13558 13502 13640 13653 13668 13678 13702 13710 13717 13827 13836 13869 13898 13926 13995 14003 14072 14143 14184 14242 142G5 14287 14314 14338 14331 14492 14507 14510 14605 14637 1465D 14669 14694 14727 14746 14789 14849 14864 14870 14898 14935 14938 14973 14975 14997 15021 15051 15080 15102 15118 15142 15158 15173 15191 15197 15205 1525G 15274 15301 15365 15370 15423 15430 15449 15461 15503 15562 I55S0 15739 15887 15891 15976 16008 16026 16Ö37 16044 16051 16Q32 16103 16153 16183 16240 16275 16358 16361 16363 16371 16383 16435 16451 16461 16470 16486 16533 16551 16592 16603 16607 16612 16631 16718 16723 16742 16810 16859 1S873 16975 17081 17087 17096 17X11 17129 17142 17170 17172 17240 17255 17285 17334 17350 17389 17473 17513 17536 17545 17566 17587 17G63 17675*17679 17752 17755 17783 17798 17803 17816 17819 17828 17881 17894 17929 17932 18059 18094 18136 18230 18258 18320 18325 18327 18347 18389 18410 18434 18437 18480 18519 18529 18553 18574 18591 186X3 18620 18641 18646 18648 18653 18695 1S73S 13753 18813 18881 19101 19126 19152 19212 19315 19350 19358 19363 19434 19460 19477 19479 19523 19527 19539 19546 19549 19595 1Ü600 19632 19641 19643 19702 19T48 19770 19772 19791 19870 19883 19891 19919 19937 19988 20019 20036 20044 20062 20173 20305 20326 20359 20370 20397 204#0 20472 20480 20511 20540 20679 20608 20725 20756 20801 20864 20953 20969 21027 21038 21071 21079 21157 21207 21238 21272 21294 21326 21357 21374 21376 21431 21432 21485 21487 21531 21580 21594 21621 21642 21645 21688 21701 21702 21727 21743 21783 21798 21913 219Ï0 21950 21959 21960 21971 21938 In de vorige lijst staat: 1091 f 400 m. 2. 1005 4009109 400 m. 9101 f 400 14308 z. 14308; 14371 m. z» 14391; 16192 m. z. 16129; 16578 m. z. 16678; 19-707 m. z. 19710; 18231 m. z» 18331 18564 m. z 18364; 18479 m. z. 18373. NIETEN 1054 1074 1117 1158 1169 1278 1280 1281 1300 1309 1375 1387 1460 1527 1569 1647 1651 1652 1664 1683 1799 1811 1816 1822 1862 1910 1945 2027 2029 2044 2114 2118 2121 2138 2180 2313 2387 2403 2525 2732 2766 2808 2840 2848 2863 2897 2934 2935 2952 2954 3027 3044 3132 3143 3148 3190 3215 3410 3453 3500 3603 3650 3680 3709 3759 3779- 3803 3872 3951 3994

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 2