Vrijwillige hulppolitie MÉnitai et geheim van de Parel-eilanden Ter ondersteuning der gewone politie-organen Hechtssaken Het naspel yan de straf zaak van,.cLen doodslag op de gebr. Van Dijk te Dordrecht Financiën SCHIEDAMSCHE COURANT Huurprijzen van booten e.d. aan maxima gebonden Mannessen, de voornaamste' getuige tegen de Van Dijks, bekent zich aan meineed te hebben schuldig gemaakt Vier jaren gevangenisstraf Nieuwe voorschriften betreffende behandeling- Joodsche vermogensvoorwaarden Woensdag 27 Mei 1942 68817 li/at tfaet c&e Vh/A$d/efj$t Kleedtng-reparatta 68142 „Kofa'VBertels, Dam *9—28. Woningbureau Ijzerwaren etc. In het Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de in stelling van een vrijwillige hulppolitie. Hierin wordt o.m. het volgende bepaald: Een vrijwillige hulppolitie wordt ingesteld, welke tot taak heeft de gewone politieorganen :e ondersteunen: 1. Bij de bestrijding van rampen en andere openbare noodtoestanden: 2. Bij de bestrijding van ernstige gevaren en schaden, welke ten gevolge van luchtaanvallen ontstaan; 3. In andere bizondere gevallen van handha ving van de openbare orde en de veiligheid van het openbare, leven. De vrijwillige hulppolitie wordt aangesloten bij de eenheden en bureelen der gewone politie. Zij is uitsluitend onderworpen aan de aanwijzingen en bevelen van de commandeerende instanties der gewone politie. De voorwaarden Agent van de vrijwillige hulppolitie kan slechts zijn hij die: N 1. Nederlander is: 2. Ten minste achttien en ten hoogste vijf en veertig jaar oud is; 3. Lichamelijk, geestelijk en moreel geschikt is; 4. De nieuwe Europeesche'orde voorstaat en bereid is deze naar zijn beste vermogen te die nen. De aansluiting bij de vrijwillige hulppolitie geschiedt op grond van een schriftelijke sollici tatie, welke wordt gericht aan den gevolmach tigde voor de reorganisatie van de Nederland sche politie bij de departementen van justitie en van binncnlandsche zaken. Uit de sollicitatie moet blijken, dat de onder J en 2, vermelde voorwaarden zijn vervuld en dat de gegadigde bereid is een schriftelijke ver zekering, als bedoeld onder 4 te geven. De gevolmachtigde voo. de politie roept naar eigen goeddunken den gegadigde op voor de keuring. Een agent van de vrijwillige hulppolitie treedt uit de vrijwillige hulppolitie op het tijdstip, waarop de gevolmachtigde voor de politie hem schriftelijk ontslaat. Een verzoek tot ontslag kan worden ingediend, zonder dat den verzoeker nochtans een recht op inwilliging van zijn ver zoek toekomt. Oproeping. De gevolmachtigde voor de politie of de com- Vredegercchtshoj hulppolitie op verzoek een passende tegemoet koming worden verleend. Indien een opgeroepen agent van de vrijwillige hulppolitie bij de uitoefening van den dienst lichamelijk letsel of nadeel met betrekking tot zijn gezondheid lijdt, heeft hij aanspraak op ge neeskundige verzorging als een ambtenaar van. do rijkspolitie. Indien een agent van de vrijwillige hulppolitie, die is of was opgeroepen, ten gevolge van een benadeeling zijner gezondheid, bij de uitoefe ning van den dienst geleden, in zijn geschikt heid om in'zijn onderhoud te voorzien wordt beperkt, ontvangt hij van het rijk een passende rente voor den duur van deze beperking. Indien een agent van de vrijwillige hulppolitie die is of was opgeroepen, ten gevolge van de uitoefening van den dienst overlijdt, ontvangen zijn echtgenoote en zijn kinderen van het rijk een passende rente, voor zoover van dezen rede lijkerwijs niet kan worden gevergd, dat zij uit eigen arbeid of uit eigen middelen in hun onder houd "voorzien. Onder eerder genoemde arbeidsovereenkomst worden mede begrepen de dienstbetrekking van een ambtenaar en de leerllngs-verhouding. Hij, die in de vrijwillige hulppolitie is opgeno men en aan een oproeping geen gevolg geeft, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste een duizend gulden of met een dezer straffen. Deze feiten worden beschouwd als overtre dingen. De kosten van de vrijwillige hulppolitie komen ten laste van het rijk. Voor zoover agenten van de vrijwillige hulppolitie binnen het kader der gemeentepolitie worden in dienst gesteld, betaalt de gemeente de kosten overeenkomstig de uit. voeringsvoorschriften aan het rijk terug. Deze verordening is Zaterdag j.l. in werking getreden. De inspecteur voor de prijsheheersching te Amsterdam had verscheidene klachten ontvan gen over de prijzen welke thans door verhuur ders van booten, zomerhuisjes e.d. aan de water sportliefhebbers worden gevraagd. Op grond hiervan heeft de inspecteur gedurende de Pink steren te Loosdrecht controle ingesteld. Deze controles hebben uitgewezen, dat de klachten verre van ongegrond waren. Huurprijzen zijn krachtens de prijzenbeschik- king 1949 no, 1 art. 1 t.m. 4 gebonden aan den „9 Mei-prijs", m.a.w. het is den verhuur- ue or ae com-1 cjers verj?ocjen hoogere prijzen te vragen dan mandeerende instantie der gewone pohtie, onder 7ii V(Vlr rtpn orlr!™ welke de agent van de vrijwillige hulppolitie ressorteert, roept dezen door middel van een oproepingsbevel tot de opleiding of tot den po litiedienst op. De oproeping eindigt door een bevel tot in trekking, of door verloop van den tijd, voor welken de oproeping is bevolen. De tot den politiedienst opgeroepen agent van de vrijwillige hulppolitie heeft de rechten en plichten van een gewoon ambtenaar van po litie. De- oproeping kan in het oproepingsbevel of bij latere instructie tot een bepaald doel wor- dyd beperkt. Op dezelfde wijze kan worden be paald, dat den agent van de vrijwillige -hulp politie'bepaalde rechten niet toekomen. De wederzijdsche rechten en verplichtingen, voortspruitende uit een arbeidsovereenkomst, wel ke een agent van de vrijwillige hulppolitie als werknemer heeft aangegaan, worden opgeschort gedurende den tijd, dat de oproeping van kracht is. De werkgever kan de arbeidsovereenkomst niet opzeggen: evenmin kan hij het verzoek, ais be doeld in artikel 1639 w. van het Burgerlijk Wet boek, indienen. Het recht van opzegging blijft voor den werknemer onverminderd bestaan. Heeft de agent van de vrijwillige hulppolitie een arbeidsovereenkomst met vast loon of sa laris aangegaan, dan blijft de aanspraak op loon of salaris bestaan, Indien de dienst, waartoe hij is opgeroepen, ten hoogste vijf achtereenvolgen de dagen duurt. Indien de dienst, waartoe hij is opgeroepen, langer dan vijf dagen duurt, ontvangt de agent van de vrijwillige hulppolitie van het rijk een vergoeding, ingeval zijn inkomen wegvalt of de hoogte van het ondersteuningstarief niet bereikt. Vergoeding. De vergoeding bedraagt voor lederen aange vangen dag, waarover de oproeping zich uit strekt: 1. Voor ongehuwde agenten van de vrijwil lige hulppolitie drie gulden: 2. Voor gehuwde agenten van de vrijwillige hulppolitie vier gulden vijftig cent; 3. Voor ieder kind beneden achttien jaar bo vendien vijftig cent. De vergoeding wordt, indien de agent van de vrijwillige hulppolitie vrijen kost en inwoning geniet, dienovereenkomstig verminderd. In gevallen, waarin deze regeling tot onbil lijkheid leidt, kan den agent van de vrijwillige zij vóór den oorlog berekenden. In Loosdrecht varieerden deze prijzen voor kleine en groote B.M.'s het type booten, dat bijna uitsluitend voor den verhuur wordt ge bezigd tusschen f4f7.50 per dag. Thans varieeren de prijzen tusschen de f 5f 15, terwijl het materiaal over het algemeen van op vallend slechte kwaliteit is. Bij de controle is duidelijk gebleken, dat voor de watersportliefhebbers het dreigend gevaar be staat, dat zij, evenals dat op andere gebieden is voorgekomen, het slachtoffer zullen -worden van lieden, die niet schromen, ten voordeele van hun eigen beurs profijt te trekken uit de om standigheden. De inspecties voor de prijsbeheersching zullen er echter voor waken, dat de vacantiegangers, die toch al zulke beperkte mogelijkheden hebben, nog het slachtoffer worden van prijsopdrijving. Het zal niet worden toegestaan, dat de prijzen van zeilbooten en zomerhuisjes worden opge- dieven. Aan het arrest van het Vredegerechtshof is het volgende ontleend: Het hof overwoog'ten aanz'cn van de voor het hof, afgelegde getuigenverklaringen alsmede met betrekking tot de aan den verdachte op ie leggen straf het volgende: Getuige, de luitenant-kolonel Mijsberg, wiens belang uiteraard in de hoogste mate gec'iend zou zijn geweest met de aanvankelijke mede- dceling van den verdachte indien zij waar heid bevatte datgetuige Mijsberg, alvorens bevel te hebben gegeven de gebroeders Van Dijk op den 12den Mei 1940 te Dordrecht neer te schieten, tot hen de vraag zou hebben gesteld, of zij zelf geschoten hadden, waarop een der gebroeders Van Dijk bevestigend ge antwoord zou hebben, heeft voor het hof ver klaard,- dat hij geen zoodanige of andere vraag tot de Van Dijks heeft gericht en evenmin eenig gezegde hunnerzijds heeft vernomen. Ook de getuigen Sieverding en Bijter, die zich in de onmiddellijke nabijheid van den luitenant- kolonel Mijsberg en de gebroeders Van Dijk te dien tijde bevonden, hebben verklaard, dat zij noch een vraag van den den eerste als voren bedoeld, noch eenig antwoord van de gebroe ders Van Dijk hebben gehoord. Voorts heeft verdachte de bekentenis afge legd dat hij inderdaad, in strijd met den door hem voor het Vredegerechtshof in zijn zitting van den 7den April 1942 afgelegden eed, om als getuige de geheele waarheid en nieft dan de waarheid te zeggen, verklaard heeft, dat de luitenant-kolonel Mijsberg aan de gebroeders Van Dijk Jieeft gevraagd of zij zelf geschoten hadden, en dat een van hen daarop beves'igend antwoordde, terwijl hij thans vu] iaart, noch eenige vraag als vorenbedoeld, noch eenig ge zegde van de gebroeders Van Dijk te hebben gehoord. Verdachte heeft opgegeven deze, naar hij voor het hof thans bekent, meineedige verklaring .e hebben afgelegd, omdat hij den luitenant- kolo nel Mijsberg, die als verdachte wegens op de gebroeders Van Dijk gepleegden doodslag te recht stond, met deze verklaring meende te kun nen helpen aan bestraffing te ontkomen. Verder is uit de desbetreffende verklaringen van den getuige Rolandus Hagedoorn en van verdachte komen vast te staan, dat verdachte geensziifc in een opwelling van het oogenblik heeft gehandeld, maar reeds lang voor de te rechtzitting, waarin hij de bedoelde meineedige verklaring aflegde, het voornemen daartoe had opgevat en daarbij heeft volhard, ondanks de omstandigheid, dat mr. Rolandus Hagedoorn, die destijds als verdediger van den luitenant kolonel Mijsberg optrad en aan wien verdachte tevergeefs getracht heeft zich op te dringen tot het plegen van overleg, hem schriftelijk had aangemaand om zijn geringe-verklaring geheel overeenkomstig de waarheid af te leggen. Is het afleggen van een meineedige verkla ring ter terechtzitting op zichzelf en in het al gemeen reeds als een ernstig vergrijp te be schouwen, de omstandigheden, waaronder de ver dachte heeft gehandeld, stempelen zijn gedrag tot misdadig in zeer bizondere mate, voorzoo ver hij zich zelfs niet heeft ontzien, tegen beter weten in een verklaring af te leggen, waardoor de eer tn de nagedachtenis yan de onschuldig ter dood gebrachte gebroeders Van Dijk werd aangetast, als waren zij inderdaad aan lands- verraderlijke handelingen schuldig geweest. Vcidachte, die wist, dat de gebroeders- Van Dijk, althans een hunner, tot de nationaal-socia- listische beweging in Nederland behoorden, heeft daarin alleen reeds genoegzame aanleiding ge vonden om aan hun eer en ongerepte nage dachtenis geenerlei waarde toe te kennen, zoo zeer zelfs, dat hij als gereformeerd christen het afleggen van een meineedige verklaring ten na- deeïe dezer onschuldige slachtoffers van den haat van verdwaasde politieke tegenstanders, klaarblijkelijk met zijn geweten overeen heeft kunnen brengen. Tegenover deze houding en de daaruit spre kende verdorven en verachtelijke gezindheid van verdachte, welke een gevaar is voor de ont wikkeling der" Nederlandsche volksgemeenschap, ziet het hof geen grond tot verontschuldiging en kan slechts in aanmerking nemen, dat ver dachte tenslotte het door hem gepleegde mis drijf heeft bekend, welke laatste omstandigheid hem naar het oordeel van het hof de hoogste bij de wet toegelaten straf kan doen ontgaan. Verdachte werd veroordeeld tot een gevange nisstraf voor den tijd van vier jaren. DOOR' R. ARDEN €4 Terwijl Gentschow zoo zat en zijn pl-in uit broedde, zooals een generaal vooruit zijn stra tegisch plan uitwerkt, kreeg hij bezoek. Sam Garragan kwam, zonder to kloppen, binnen stappen. „ik wilde meneer Dunne spreken". Gentschow vouwde" zijn siaikaart dicht. „Ten eerste, meneer Garragan, klopt men. Ban wacht men tot do heer dos huizes ver schijnt en verzoekt om binnen to kotqen". Garragan knikte brutaal. „Goed" zei hij, „'beschouwt u 't dan als of liet gebeurd was. Kan ik nu meneer Duane spreken?" Gentschow was over 't algemeen nog al vlug met denken, maar Zoo vlug als nu, had liij nog nooit nagedacht. Die Sam Garragan wil elke verdenking van zich afleiden, dacht hij, daar om komt hij iiier, opdat men zal getooven, dat luj geen idee heeft, waar Duane is, Ik zal hem eens op de proef stellen. Gentschow deed zoo onschuldig mogelijk. „Dunne is pas een paar minuten geleden thuis gekomen. Ihj' voelt zich niet goed, heeft vannacht wat kou gevat. Kunt u mij de bood schap niet over lafon brengen?" Sam Garragan was geen toonee'spclcr, ook zijn zelfbeheersching het hem gauw in den .steek tenminste op dit oogenblik. Hij werd bleek tot de tippen toe. „Is Duane thuis?" „Ja, waarom niet?" „Hm", zei Garragan. Zijn aardige gezicht zag er thans heelemaa loritstemd uit. „Waarom zou hij niet tiiuis zijn?" vroeg Gcnlsehow met oen brutaal lachje. „Hij is don heelen nacht uilgewcesl". „Wanneer zou hij weer op zijn?" vroeg Sam. „komt n vanmiddag nog eens kijken", raadde Gentschow aan. „Maar dan verzoek ik u toch eerst to kloppen". Garragan maakte een beweging met zijn hoofd „Slaapt hij boven op do eorsto verdieping?" „Ja zeker'"', antwoordde Gentschow. ;,Is er nog iets?" „Nee, dank u". Sara vertrok. Gerjtschow bleef zitten en staarde somber naar do tafel voor zich. -Was het maar waar, dacht hij, dat Duano daarboven in bed lag en wat mij betreft mocht hij ook verkouden zijn. Stond Garragan nog steeds voor de voor deur? Door hot open venster had hij hem toch moeten hooien gaan liet zand knarste onder do voeten in deze stilte. Plotseling kreeg Gentschow 'een hallucinatie. Hij zag zich zelf doodgeschoten, naast de schrijfttafel zoo vonden zijn arbeiders hom. Gentschow werd volkomen rustig en koel. Zon der geluid trok hij de la van het bureau open. Zonder het venstor uit het oog te ver liezen, tastte hij naar zijn revolver. Heerlijk kool voelde dat koude staal aan. Nu had hij In hot Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffendo do behandeling van Joodsche vermogenswaarden. Hierin wordt o.m. bepaald: Vorderingen van elke soort moeten sclirif- telijk hij de bankiersfirma Lippmann, Rosen thal en Co. to Amsterdam worden aangemeld, wanneer zij op het tijdstip van liet in wer king treden dezer verordening of nadien gelicel of gedeeltëlijk rechtens of economisch toeko- rnon aan een persoon, die ^ingevolge het be paalde bij artikel 4 der verordening no. 189— 19-10 betreffend ehet aangeven van ondernomin gen Jood is of als Jood wordt aangemerkt, hot bovenstaande is niet van toepassing ten aanzien van vorderingen ecner onderneming, welko op grond der verordening no. 1891940 tot het doen van aangiflo gebonden is. De aangifte van do op liet tijdstip van liet in werking treden dezor verordening bestaande vorderingen dient uiterlijk op 30 Juni 1942 te geschieden. Vorderingen, wolko eerst na liet in werking treden ontslaan, of van welker ont staan do tot het doen van aangifto gehouden personen eerst na dat tijdstip kennis neemt, moeien binnen een week worden aangemeld. Vroegere vnjo maxima lot dusverre niet be handelde vermogenswaarden moeten onverwijld uiterlijk- op 30 Juni 1942, overeenkomstig de nonnen van artikel 1 der verordening no. 148 194'. worden gestort, in depot gegeven of overgeschreven. Do verordening is niet van toepassing voor zoovar do gezamenlijke waar de der conduite golden, cheques, effecten, te goeden en dejiosito's, waarop de tot een gezin «simmende personen op liet tijdslij) van liet in werking treden dezer verordening recht heb ben, met meer bedraagt dan twee honderd vijftig gulden. Over vorderingen on andere rechten, waarop do tot een gezin behoorendo personen recht hebben, kan per kalendermaand tol een ge zamenlijk bedrag van tweo honderd vijftig gul den worden beschikt. Collecties van allo soorten kunstvoorwerpen, voórutïjicn van goud, platina of zilver, alsmede bewerkte en onbewerkte edelstecnon, halfedel- stecneu en parels, moeten, wanneer zij geheel of gedeeltelijk rechtens of economisch aan een der in artikel 1 genoemde jwrsonen to-eb-ahoo- ren. aan de bankiersfirma' Lippmann, Rosen- tlial on Co worden ingelovord. Dit laatste is niet van toepassing ten aan zien van 1} Eigen (rouwringen en die van een over leden echtgenoot: 2) zilveren pols- on zakhorloges in per soonlijk gelmiik; 3) gebruikt lafolzilveir, met dien verstande, dat elke tot hot gezin van den eigenaar beboe rende persoon oen vierdeelig eetbestek be slaande uit mes, vork, sooplepei en dessert lepel behoudt; 4) gebitvullingen uit edele metalen in per soonlijk gebruik. De inlevering dient onverwijld, uiterlijk op 30 Juni 1912, te geschieden. Worden do goe deren eerst na dit tijdstip verworven, dan moeten zij onverwijld, uiterlijk binnen een week na hun verkrijging, worden ingeleverd. Hij, wicn door do bankiersfirma Lippmann, Rosenthal c-u Co bij do uitvoering van de aan do genoemde baiikieisfirma in deze verordening of in do verordening no. 1481911 opgedragen taak, verzocht wordt inlichtingen te vorslrck- kon, is verplicht do hem gestelde vragen vol ledig en naar waarheid te beantwoorden. Boeken, bewijsstukken en aijdero bescheiden moeten do bankiersfirma op verlangen worden' overgelegd. Indien paarden, voer- of vaartuigen, rechtens of economisch .aan een der in deze verorde ning genoemde peraonen tocbehoorcn, moeten deze uiterlijk op 30 Juni 1942 seltriflelijk bij du „Zeulralstello für jüdischo Auswaiidcning" te Amsterdam worden aangegoven. Hij, die opzettelijk in strijd handelt met de voorschriften dezer verordening of deze ont duikt, dan wol die opzettelijk vermogensbesiand- declen, welke aan de ^-oorscliriften van deze verordening of van deverordening no. 148 1941 onderworpen zijn aan de registratie ont trekt, wordt gestraft met gevangenisstraf van. ten hoogste vijf jaren of met goldboete van onbeperkte hoogte of met een dezer straffen. Indien liet feit door schuld wordt gepleegd kan een gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoogste honderddui zend guldon worden opgekgd. Deze verordening is 23 Mei in werking ge treden. DONDERDAG 28 Mei. Hilversum I, 415.5 M, 6.45 Gramofoon. 6.60 Gymnastiek. 7.00 'Gra-, mofoon, 7.45 Gymnasliek. .7.55 Gramofoon. 8.00 8.15 Orkest en soliste. 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoon. 10.00 Amusementsorkest. 10.80 Zang en piano. 11,00 Voor do 'kleuters. 11.20 Hol» en piano en gramofoon. 12.00 Ensemble Ad. do Heer, 12.40 Almanak. 12.45 BN0. 13.00 De landstand aan hot werk. 13.15 Orkost Ma- tan do. 14.00 Viool, piano en zang mot plano. 14.45 Gramofoon. 15.00 Bert van Dinteren en orkest. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag 14 van den Ileidelbergsehon Catecliismus, lezing. 16 20 GmTnofoon. 16.30 Orgel on gramofoon. 17.15 BN0. 17.30 Govar. progr. 18.00 Sport. 18.15 Govar. progr. 18.50 BNO. 19,10 Omroep Symphonie orkest. 20.00 Gramofoon. 2015 Om roep Symphonio-orkest. 20.45 Lezing21.00 Zang en piano. 21.30 Gramofoon. 21.45 BN0. Van 22.10 af alleen voor do Radio Centrales 22.10 24.00 Gramofoon. Hilversum IT, 301.5 M. C.45S.15 Zie Hilversum I. 8.15 Kinder koor en Harmonie orkest. Ca. 8.35 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon, 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoon. 11.20 En semble Willy Kok. 12.00 Klaas van Beeck èn orkest. 12 45 BNO. 13.00 Do Molodiston. 13.30 Voordracht. 14.00 Gerard van Krevelen en or kest. 15.00 Voor do vtrouw. 15.30 Cello, piano en gramofoon. 16.00 Zang on piano. 10.8(1 Gramofoon. 10.45 Voor do jeugd. 17.15 BNO. 17.30 Gramofoon. 18.00 Zang en piano. 18.80 Lezing. 18.45 Vaudeville orkost. 19.15 Bran dende kwesties, causerie. 19.30 BNO. 19.40 Spiegel van don dag. 19 50 BNO. 20.00 Gerald van Kretclon fcu orkest 20.15 „Stommen voor Churchill", luisterspel. 2100 Bert van Dinteren en orkest, 21.45 BNO. 22 OO Gramofoon. 22.05 Avondwijding. 22.10—24.00 Zie Hilversum 1, het wapen vast in de hand. Ais Garragan iets van plan was do gelegenheid was gun stig I Waarom deed lnj het niet, toen hij hier in do kamer stond voor vijf minuten? Mis schien was hij bang voor do vlugheid van don ander, als deze bemerkte dat het om zijn leven ging. 0 ja, en bovendien kon jo niet rien waar Gentschow zijn handen had, als jo zoo plotseling binnen kwam. Maar nu moest hij toch eindelijk alles overdacht hebben. Waarom stond hij nog steeds voor de deur? Want dat hij daar nog stond, dat wist Gent schow. Hij voelde ais het \\aro de aanwezig heid van den ander. Langzaam en geluidloos stond Gentschow op en verdween uil do nabijheid van het venster. Jo hoefde nu niet diroct ats mikpunt to blij ven zitten. Do arbeiders waren verspreid over hot eiland en aan het werk. Hun vrouwen en kinderen waren om dezen tijd op hot strand, baadden en deden do wasch. Het was dus oen zeer gunstige tijd om iemand uit den weg tc rui men. Maar nu niet, dacht Gentschow grimjnig. Hij sloop zachtjes naar do deur. Op hetzelfde oogenblik kraakte luid do boven ste traptrede. Gentschow bleef als versteend. Hij wist namelijk wejke treden van do trap kraakten hct was de bovenste, dat kon alleen de bovenste zijn. Zoo, zoo! Garragan had do deur geopend en weer dichtgeslagen en nu sloop hij naar boven om den sla- penden Duane, die er niet was, zijn portie te geven, (Wordt vervolgd). Aannemer R77fl7 B. J. "VAN AMEYDEN. BeCedlgd taxa- vil ui tour. E'ectrisch timmerbedrijf. Metselaar. KplhrlTtra.il 21-23. Veenlantstraat 9. Aardappelen ertx, RftKAf» Grootiiande' in aardappelen, groenten en ÜOJS4J rrujt- p, M, yAN jjyk, Boterstraat 9 Algemeen instaiiaïlebureau R7777 Fa- Wed- M. van Meurs, Broeraveld 53. ul 1 Erkend Gasfitter, Erkend Installateur, llw adiv'. Dij verhuizingen. Na 6 uur tel. 67870. Auto gastaxls Taxi noodlg? Burgem. Knappertlaan it te" •saw- Wanneer bominslag verwoesting brengt, staat de Volksdienst ge reed, om de slachtoffers direct te helpen met bonnen voor maal tijden en kleeding, zoo noodig met firtancieelen steun. Bankiers RQI fid Amstcrdamsctic Bank N.Y. UolUt) Bijkantoor Westvest 36. (.'Innen) Alle Bankzaken Assuranties. Bedrfjfskleedlmg OIOflA MIKX, HOOGSTRAAT 33. 0 «OUt vakklecdlng voor elk beroep. V Bloemisterij R77QC w. v. Slobbe, Lange Achterweg 29. Aanleg UilOJua onderhoud van tuinen. Alle soorten bloemwerken voor Schiedam en omgeving. Boter 68535 Westmolenstraat 4. Engros en Broodbakker!! RQRRI l-aat vanaf morgen KROMMENHOEK "odd I hrom! Iirnprn Singel 101. Boodschappendienst ROOOn VERHAGEN'S EXPEDITIE SCHIEDAM UUOOU Aiberf Cuipstraat 4 b, Schiedam, Afhalen en bezorgen in Schiedam, Rotterdam en omgeving. Carrosseriefabriek coocn Carrosserie, wegenbouw en alle reparation. "O-DU ARy JORDAANS, Hoofdstraat 34. Copieer-wcrlc R77QFj Copli-erlnriclitlng „Mcreatpr". Alle copleer- u* - werk voor handel en verecnlglngcn. Vraagt prijsopgaaf. Hoogstraat 26. A, v. d. WAAL. Damestasschen R7Q7R F- WEISS, BROERSVEST 21. Spociaaï- uioiUjanjt m- damestasschea, koffers en all# soorten lederwaren. Reparatie-inrichting, Expeditie Rft I 07 ftOST, LANGE NIEUWSTRAAT Ï3. uuiui jyjki expeditie en iware transporten. Glas RR7QR N.Y. Van Katwljk's Glashandel, Lange 001 Ou Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. Glas- en Krtstaislijperij RftSMR Moderniseeren van spiegels. Glaicn legpla- uujtj ten voor alle doeleinden, Ta. v. LO0PJK k. OLIVIER, Boterstraat 39. Goederenvervoer KQKOO F V. d. HEIDEN ZN., MarlasUoat 52 ti.iuuc. Gocderonverv Inkoop oud-Ijzer en metalen. Huls- en Decoratie-Schilder 68295 H. VAN MEURS, LANGE HAVEN 8. Motel-Café-Restaurant fiO|RQ„DE KROON", Koemarkt 1. Lunches, UOI «JU Djnera. Kegelbaan. Hoeden, Petten (ook In laken) CQQQQ PIET HENIGER, Passage 1. Hcerenmode- UUOJU artikelen. Vraagt tel. zlchtzendlng. Kantoorboekhandel RRIQ7 f- van den Ende, Drukkerij, Rotten- uuiai damsehedljk 234. Schiedam's Goedkoopste Kantoorboekhandel. CQroo De speciale keer- en reparatie-Inrichting UUJOt, voor Dames- en Heerenkleeding la uitslui tend gevestigd Hoogstraat 80. Aanbev. K. NAARDEN. Loodgietersbedrljf RRQR7 voor - alle loodgieterswerkzaamhedea en sa- UOOOI nltalro installaties. L. JURGENS, Hoofd straat 189. Opgericht 1895. Metselaars RQRAft E- H- BORRANI, Thomas h Kempisstraat uaoto 12b. Metselaar, Aann., Onderh. van hulzen. Meubileering (Complete) CQ770 G. J. do Jager, Boterstraat 58. 10 Showroom, Itembrandtlaan 7. Papiervernietiging R7KCR Jac. v. d. Waal, Westmolenstraat 2527. UI JOU inkoop alle soorten oud papier en metalen. Pavoordt Radio Huls RRflAA Erkende Philips Service. OCU H- Hoogstraat 92 - Tel. 68044. Pompen RR7QR WILLEM FONTlJME!,rs Pompen en Mo- UOIUU torenhandel. Verkoop, verhuur, reparatie NOORDVES'f 85, Stoffen-Manufaeturen Schoorsteenvegen RQ49I Verbetering van Sclioorsteentrok. Fa. V. I» UOftl Dorrani, aUC6n Lange Achterweg S3. Stempels RRfiflA HEIJERMANS VAN OUWERKERK. OÖDU4- Eenige fabriek te Schiedam. Passage 8, Stucadoor can IC Vraagt voor alle stucadoorsworkzaanvbeden UïJulU cn witwerken prijsopgaaf bü P. J. v. ENDE, Westfi.iukelandscliestraat 106. Verhuizingen R7enq J. DE KliEVER, NIEUWE HAVEN 6 UIUUO Verhuizingen en goederenvervoer door oroheel Nederland. Vleoschwaren ffngros) R779T" J, J."f 1 Alphen'a vieesohwarenbedrljf 011 tö Eenige i oolbandel te Schiedam A. 1704 Wassetter l) RDR7R Voor Zuid-Holland ten Western OöOIO oEBRs. GORIS. Moderne Wasscherijcu. Lange Haven 91, OO0RR „WONINGBUREAU 8 C HIE D AS(tf Uuau-J Administratie, huur en verhuur .Aan- ett verkoop: Singel 138. R7RQO Huishoudelijk» artikelen, Ij ".waren en ge uiuuo rcedschappen. Post Co., Korte Dam S-ll

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 3