STADSNIEUWS LAATSTE NIEUWS A Gsm. SCesuriisgeviïsgeFi 4 nla::im»,„ SCHIEDAMSCHE COURANT Pag. 2 De geldigheidsduur der aardappelbonnen verlengd Konijnen tentoon stelling Jongdierendag van „Nieuw Leven" in Musis Sacrum Ons nieuwe feuilleton Wijkzustervan Beek verlaat Kethel Goede kinderzanq op de Polyantha Koeien op de spoorlijn Diefstallen Ongelukken De vrijwillige hulppolitie Het voedselprobleem voor het konijn Agenda SCniEDAM. BIOSCOPEN. BBM&SEMLA&ID „Waarom een Nederia'ndsche Kultuurkamer"? BUITENLAND Het laatste kustfort gevallen „Het verlies van Tobroek een ramp" Hoe Tobroek genomen werd Gelukwensch van Victor Emmanuel Negen koopvaardijschepen verloren De overlevenden van de „Flora" Fransche duikboot verloren gegaan t/rijl ed van geloof In het bezette Oosten Mussolini ontvangt Serrano Suner BINNENLAND Inning contributie N.A.F. Gemest [Müeiaws Groenten-smokkelaars aangehouden Druk bezoek Rott. Diergaarde BCerk e» De toestand van den Paus Burgerlijke stand Extra brandstoffen groote gezinnen' Hassdeï era BEiPRS VAM AMSTERDAM Ncd. Ford 807 194 1691/,- 72 367 299- 8021/, l)e secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat de geldigheidsduur der met „31a" genummer de bonnen van de nardappèlkaart is verlengd tot en met Zaterdag 27 Juni a.s. Met nadruk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat genoemde bonnen recht geven op liet normale rantsoen van 2i/o kg., roodat de aardappelhandelaren verplicht zijn tot en met Zaterdag 27 Juni a.s. op elk der met „31a" genummerde bonnen U/4 kg. aardappelen af to leveren. De geldigheidsduur der met „31b" genum merde bonnen van de aan vetkaarthonders uitgereikte aardappel kaart is eveneens verlengd tot en met Zaterdag 27 Juni a.s. Deze bon nen geven derhalve nog tot cn met dien datum per stuk rectit op y» kg. aardappelen. De belangstelling voor het konijn als huis dier is den laatslen lijd vanzelfsprekend zoer toegenomen. Dit „varkentje van den kleinen man" is tevreden mot een klein plaatsje, be hoeft niet zooveel zorgen en voedsel en beloont zijn pleegouders tegen het eind van het jaar nog mot een bontje, dat uiteraard in dankbaar heid wordt gesavoureerd. Maar konijnen houden en konijnen fokken is twee. Voor het laatste is een belangrijke dosis kennis en ervaring noodig eu aan deze beide eisc'non kan men slechts voldoen, indien men goedo voorlichting ontvangt. Het zijn d verecnigingen van fok kers,- welke de centra van voorlichting vormen, waar do nieuwelingen de kenners ontmoeten, ■loeren van hun ondervinding en gewapend mei do opgedano kennis aan den slag gaan. De ware liefhebbers van het fokken is uiteraard gelegen in„ hel verkrijgen van dieren, welke aan de hoogslo eischen voldoen. Maar tegenwoordig gaat het niet alleen daar meer om, de konijnen- houder wil ook behoorlijk wat te elen hebben. Deze 'egenstrijdige belangen zijn voor de fok- kersvereenigingen, in liet blzoudcr het laatste jaar, van gunsLigen invloed geweest. De toe loop van nieuwe leden, die wilden profiiecren van de in die kringen verzamelde kennis, was groot. Nu ging het voor do verecnigingen er om of die toevloed in do rechte hanen geleid zon kunnen worden, of het mogelijk zon zijn van do nieuwelingen niet alleen konijnen-eters, inaar ook werkelijke konijnen-fokkers te maken. Do groote belangstelling van het konijn werd gisteren wet duidelijk gedemonstreerd door de tentoonstelling van „Nieuw Leven" in Musis Sacrum,- waar in de groote zaat en do serre iti totaal ongeveer 4Ó0 dieren bijeengebracht waren. Doch dat het fokken niet onder de huidige- omstandigheden heeft geleden, consta teerde de- voorzitter der vereeniging, de heer A. van der Klink,- in zijn openingswoord. De inzenders, aldus spr., moesten in deze ten toonstelling, ook als zij geen prijs' of vermelding ontvingc-nj een stimulans zien om verder te gaan met fokken en te trachten nog betere resultaten te bereiken. Twee van de kundigste keurmeesters tn den lande, de hoeren J. N. de Jong Sr., van hier, en 0. Vermeulen,- uit 3unnik, hebben den ge- hc-elen dag hun handen vol gehad om allo dieren aan een nauwkeurige inspeelde te onder werpen. Eerst kort na zeven uur kon tot de prijsuitreiking worden overgegaan. En den ge beden dag hebben honderden belangstellenden de toegang was geheel gratis langs do hokkc-n gedwaald en de dieren bewonderd. Dc huisvesting en verzorging der dieren was ook bizonder goed en de tentoonstelling practisch ingedeeld. Behalve do rammen, voedsters, pa ren en nesten (minstens drie dieren) was er ook een aantal fokrarainen tentoongesteld, ten einde te toonen welk materiaal do vereeniging tot haar beschikking heeft om het peil van het ras hoog to houden. Deze tentoonstelling droeg den naam van jongdierendag"; zij was namelijk geheel ge wijd aan den fok van dit jaar 011 dat over het algemeen zulke fraaie resultaten zijn bereikt ondanks dat sinds December van het vorige jaar het aantal leden is verdubbeld, geeft wel een duidelijk beeld van do kracht dc-r ver eeniging. Op het gebied der propaganda is men in deze kringen eveneens paraat,- getuige een goed ver tegenwoordigde kinderklasse (G—IS jaar), welke onder leiding staat van den heer II. J. vair der Water. VerdcT heeft de vereeniging zich natuurlijk aangepast aan de eischen des tijds; zoodat de ieden met raad en daad worden bijgestaan, o.a. door middel van huisbezoek, aankoop van dieren; lezingen, enz. De waro liefhebberij gaat samen met het streven naar nuttige resultaten. Centraal Ncd. Hengelaars Verbond. Het bestuur van de afd. Schiedam van het Centraal Nederlandsch Hengelaars Verbond Is als volgt samengesteld: L. M. Lupker, voorzitter; J. Zagwijn, secretaris; M. Degenaar, penning meester; H. Schenau, B. d Regt, Zuidgeest en W. Verhaeren. Kan men zich een grootere tegenstelling dsn ken dan die tusschen de opgewekte en be koorlrjke verschijning van zuster Toos Peters en bet sombere, eenzame huis, waar zij de verzorging van drie moedcrlooze kinderen op z.eh zou nemen? Do hollo klank van de ouderwetscho bel kJonk met een naargeestige echo door de stille gang en de begroeting was verre van vriendelijk. Maar Toos, over wier avonturen wij in ons nieuwe feuilleton zullen vertellen, liet zich door dat alles niet afschrikken en nam haar moeilijke laak op zich, alsof alles vanzelf sprak. Wat haar ech ter spoedig een groote steun werd, was de aanhankelijkheid van de drio lieve kinderen, voor wio ze zelf ook een groote genegenheid begon op to vatten. - Maar welk geheim drukte er op Iepenroode? De hcelo atmospheer was geladen met een vaag mysterie, dat de stemming in bet gan- echü huis scheen te beheerschen. Het gedrag van den ietwat norschen heer des huizes was niet minder vreemd. En Toos begreep, dat haar eerste betrekking niet gemakkelijk zou zijn. Zou een meisjo als zij in zulk een om geving haar geluk kunnen vinden? Het leek er aanvankelijk heel weinig op, maar toch lag het er voor haar verborgen, zij het dan, dat zij heel wat rnoest doormaken, voordat het haar deel'werd. Maar juist daarom kreeg het einde van deze gebeurtenissen voor haar zooveel beteeken is, toen zij tenBlotto begreep, dat voor haar was weggelegd: Het late geluk. Do wijkzuster van het Groene- en Geelwitte Kruis te Keltic!, mej. C. E. van Beek, is in dezo zelfde functies benoemd te Hoorn. Zaterdag hebben de inwoners van Ketlicl ge legenheid gehad van haar afscheid te nomen. Daarbij is gesproken door de hoeren S. J. Boot en F. Öaartmans,. de respectievelijke voor zitters van het Groene Kruis cn het Witgele Kruis. Beide hebben de scheidende wijkzuster dank gebracht voor het vele werk, dal zij altijd met zoo buitengewone toewijding verricht heeft. De enkele jaren, die zuster Van Beek in Kethel heeft doorgebracht, heeft zij zich zeer populair gemaakt en de Kethelarcn zien baar noode gaan. Ook dokter Van der Kuy, met wicn zij uiteraard veel heeft samengewerkt, bracht haar dank. Zuster Van Beek heeft met enketü woorden voor de belangstelling dank ge zegd. Het Polyantlm-comitó mag zich cr werke lijk niet op beroemen de medewerking van de weersomstandigheden altijd aan zijn zijde te hebben, wanneer het iets o-rganiseert. Wij zou den haast zeggen: integendeel. Maar als om op deze haast lot traditie wordenden regel een uitzondering te maken, was daar do dag van gisteren en op dien dag van g'steren was immers liet kinderzangfeest in het Boerendorp georganiseerd. Ongeveer 300 kinderen hebban gezongen. Zij behoorden lot drie koren de onderscheiding was naar den leeftijd van het. Rotterdam- scho Kinderkoor „De kleine stem", onder leiding van Co Maas. Do talrijke bezoeken, er waren meer dan S00 bezoekers op het Boerendorp hebben van do inderdaad uitstekende kinderzang genoten. Wat bizonder opviel was de zeer ver zorgde uitspraak. Tot op grooten afstand was de tekst duidelijk te verslaan, hetgeen van lang niet alle koren, en zeker niet van kinder koren, gezegd, kan worden. Do kleintjes hebben enkele werkjes vart den dirigent gezongen,- o.a. Zeelandscbo mosselen, dat een aardigen indruk maakte. Koor B, de kinderen tot 14 jaar, verraste met een Lente cantate, die ongoveer een half uur duurde en geheel uit hot hoofd gezongen werd. Heel goed zong het koor van de oudsten 17 en 18 jaar een cantate van Bart Verhal len getiteld Een vrije dag. In de pauze was den jeugdigen zangers een amusante afwisseling bereid in den vorm van een poppenkast yertooriing van -„Pinokkio". Dit kinderzangfeest mag zeker zeer geslaagd worden genoemd. Do Polyantha kan van der gelijke, initialiefnemingen slechts flearlgc-r van aanschijn worden. - Gistermorgen omstreeks 8.30 uur liepen er twee vaarzen op de spoorlijn naar Hoek van Holland, dicht bij den overweg aan den Ouden dijk. Een der vaarzen werd aangereden door een uit do richting Vlaardingen komenden trein en ter zijde van den spoordijk geworpen. Het dier, dat bloedde uit den bek en andere verwondin gen had bekomen,- is ter plaatse afgemaakt en door den Keuringsdienst naar het keurlokaal gebracht. Do vaars was het eigendom van den veehouder J. v. E.; wonende aan de Polder vaart te Kethel. Eie vaarzen waven uit een weiland aan de Poldervaart gemopen en zoo op den spoorwegoverweg gekomen. Door mej. M. V. is aangifte gedaan, dat uit haar woning distributiebescheiden zijn ont vreemd. Door tie poitie is aangehouden,- verdacht van diefstal van een portefeuille,- Inhoudende f 17 en een persoonsbewijs, gepleegd op een terrein van de werkverruiming aan den Laan- slootscheweg,- S. V. L. uit Rotterdam. Ilij heeft bekend en is in het po lit ie bureau op gesloten. Aangifte van diefstal van zijn rijwiel is gedaan door P. J. S. v. D. alhier. Gistermiddag omstreeks vijf uur,- is op den hoek Burgemeester KnappertlaanVlaardinger- dijk, do wielrij-dster J. S., aangereden door een met een paard bespannen voertuig, bestuurd door C. C. B.; wonende lo Vlaardinger-Am- bacht Do wielrijder had geen voorrang aan het voertuig gegeven. Door de aanrijding kwam mej. S. te vallen en bekwam eenige onbedui dende wondjes; alsmede een gescheurde japon. Van hot rijwiel werd de voorvork verbogen. Door de politie is voorloopig verbonden de 9-jarigo A. P. M., die in oen tuin, gelegen achter do ouderlijke woning op een ijzeren plaat w;is gevallen en daarbij een gapende wonde aan het rechterdijbeen lad bekomen. Gesjacher met distributiebescheiden. Op aanwijzing van een burger, is door de politic aangehouden; verdacht van het koo- pen en verknopen van distributiebescheiden J. B. G. v d. P. In het Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris, waarbij wijziging wordt gebracht in do verordening be treffende do instelling van een vrijwillige iiulp- polilie. Hierbij worden verschillende bevoegd heden verleend aan den secretaris-generaal van liet departement van justitie in plaats van aan den gemachtigde voor de reorganisatie van do Nederlandscho politie bij do departementen van justitie en binnenlandschc zaken. Zoo moe ten sollicitaties bij den secretaris generaal wor den ingediend, die oproept voor keuring, aan stelt, ontslaat, en oproept voor den politie dienst. De verordening heeft terug: erkende kracht tot 23 Mei 1042. Ned. l'rolrsfanlen Bond. Naar wij vernemen, zal do voorganger van den Ned. Protestanten Bond, dr. II. Palier, om gezondheidsredenen voor eenigen tijd met vacantio gaan. Gedurende zijn afwezigheid zal de predikant voor bizondcro diensten, ds. J. G. F. van Iterson het geheele gemeente-werk op zich nemen. Het spookbeeld van een teint, dat z(jn frlschheid verliest, bedreigt thans tal- looze vrouwen en meisjes. De oorzaak? Vitamine F-gebrek, ontstaan door vet arm voedsel en de late uitwerking van vroegere slanke lijn bevliegingen! Alom ziet u het eerste symptoom: een saaie, droge huid Waarom dit vi tamine F-gebrek te laten voortwoeke ren? Bescherm uw teint, Pn3 Dobbel- man's Castella Crèmes toe, die met den rijkdom aan vitamine F de jeugd van uw huid bewaren of herroepen! kAV-MA De aandacht der konijnenhouders wordt er, in verband met het vergiftigingsgevaar, op ge vestigd hun dieren geen eenzijdig rantsoen on kruiden te verstrekken. Steeds dienen zij te zorgen, dat bet groen voer is samengesteld uit gemengde onkruiden, dus bijvoorbeeld het wilgenroosje, de melde, var kensgras, klein hoefblad, meikdistels en zilver schoon. Het wilgenroosje valt niet alleen bij de var kens in den smaaki Ook de konijnen zijn er dol op, maar alleen gemengd. Uitsluitend voor het gemengd voeren kan ook de melde gebruikt worden, die in grooten getale in aardappelvelden voorkomt. Het varkensgras/ dat algemeen langs wegen en tusschen gras groeit, maar weinig opvalt, is, evenals versch zilverschoon, geschikt konijnen- voer. Het klein hoefblad is uitstekend voor de spijsvertering. Het voorkomt trommelzucht. Een ware tractatie voor de konijnen vormen tenslotte de melk-distels, die rijk zijn aan een wit melksap en als zoodanig een ideaal konijnen- voer vormen. Geslaagd. Bij de op 19 Mei in Den Haag door het Centraal Bureau Instituut Pont gehouden exa mens slaagden o.a. voor kantoorstenograaf Ne derlandsch do dames B. Sierat, T. v, Rcenen, E. Kerger, H. Sterk, A. Bastion, J. v. Dijk, T. Bouwer, A. Slinkert, en de heeren P. v. d. Burg, K. Ooykaas, A, v. d. Berg, A. v. Alphen en P. do Bruyn. Voor Boekhouden slaagde mej. E. Ostermeyer. Allen waren leerling van Instituut Pont alhier. VLAARDINGEN Drs. P, M. Luca tot remonstiantsch predikant benoemd. De kerkeraad der remonstrantsch gerefor meerde gemeente alhier, zal als predikant in tijdelijken dienst aanstellen drs. P. M. Luca, pro ponent der remonstrantsche broederschap. Dit besluit ls genomen na overleg met de commls sie tot de zaken; allereerst in verband met de afwezigheid van ds. W. J. H. Hubeek, doch ook later, wanneer ds. Hubeek zijn arbeid zal hebben hervat, zal drs. Luca voor korter of lange- tijd aan deze gemeente verbonden blij ven. De heer Luca zal op 16 Augustus a.s. zijn werk aanvangen, waartoe hij door ds. N. Blok ker, van Utrecht zal worden ingeleid. Passage theater, 2.15 ea 7.30 uur. Groot alarm 18 jaar). Monopole theater, 2.15 en 7.30 aur. Robert en Bertram op ski's. Heden e.v.d. Polyantha. geopend van 10 ooi v.m. tot zonsondergang. Capitol, doorl. van 1.30 u. af. Circusgasten. Luxor; 1.30, 3.30, 7.45 uur. De eed van Ste- phan Rakilïn. (18 jaar). Prinses, 2.15 en half 8. Onder valsche verden king (14 jaar), ROTTEItDAAL Heden Arena; 2.15 en 7.30 uur. Gezelschap Cruys Voorbergh en Guus Oster: Klaasje Zevenster. (Zondag 2, 4.30 eu 7.30 uur). Als uitgave 1 van de afdeeling Voorlichting der Nederlandscho Kultuurkamer is onder bo- venstaanden titel een belangrijke brochure ver schenen; die een duidelijk overzicht geeft van do beteekenis en organisatie van deze instelling. Na een inleiding over de gilden in vroegere tijden volgt een beschouwing over het nieuwe gilde; waarin uiteengezet wordt hoe do verhou ding kunstenaar-Kuituurkamer gezien inoct wor den; in tegenstelling met de schadolijko bo- hémien-legeridc. Tegen Thorbeckc's uitlating 7,kunst is geen regecringszaak"; wordt terecht het woord van prof. Goëdewaagen aangevoerd, dat „de Kuituur- werker weer een doel van het volk moet wor den" en do overheid, bij monde van de Neder landscho Kultuurkamer wèl do kunstenaars, maar niet do kunst denkt te organiseeren. De kunstenaar zal zijn beroepsslandsorganisatio krij gen; waarin hij zijn belangen zeker weet. Over het wezen' van h-et gilde wordt uitvoeri ger geschreven. Kort en duidelijk wordt de be teekenis van de gewestelijke kringen uiteenge zet en do .instelling van provinciale bureaux aangekondigd. I11 het laatste gedeelte over do toelating tot het lidmaatschap; wordt nog uitvoeriger ingegaan op het leiderslieginsel; dat aan do in richting der Kamer ton grondslag ligt. Do kultuurwerker zal in do Nedorlandsche Kultuurkamer zijn belangen zeker weten. Door modewerking van alien zullen belangrijke re sultaten verkregen worden en in deze brochure vindt men in hot kort vermeld, hoe do Nedor landsche Kultuurkamer als bundeling van allo kultuurwc-rkers hiernaar.streeft. Berlijn; 22 Juni. (D.N.B.). liet D.N.B. ver neemt van militaire zijde; ln het noorilelijkó deel van de vesting So bastopol werd door do Duilscho troepen in hc- vigo -gevechten liet laatste kuslfort der bolsje wisten, dat zich nog verdedigde, veroverd en hot terrein ten noorden van do Swernaja-baai van den vijand gezuiverd. De vernietiging van do vijandelijke overblijfselen; die op de uiterste 'andlong nog verzet bicden, is aan den gang. Dc Engclsche pers probeert niet den ernst van het verlies van dc vesting Tobroek te ver kleinen. Zoo schrijft de „Times"; „Het verlies van vele duizenden gevangenen in Tobroek en van het oorlogsmateriaal, dat wellicht ter voorberei ding van een nieuwe, lange belegering was ge concentreerd, is ongetwijfeld een ramp. De ha ven zal voor den vijand van groot nut zijn. De veldtocht in Noord-Afrika heeft aangetoond, dat de verwachtingen van de Britsche troepen in hun nieuwe wapens niet zijn vervuld. Bovendien ig niet langer betwijfeld worden, dat de Brit- itn zich tegenover een perfecte leiding bevon den". Vervolgens doet de „Times" een scherpe aan val op de Britsche leiding, waarbij zij de neder laag van Tobroek, waarbij 25.000 Ei.gclschen gevangen genomen werden, wijdt aan een ge brekkige beoordeeding door het - Britsche com mando. Ook de „Daily Telegraph" oefent critick op de Britsche leiding in Noord-Afrika en schrijft; „Voor de opoffering van zooveel troepen en materiaal, als in Tobroek verloren zijn gegaan, bestaat- geen verontschuldiging. Er moet iets ver keerds gedaan zijn en het kabinet moet de nood zakelijkheid inzien onverwijld orde scheppen." De „Daily Herald" schrijft: „Natuurlijk moet er een nauwkeurig onderzoek plaats vinden. El ke Britsche burger zal nu van de regeering ver langen, dat zij door daden bewijst, dat zij den ernst van de lange reeks van nederlagen volko men heeft begrepen. Naar aanleiding van den val van Tobroek en de achtervolgingsgevechten in Noord-Afrika deelt het opperbevel van de Duitsche weermacht nog mede: Den 20sten Juni vond de aanval op Tobroek plaats, waarbij in sterke mate van de luchtmacht gebruik werd gemaakt. Reeds tijdens den eer sten stormloop werden 12 versterkingswerken ge nomen en een doorbraak geforceerd over een front van5 kilometer breedte. Nadat Zondagochtend een Britsch parlemen tair de overgave van de vesting Tobroek had aangeboden, bezetten de DuitschItaliaansche troepen stad en haven van Tobroek. Tegelijker tijd werd de achtervolging van de verslagen Britten naar het Oosten voortgezet cn Bardia en Bir el Gobi ingenomen. Daardoor staan de troe pen van de spil in de onmiddellijke nabijheid van de grens tusschen Libye en Egypte. biet groote succes der DuitschItab ransche troepen kan bizonder hoog worden aangeslagen, aangezien de gevechten in Cyrenaica in een bizonder warm jaargetijde werden geleverd, waarin men tot nu toe dergelijke groote opera ties voor onmogelijk hield. De luchtmacht heeft aan den val van Tobroek een belangrijk aan deel gehad. De versterkingswerken van Tobroek stonden bloot aan de vernietigende slagen van Duit sche gevechtsvliegtuigen en duikbommenwer pers. Talrijke voltreffers veroorzaakten in forten en versterkte artilleriestellingen groote vernielingen. De koning en keizer Victor Emmanuel heeft het volgende telegram aan den generaal van het leger Bastico gezonden: „Ik was als steeds in gedachten en met be- wonderenJen trots bij onze dappere solda ten en wensch u, den generaloberst Rom mel, en den Duitsche en Italiaansche com mandanten en soldaten, die In volmaakte samenwerking weer eens hun waarde bewe zen hebben, m.'jn levendigste voldoening over de b'ehaalde successen te doen toe komen". De Britscho admiraliteit heeft het vc-rlies bekend gemaakt van ncgon koopvaardijschepen, die op den Atlantischen Oceaan en in de Caraibischo Zee tot zinken zijn gebracht. Daar van waren er drie onder Amerikaansche, tweo onder Nederlandscho, een ouder Noorsche, ecu onder Canadeesche, een onder Panamecsche ea een onder Dominicaanschc vlag. In Barranguilla zijn 34 overlevenden van het Nederlandscho vrachtschip „Flora" aan gekomen. Uit een ongenoemde Amerikaansche haven wordt gemeld, dat een Nicaraguaansch stoomschip aan de Arnerikaanscho kust' tot zinken is gebracht. Vijf leden Ier bemanning zijn 36 uur na het tot zinken brengen van het stoomschip aldaar aangekomen. Do Franscho admiraliteit deelt officieel mede, dal do duikboot „Mongo", die aan de verdedi ging van Dicgo Suarcz had deelgenomen, als verloren moet worden" beschouwd. Van do uit G3 personen beslaande bemanning kon vermoe delijk niemand gered worden. Do Franscho marine heeft daarmee 11" achtste duikboot ver loren sedert den wapenstilstand. Door verordeningen is thans in den zin van een algemeene verdraagzaamheid aan de be woners van het bezette oosten vrijheid van godsdienst gewaarborgd en hot recht om zich aaneen to sluiten in goloofsgemcnschappen. Verordeningen, d:c do kerkelijke problemen be-, treften, leiden liet leven der kerken cn der geloofsgemeenschappen in vaste banen. Do Duco heeft der» Spannschun minister van buitcnlandsche zaken Serrano Sunor, vergezeld van graaf (kano, Antvangon en mot hom een hartelijk onderhoud gohad, dat bijna twoe uur heeft geduurd. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: Met ingang van 29 Juni zal dc inning van de contributie vaa de leden van het N.A.F. niet meer geschieden door de vakbonden, maar uit sluitend door de plaatselijke kantoren van het N.A.F. De aandacht van de belanghebbenden wordt cr opgevestigd, dat de - zegels, welke verstrekt worden waardezegcls zijn. Conlrolems van den crisisopsporingsJiohst hielden nabij Maassluis een vrachtauto aan van J. P. VV. uit Maassluis, die geladen was met groenten. Uit het onderzoek is gobie- ken, dat dit vervoer onrechtmatig plaats vond als gevolg waarvan na. verkregen toestemming do inbeslng genomen groenten aan hot publiek werd verkocht. Tegen den vervoerder benovons tegen tweo andere personen die bij het vervoer botrok- ken waren, is proces-verbaal opgemaakt. De Rotterdamsche Diergaarde is gisteren zeer druk bezocht. Niet minder dan 15000 belangstel lenden passeerden de loketten. Vermoedelijk heeft niet alleen de eerste echt zomersche Zon dag dit voor zijn rekening, doch werd het pu bliek tevens getrokken door het feit. dat thans dc Victoria Rcgia bloeit, en de rotstuinen en het rosarium nu eveneens op zijn mooist zijn! Do gezondheidstoestand van den Paus, die den laatsten tijd te wcnschen overliet, is thans verbeterd. De koorts is gedaald, doch nu heeft de Paus last van hevige mocheidsverschijn- sclcn. Men verwacht, dat hij nog minstens een week absolute rust zal moeten houden. Geboren: 20 Juni. Willem, z. van A. W. Prins en A. C. Vermeulen, Van 's-Gravesanoestraat 47. —Cornelia, d. van L. A. de Borst en A. v. Wagtendonk, Nassaulaan 12. Liduina Maria, d. van Th. J. A. Hagendoorn en A. W. P. van Roosendaal. Tielman Oemstraat 15. Ingetje Nelly Marie, d. van J. Ritmeester en N. Lems, Emmalaan 18. Rectificatie. In de publicatie omtrent bovenstaande staat: „gezinnen van meer dan 7 personen", dit moet zijn: „gezinnen van 7 en meer personen". Indien er inwoners zijn. die door deze' publi catie zich niet hebben gemeld voor het afhalen van een formulier, dan kunnen deze alsnog Dins dag, 23 Juni a.s. afhalen Bureau Broersvest 111 van 9 tot 12 cn van 14 tot 16 uur. SCHIEDAM, 22 Juni 1942. 4355 Weslerlce, 20 Juni. Aardbeien 45 ct. per kg., druiven (AÜcanle) f 1.10 per kg., dubbele boonen 60 ct. per kg., Duitsche boonen 60 ct. per kg., groote boonen 20 ct. per kg., sla 1 f 2 per 100 kg., sla II f 1.20—1.50 per 100 kg., rliabar- her £7 por 100 kg., bloemkool I 11417.50 per 100 stuks, bloemkool II fö.GO11.20 pér 100 stuks, tomaten A 42 ct. por kg., tomaten bonkon 32 ct. per kg. Medegedeeld door de Amsterdamsche 8ank N.V. KOERSEN OP 22 juni 1942 V.K. HEDEN 9D13/16 99» 'V OBLIGATIES Staatsleeningon Nederland 3J% Ncd.'41 4% lOt,»., 18 9 -IA 18/ 4% '40 T 1018/a 4% '40 II 101 10111 /16 3% '37 »?Ju 947,e 3-84 «as 2J% N.W.S. 80 88 Ned. Oost-lndlö 3% Ned.-lndië 1937 88'/m 88 3% Ned.-Indië '87 A 88 /r» 88 AAN D HELEN Banken Kol. Bank18S'/, Ned.-Ind. Hand.Bnk 88 88 Ned. Handelmij. 139,, 129 Industr. Or.dern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie 140^ Van Berkel 2501/, Cort. Calvé Centrale Suiker Ned. Fokker 196 Lever Bros Ünil. j88'/1 Philips GlocÜ. G.B. 29G% Petroleum Dordtscho Potr.uoc 01 Kon. Petr. Mij, 828Ve 325- 81 Rubber Amsterdam Rubber 21l8/4 Bandar Rubber 144 Dol» Batavia Rubber Kendcng Lomboo l-o Oostkust Sorbadjadi U Ver. Ind. Cult. Ond. I28 Suiker I-Iandolsver. A'dam 330 Javascho Cultuur 181 It Ned.-lnd. Suiker Unie 139 Ver. Vorst Cultuur 38 ft Tabs k Doli Batavia '451/, Doli Mij. 184' Sonombah löö1/E Scheepvaart Holl.-Amerik. Lijn 1541/, Java-China-J apan- Lijn 131 K2N.3.M. Nat. Boz. 197l/4 Kun. Pakotv.-Mij.. Nod. Schcopv. Unio 182'/, Rottord. Lloyd 155 Stoomv.-Mij. Nod,.; 165 210'/.- 5»/, 145 143 92 810 8 160'/. 167'/4 8 b'/4— 90 149 188 166 - 155'/,— 193'/, 200 8 195 183'/4— 6 156'/, 150'/,

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 2