H.V. Schiedamsclie Kleedingmaoazijnen STADSNIEUWS Zuinigheid mei Uw kieeding Laatste Nieuws Dé nieuwe bonnen Kippensoep en pouletsoep Activiteit aan het Oostfront Vrijdag 26 juni 1942 SCHIEDAMSCHE COURANT Pag.; 2 Aardappeirantsoen gaat omhoog Verkrijgbaar op vermicellibon vVdKeering voor ambtenaren bij bevalling in hun gezin Muziek en zang op Polyantha Nieuwe HAV Bank Portefeuille gestolen Winkeldiovegge. is thans geboden Vakkundig keeren en modernlseeren van al Uw kleeding. bij de Agenda Burgerlijke stand L. A AT UW ETËN5WAQEN NI ET BeCiERVEN DOOR DE WARMTE ENDOOR DEVUE6EN! Uitreiking distributiebescheiden Sport Kampioenschap van Schiedam Afscheid van den heer Janke ReshtszaKen Smaadschrift Bremen gebombardeerd As-troepen achtervolgen den vijand Rommel voorbij Sidi el Barranini Serrano Suner naar Spanje terug Canadeesche brandweerlieden in Engeland Amerika en het Europeesche oorlogstooneel Twee eenheden der Ameri kaansche marineverloren gegaan CSeïiraengd fflieuws Stoffenzaak leeg gestolen BSIMS VAM AMSTERDAM; 21% N.W.S. 8°3/4 88'U In dc volgende weck zijn de gebruikelijke rant soenen brood, beschuit cn vleesch verkrijgbaar op dc bonnen 33 van de daarvoor bestemde kaarten. Van de tabnkskaart zijn aangewezen dc bon nen 41 cn 42, terwijl 2 extra rantsoenen siga retten te bekomen zijn op ben R 3 van de ta- takskaart. Tenslotte zal bon 09 van dc sigarettenkaart recht geven op het koopen van 1 rantsoen siga retten. Het rijksbureau voor dc voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat het aard appeirantsoen in de komende week van 1 op 1^2 K.G. zal worden gebracht. De bon, waarop dit rantsoen zal kunnen worden gekocht, zal Zaterdagavond worden bekend gemaakt. Men dient er evenwel rekening mede te houdenj dat deze aardappels niet uit voor raad kunnen worden geleverd. Door het kou de weer is de vroege aardappeloogst ver traagd en de aanvoer is niet van dien aard geweest, dat deze week cenige voorraad kon worden gevormd. Men Zal et dus reke ning mede moeten houden, dat de levering zich over de gehecle weck zal moeten uit strekken. De oogst is laat, maar laat zich .verder niet ongunstig aanzien. Verwacht mag worden, dat het rantsoen voor de daarop volgende week wederom verhoogd zal kunnen worden en terugkeer tot een normaal rantsoen is binnen afzien- baren tijd derhalve te verwachten. Do secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend; 'dat men met* ingang van 27 Juni a.s. bij het koopen van pakjes kippensoep en pouletsoep 'den ter verkrijging van vermicelli aangewezen bon dient in te leveren. Per bon wordt een hoeveelheid, waarin 100 gram vermicelli verwerkt is, beschikbaar ge steld. In verband hiermede zal de kippensoep en do pouletsoep afgeleverd worden in pak jes, welke oen hoeveelheid van 25 grain ver micelli of een veelvoud daarvan bevatten. Deze hoeveelheid zal op de pakjes vermeld staan, zoodat men gemakkelijk kan nagaan of men de hoeveelheid verkrijgt, waarop men recht aft. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: In afwachting van een definitieve regeling, zal aan ambtenaren en arbeidscontractanten, rcssortecrende onder de verschillende depar tementen, voor zoover zij een brutosalaris ge nieten van niet meer dan f3000 per jaar, bij bevalling in hun gezin bij wijze van voor schot, ovejreenkomeudc met de uitkcering, wel ke toekomt aan hen, die verzekerd zijn krach tens de wettelijke ziekteverzekering. De secretaris-generaal van hetdepartement van binncnlandsche zaken heeft bovendien een verzoek gericht tot de burgemeesters der ge meenten, om ten aanzien van het hiervoor in aanmerking komend personeel op overeen komstige wijze te handelen. Aan deze uitkeering zal terngwerkende kracht zijn te verleenen van 1 November 1911 af. Dc bloemen op Polyantha bloeien thans weel derig. Dc rozen om liet terras van de thee- 8chenkerij zijn prachtig en ook het dahlia- terrein begint kleur te krijgen. Zaterdag- cn Zondagmiddag zal telkens van half 4 tot 7 uur liet Rhytbmisch Quintet, onder leiding vau A. Lengkeek, op het terras epelen. Zondag 5 Juli zijn er weer bioscoopvoor stellingen voor kinderen, die zullen beginnen resp. om 2 en 4 uur. Voor het muziekconcours, dat Zaterdag 18 en Zondag 19 Juli wordt gehouden op Po lyantha, onder auspiciën van de Federatie van Harmonie- en Fanfaregezeleschappen, bestaat flinke belangstelling. Het aantal deelnemers be draagt reeds 15, waarbij een harmoniegezel schap. Vermoedelijk zal het aantal inschrijvin gen wel tot 20 stijgen. Den laatsten Voridag in Juli, op den 26en, wordt een koormiddag georganiseerd, waarbij zullen optreden het Rotterdams Gemengd Koor, het Noorder Knapenkoor en het Mannenkoor „Onderlinge Zangstudio", alle uit Rotterdam, dio onder leiding staan van Anton M. Zuy- jdendorp. Er zullen in hoofdzaak koren uit opera's worden voorgedragen. In de gehouden algeir.ecne vergadering van aandeelhouders van de Nieuwe HAV Bank zijn de balans en winstrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op f 8.per aandeel resp. f 2 per onder-aandeel (v.J. f 20 resp. f 5.) De aan de beurt van aftreding zijnde com missaris, prof. ir. J. Klopper is herkozen. Aan het jaarverslag is het volgende ontleend: In 1941 bleef het premie-inkomen der afd. Ongevallen-verzekering nagenoeg gelijk, terwijl dat van het W.A.- en Auto-verzekeringsbedrijf als gevolg van de oorlogsomstandigheden be langrijk lager was. Daartegenover steeg het pre mie-inkomen der afd. Brand- en Inbraakverzeke ring zoodanig, dat het totale premie-inkomen van alle jfdeelingen nog juist ligt boven dat van 194A Aan premiëu werd ontvangen f 444.936, De exploitatie-winst bedraagt f 88.214,82 (v.j. f84.561). Indien f 11.250 aan de extra reserve en f 319.31 aan de beleggingsreserve ter afronding -wordt toegevoegd en f 66.645.51 gereserveerd ■wordt om o.m. de belastingen te betalen, dan blijft ter verdeeling over f 10.000, hetgeen een dividend toelaat van f8 per aandeel of f2 per onder-aandeel. De extra reserves bedragen tezamen f 726.500. Als commissaris, uit en door verzekerden ge kozen, werd in de op 24 Juni 1942 gehouden vergadering van v.. zekerden herbenoemd de heer W. A. Hoek w.i. Concert. Hot Stedelijk Muziekkorps geeft Zondagavond 8 uur in do Plantage een uitvoering. Het pro gramma vermeldt: 1. Jubileummarsch; C. K. L. Burgdorffer; 2. Ouverturo iphigenia in Julie, C. W. van Glück; 3. Ballet Egyptiën (4 deelen), E. Luigini; 4. En Souvenir, Polka voor Piston, (solist A. Spilter); H. II. van Vleuten; 5. Fantasie- Les Dragons de Villars, Maillart en 6. Graf Zep pelin,- (marsch), C. Toike. Een paar jongens vonden in den Buitenhaven- weg een portefeuille drijvende, die zij opviseh- den. Bij inspectie van den inhoud ontdekten zij daarin een bankbiljet van f 100, dat zij irico naar huis namen; do portefeuille wierpen zo weer in liet water. Do vader van de jongens die van het geval boorde, droeg den jongens op de portefeuille weer op (o visschen en toen bleek, dat daarin nog 10 zilverbormen van f 1 en papieren aan wezig waren. De eigenaar van de portefeuille, van P., kon door middel van de papieren gemakkelijk ont dekt worden. Het verder onderzoek wees uit; dat dc porte feuille gestolen was door den 16-jarigen J. J. S.; die bij Van P. op bezoek was goweest. Deze was tijdens dit bezoek even naar het toilet op de gang geweest en liaJ uit een jas dio op een kapstok op do gang hing do porte feuille ontvreemd. Do jongen beweert het gcstolene in de Bui tenhaven geworpen te hebben, zonder zich geld to hebben toegeëigend. Van P. is er evenwel zeker van, dat zich f160 in do portefeuille bevond. Hij beeft van dit bedrag f 110 terug; de rest is voorloopig verdwenen. Wijziging kfndertarief zwemplaatsen. Het tarief voor kinderen, die gebruik maken van de gemeentelijke zwemplaatsen, Is blijkens een gemeentelijke kennisgeving, gewijzigd. Diefstal in kleedkamer. Uit een windjackct,- dat in de kleedkamer van de Gist- en Spiritusfabriek aan den Noord- vestsingol hing, is ten nadeele van W. P. P. een sigarenkoker niet ruim f -16 en eenigc distributiebescheiden gestolen. De leege sigaren koker is later drijvende in de Noordvest ge vonden. Door de politic is gisteren aangehouden mej. J. S. M. uit Pcrnis, die in een winkel aan do Hoogstraat alhier was betrapt op het ste len van 2 paar sokken. Aanrijding. Gistermiddag is de wielrijder P. v. B. uit Rotterdam op den Rolterdamschedijk aangere den door een hem achterop rijdende auto, bestuurd door B. B., eveneens uit Rotterdam, toen deze tegelijk met den wielrijder een wa gen van de R.E.T. wilde passceren. Tengevolge van de aanrijding kwam do wielrijder te val len. Hij bekwam slechts lichte verwondingen aan neus en hand. Fietsen gestolen. Van P. K. is uit de Prof. Kamerlingh Onnes- laan; van mej. G. S. uit eon gang aan den Overscbiescheweg en vail J. P. van hef terrein van Witton-Fijenoord een fiets gesloten. 40EK GROOTE MARKT 17 SCHIEDAM SCHIEDAM, Passago theater, 2.15 en 7.30 uur. Truxa (18 jaar. Zaterdag en Zondag 2.15, 4.45 en 8 uur). Monopole theater, 2.15 en 7.30 uur. Gaspa- rone. (Zaterdag 2.15, 7 en D uur. Zon dag 1, 3, 5, 7 en 9 uur). Heden e.v.d Pulyanlha. geopend van 10 uui v.m. tot zonsondergang. 30 Juni. 8 uur. Lulhorsche kerk; concert ;,Sursum Corda". ROTTERDAM. Meden Arena, 2.15 en 7.30 uur. Gezelschap Lou Bandy: Drie vrijgezellen. (Zon dag 2, 4.30 en 7.30 uur). BIOSCOPEN. Capitol, docrl. van 1.30 u. af. Frau Luna. (14 jaar; Zondag 2, 4,15, 6.30 cn 8.45 uur). Luxor, 1.30, 3.30, 7.45 uur. Kora Terry (18 jaar; Zondag doorl. van 2 uur af). Prinses, 2.15 en half 8. Driemaal bruiloft. (Zaterdag en Woensdag 2.15, 4.30 en' 7.30 uur. Zondag 1, 3, 4.30 en 7.30 uur). Geboren: 24 Juni. Irene Beatrix Astrid, doch ter van H. J. Spijker en A. E. van Klave ren, Edisonstraat 18. Gerardus Petrus Ma ria, zoon van W. M. Lansbergen cn W. Hoe- bergen, Groeneweg 15. 25 Juni. Johanna Maria Elisabeth, dochter van G. Jongbloed on G. M. Krijgsman, Nassau- lann 75. Ondertrouwd: 25 Juni. P. den Dunnen, 28 jaar en P. C. v. d. Zee, 24 jaar. F. II. Wiegman, 22 jaar en M. B. Driel, 22 jaar. A. de Man, 28 jaar en M. G. de Man, 24 jaar. B. Visser, 26 jaar en A. M. Breugelmans, 20 jaar. J. A. W. Gil- lisse, 38 jaar en Th. J. Mahn, 32 jaar. W. Hofman, 25 jaar en P. II. E. Buijtenhek, 21 jaar. J. Pijpe, 24 jaar en E. Th. M. Boogert, 22 jaar. C. Hofman, 29 jaar cn A, v. Dijk, 22 jaar. S. Bulter, 22 jaar en H. E. M. v. KaHvjjk, 22 jaar. II. B. v. d. Dool, 25 jaar en J. Futselaar, 25 jaar. P.. A. Roctus, 29 jaar en J. M. do Block, 27 jaar. (V.P.B.-Polygoon-Seym-m.) Tegen overlegging van do stamkaarten en de daarbij belioorende inlegvellen van alle ge zinsleden, worden in het lokaal Brocrsvosl 95 van 9—12 en van half 25 uur, bonkaarten Sc periode, toeslagbonncn vaste brandstoffen voor groote gezinnen en tabak- on sigaretten- kaarten uitgereikt. Aan de beurt 'zijn: Es, F en G op Zaterdag, 27 Juni 1942 H t.m. Hoo op Maandag, 29 Juni 1942 Hop, I, J t.m, KI óp Dinsdag, 30 Juni 1942 Kn t.m. Lee op Woensdag, 1 Juli 1942 Lei t.m. Mop op Donderdag, 2 Juli 1942 Mor, N, O t.m. Pli op Vrijdag, 3 Juli 1942 Plo, Q en E Zaterdag, 4 Juli 1942 S t.m. Sta op Maandag, 6 Juli 1942 Ste, T, U t.m. Vcrc op Dinsdag, 7 Juli 1942 Verd. t.m. Wa op Woensdag. 8 Juli 1942 We, X Y cn Z op Donderdag, 9 Juli 1942. Wie' door bizondere omstandigheden zijn be scheiden niet op den vastgcstelden datum kan afhalen, kan Donderdagavond 2 Juli en Donder dagavond van 9 Juli van half zeven tot-acht uur terecht. In v.m. Kethcl en Spaland zal dc uitreiking plaats hebben op Vrijdag, 10 Juli 1942, in het schoolgebouw aan den Schiedamschcweg No. 52, van 9—12 en van 14—16 uur. VLAARD9NGEN Oji driel al. Voor het beroepen van een predikant hij de Ned. llcrv. gemeente te 's-Gravenhage (21o predikantsplaats) is op het drietal geplaatst ds. M. Groenenberg van hier, met dr. E Emmen to Haarlem en ds. II. C. Touw te Leiden. Geslaagd. Voor het examen scheepswerktuigkundige, di ploma A, Is te 's-Gravenhage geslaagd, de heer P. Groeneveld. Schaken Dc volgende partijen werden voor het schaak kampioenschap van Schiedam gespeeld: H.G. BlokL. Reitsina 1—0. J. Donkhorst A. C. Jacobsen 1—0. H. DomselaarJ. F- W. Meyer 1 —0. J. F. W. Meyer-H.G. Blok, afg W. J. Schermer—L. Reitsma I—0. A. C. Ja cobsenv. Wingerden 0—1. J. J. Th. Pen v. ning—H. Domselaar afg. J. DonkhorstJ Eden, afg. Na de 4e ronde hebben H. Domselaar en H. G. Blok de leiding met resp. 4 en 3 punten, hechtenis. Uitspraak 7 Juli. In de Haagsche persconferentie van gistermid dag heeft de heer Legationsekretar Janke afscheid genomen. Aan het slot van zijn- uiteenzettingen over de buitenlandsche politiek en de belangrijke krijgs- gofceurtenissen, die zich in den loop van dit jaar en in het bizonder van de laatste maand hebben afgespeeld, heeft de heer Janke den journalisten zijn dank betuigd vcPr de medewerking, die hij van de zijde der pérs hadondervonden, alsmede voor het aangename contact, dat gedurende zijn werkzaamheden in Nederland, die zich over een periode van 15 'jaar uitstrekken met de jour nalisten heeft gehad; Weliswaar staat de Ne derlander ten opzichte van verschillende vraag stukken anders dan de Duitscher, maar dit neemt niet weg, dat beiden tenstotte behooren tot dezelfde groote Germaansche volkerenfami- lie. Het groeiende bewustzijn van deze verwant schap gaf hem vertrouwen, dat men tenslotte de kloof zal weten te overbruggen, die de korte, tragische oorlog tusschen Nederlanders en Duit- schers heeft geslagen. Van de gelegenheid om officieel afscheid te nemen, maakte eerst Pressedezernent dr. Drc- wes gebruik, die in hartelijke bewoordingen het werk, dat de heer Janke in de persconferenties, die hij o.a. zelf in het leven heeft geroepen, tot stand bracht. Vervolgens was het woord aan den heer Blok zijl, die namens het departement van volksvoor lichting en kunsten afscheid nam. Spr. trok een persoonlijk parallel tusschen zijn werk en het werk van den scheidende. Hij wenschte den heer Janke op zijn verdere levenspad, dat zich zal bewegen in het kader van de buitenlandsche politiek veel suces toe en sprak de hoop uit, dat hij zijn vele vrienden hier in Nederland niet zou vergeten. Namens dc journalisten sprak de Verbonds voorzitter, de heer Van Megchelcn, die in het bizonder wees op het begrip, dat de heer Janke steeds heeft getoond voor de moeilijkheden, waarin sommige journalisten terecht kwamen. Spr. sprak een woord van dank uit voor de wijze, waarop de insteller van deze conferenties bij instanties, die voor de journalisten moeilijker bereikbaar waren, voor hen in de bres was ge sprongen. Ook zijn beste wcnschen vergezelden den heer Janke naar de nieuwe posten, die hij van het groote centrum van liet nieuwe Europa uit, zal gaan bezetten. Tenslotte sprak nog de heer P. Derjeu, die afscheid nam van den heer Janke als voorzit ter van de vereeniging van buitenlandsche jour nalisten. Hierbij herinnerde hij aan het vele werk, dat de heer Janke voor de vereeniging heeft ver richt. De laatste spreker was de heer Picard, die ,van gene zijde van de tafel" nog eens den dank uitsprak voor de wijze, waarop de heer Janke dc journalisten ter zijde heeft gestaan, wanneer zij in moeilijke omstandigheden kwa men. Allerbeste wcnschen vergezelden hem en zijn gezin, op welken post hij ook zal worden geplaatst In het nieuwe Europa. Voor do IlaarieuiscUè rechtbank had zich gisteren de 2G-jarige journalist A. S. uit Zand- voort to verantwoorden wegens smaadschrift. In een artikel in een plaatselijk weekblad, waar van hij de redactioneele leiding heeft, had hij geschreven, dat een mol namo genoemde amb tenaar van den dislributiedienst betrokken was bij den sluikhandel. Verdachte verklaarde, de gewraakte uitlating geschreven to hebben- op grond van zeer positieve verklaringen van bet hoofd van den dislributiedienst, den heer B, Deze, die als getuigo werd gehoord, erkende met den journalist over deze kwestio gesproken te hebben, maar meende dat zijn verklaringen niet zoo positief waren' geweest. Do officier van justitie achlle liet ten laste gelegde be wezen en eischte f 200 boete sulw. 50 dagen Uit het hoofdkwartier van den Führer, 26 Juni. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Inhet Oostelijke deel van het vestingge- bied van Sebastopol hebben Duitsche en Roentcenschc troepen na zwaren strijd op moeilijk terrein verscheidene zwaar ver sterkte hooggelegen stellingen ingenomen. In het gebied ten Zuid-Oosten van Charkof leidde de omsingelende aanval van Duit sche en Roentecnsche troepen, doeltreffend gesteund door formaties vau de luchtmacht, tot insluiting en vernietiging van vijandelijke strijdkrachten. In het verloop der voor den vijand met bizonder groote verliezen gepaard gaande gevechten werden 21.827 gevange nen gemaakt en meer dan honderd pantser wagens, 250 kanonnen en groote hoeveelhe den infanteriewapens, automobielen cn oor logstuig van allerlei aard buitgemaakt of vernietigd. In het achterwaartsche gebied van den cen- tralen frontscctor dreven troepen eener di visie infanterie den vijand bij plaatselijke gevechtshandelingen uit vcldstcllingen, ver overden daarbij 118 kazematten en maakten een groote buit. Tegenaanvallen van den vij and mislukten. Aan het front van de Wol- chof. werd de omsingelde vijand door suc cesvolle aanvallen in afzonderlijke groepen verdeeld. Deze groepen gaan haar vernietiging tege moet. Bij gewapende verkenning boven de Finsche Golf bracht de luchtmacht een vijandelijke duikboot tot zinken en beschadigde twee kleine vrachtschepen door bommen. Nachte lijke aanvallen van de luchtmacht waren ge richt op wapenfabrieken aan. den Boven- cn Middenloop van de Wolga, alsmede op spoorlijnen in het gebied om Moskou. In den tijd van 12 tot 22 Juni verloor de Sovjet luchtmacht 468 vliegtuigen. Daarvan werden er 375 in luchtgevechten, 63 door luchtdoelartillerie en 9 door formaties van het leger vernietigd. De overige machines werden op den beganen grond vernield. In denzelfden tijd gingen er aan het Oostelijk front 42 eigen vliegtuigen verloren. In Noord-Afrika bevinden de DuitschItp- liaansche troepen zich verder in opmarsch naar het Oosten. In den afgeloopen nacht ondernam de Brit- sche luchtmacht aanvallen op verscheidene plaatsen in het Noord-West-Duitsche kust gebied, vooral op de stad Bremen. Dc bevol king leed verliezen. Brandbommen kwamen vooral terecht op woonwijken en openbare gebouwen en richtten daar schade aan. Nachtjagers, luchtdoelartillerie en marinc-ar- tiellerie schoten 52 der aanvallende bommen werpers omlaag. De eerste luitenant Becker behaalde zijn 25e nachtelijke overwinning in de lucht. Een Kroatische jachtformatie onder bevel van den luitenant-kolonel Dzal behaalde aan het Oostelijke front zijn 50e overwinning in de lucht. Het regiment luchtdoelgeschut behaalde tij dens het offensief in Noord-Afrika in den tijd van 26 Mei tot 18 Juni de volgende to tale resultaten: 205 vijandelijke pantserwagens, 16 pantser- verkenningswagens cn 26 vliegtuigen werden kapot-, resp. neergeschoten, 38 -stukken ge schut, 33 machinegeweren, 21 stukken pant- scrafwccrgeschut en 100 automobielen wer den vernietigd, zes batterijen werden tot zwijgen gebracht, talrijke vrachtauto's wer den beschadigd cn vele kazematten en nesten van verzet werden buiten gevecht ge steld. In zijn wccrmachtsbericlit no. 759 maakt het Italiaanscho opperbevel het volgende be kend: De troepen van do as dringen den vijand terug en blijven in oostelijke richling optrek ken. Berlijn, 26 Juni. (D.N.B.). Naar de militaiio correspondent van het D.N.B. uit Noord-Afrika verneemt; bevindt generaal-voldmaarschalk Rommel zich met do Duitsche en Italiaansche troepen voorbij Sidi el Barrad in opmarsch naar hot Oosten. In militaire kringen verklaart men, dat do streek om Mcrsa Matrooh voor de Engelsclien een goed verdedigingsterrein is. Vooral is do streek ton zuiden van Mersa Matrooh voor do verdediging geschikt, daar ziclv aldaar moerassen en heuvelketens bo- vindon. De Spaansche minister van buitenlandsche za ken. Serrano Suner, heeft Rome verlaten om naar Spanje terug te keeren. Bij zijn vertrek was de Italiaansche minister van buitenlandsche za ken, Graaf Ciano. aanwezig. Belde staatslieden namen hartelijk afscheid. Volgens een bericht van de „Daily Mirror" zijn honderden Canadeesche brandweerlieden in Groot-Brittannië aangekomen, aangezien het aan tal manschappen der locale brandweer in ver scheiden streken van Engeland onvoldoende is gebleken. Reuter meldt uit Washington, dat het Aine- rikaansche departement van oorlog de formeele Instelling van een operatie-ressort der Ameri- kaansche strijdkrachten voor het Europeesche oorlogstooneel bekend heeft gemaakt, met .gene raal majoor Dwight D. Eisenhower als bevel hebber. Tweo kleine eenheden der Amcrikaanscko marine, nl. de mijnenveger „Gannot" met een inhoud van 8-10 ton, en het patrouillevaartuig „P. V. 389", zijn aan dc Amerikaanscho oost kust verloren gegaan. In totaal worden 20 man als vcrloron beschouwd. Het Amerikaan scho departement van marine heelt hel 'ver lies van deze beide oenh'edon thans loego- geven. Een bruiaal staaltje is in den afgeloouon' nacht geleverd in een stoffenzaak aan den Ad mi raai de Ruyleriveg to Amsterdam, welke vrijwel geheel is loeg gehaald. Hot onderzoek; dat de politieinstelt, heeft reeds uitgewezen, dat de dieven althans eon hunner zich hebben laten insluiten en dat do buit per auto is vervoerd. Tegen 7 uur vanochtend hebben omwonenden- inderdaad leir plaatse een vrachtauto opgemerkt, waaraan zii echter vorder geen aandacht hebben geschou- ken. Do waarde van liet gcstolene is nog niet vastgesteld, doch beloopt zeker 'vele duizen den guldens. Doodelijke aanrijding. "Gistermiddag omstreeks vier uur is de 6-jarige W. P. L. op de Paul Krugerlaan te 's-Graven hage, toen bij plotseling achter een tram om wilde oversteken, overreden door een x vracht auto. De jongen liep zoodanige verwondingen op, dat hij tijdens het vervoer door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal is overleden. Bij het zwemmen verdronken. Personeel van het gemeentelijk veerbedrijf te Schoonhoven heeft uit de Lek het lijk opgehaald van den 22-jarigen D. Stekelenburg. die bij het zwemmen in dc rivier Zondag tegen den avond onder Willige-Langerak was verdronken. Te Budel is gisteren de 32-jarige onderwijzer J. Boggia, bij het zwemmen verdronken. Jongetje verdronken. Een 8-jarig zoontje der familie V. te Blerik is in de Maas gevallen en verdronken. Het lijk je werd spoedig opgehaald. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Mnu verdronken. In de Peet1 bij Budel, is de 32-jarige onder wijzer J. B. bij het zwommen verdronken. Jongen vermist. De chef van het bureau kinderpolitie te Am sterdam verzoekt namens de moeder, de opspo ring van Cornelis Hcndrikus van Essen, oud II jaar, die sedert 11 Juni 1.1. wordt vermist. Hij is pl.m. 1.60 M. lang, heeft een breed postuur, bol gezicht, gezonde gelaatskleur, blond krul lend haar cn blauwe oogen en draagt groene blouse, bruine plus-four, witte sokken en lage bruine schoenen. Van een ladder gevallen, Op 13 Juni j.l. was de 45-jarige glazenwas- scher J. M. uit de Wolinaranstraat in Den Haag bij het wasschen van ramen, aan den Benoor- denhoutscheweg door een misstap van een lad der gevallen. Hij was toen .hoewel hij oogen- schijnlijk geen verwondingen had bekomen, ter observatie gebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij thans vrij plotseling is over leden. In radio studio's ingebroken. Een agent Van de Hilversumsche politie trof vannacht in de verboden uren in een portiek aan den Koninginneweg een 17-jarigen loop knecht aan,- die inbrekeirswerkluigcn bij zich bad. Do jongeman werd op liet politiebureau eens flink aan den tand gevoeld, terwijl een huiszoeking in zijn woning verrassende resul taten opleverde, o.a. velo nieuwe klcedingstuk- ken, ontvreemd uit een magazijnuit de. Leeu wenstraat. Toen do jongeling' zich ontdekt zag ■maakto hij in een verhoor spoedig „schoon Schip" en bekende' een reeks van inbraken dio in den laatsten tijd. in Hilversum en om geving zijn geploegd, o.a. in sludiogebouwen en bet gewestelijk arbeidsbureau, waar een aantal schrijfmachines werd gestolen. Hoewel het onderzoek nog gaande is, kon dc recherche door deze bekentenissen reeds 3 beiers, n.l. twee Hilveisummors en een Amsterdammer ar- rosteeren. Medegedeeld door de Amsterdamsche Bank N.V. Kalme markt. Vaste stemming. Iets hooger koerspeil. Nederlar.dsche beleggingen verdeeld. KOERSEN OP 26 luni 1q42 34% Ned.'41 OBLIGATIE'-' Staatsleningen w Nederland V-K- HEDEN 100 100- >/8 tOO'/8 I0(j13/)p Lül13/,, I00"vlf 9-y6/p 90'Rp/g 97' /„- 8V 803/j 4%. '40 I 4% II m.b.f». U 4% '40 II Ol'/e 3% '36 100 QO/ »Q7 dö /o QuB/ 3-3i '38 9«/ro Med. Cost-Indlë 3% Ned.-Indië 1937 °£7if 3% Ned.-Indië'37 A 81 AANDEELEN Banken Kol. Bank 1887a Ned.-Ind. Hand.Bnk 88 Ned. Handelniij. .-. Industr. Ondern. (Binnenland) Alg. Kunstzijde Unie s Van Berkel \fj* W, Cert. Calvó t.1 Lentrale Suikor onó onv Ned. Fokker ikrji«o 701/ Lever Bros Unil. i88 /B 18 Ned. Ford 360 38'/,8 67V4 137'/. 90 131 l543/4- 5Q2 21/. 121 ïieu. ruin „aQ Philips Gloeil. G.B. 29 801 Petroleum Dordtscho Petr. Kon. Petr. Mij. 8273/4 Rubber Amsterdam Rubbor 2J2 U Bandar Rubber 162 l4 Deli Batavia Rubbor *41 ICendeng Lemboe Oostkust Serbadjadi Ver. Ind. Cult. Ond. 283 3261/a— 80l/2 214-- 7>/j 15 i1/, 1483/, 125V, 102 128 '316'/,- 20 158 1.65 891/,- 903/4 14P_ 50 184— 6 tö2'/4— 4 Scheepvaart IIoll.-Amerik. Lijn 156®/6 1587»O1/» Java-China-Japan- Lijn 132»/» ISO, K/N.S.M. Nat. Bez. 200 2027s— 6 Kon. Paketv.-Mij... 193 195 Ned. Scheepv. Unie 1B23/p 182'/»— 4 jt Rotterd. Lloyd 1541/» 156 Stoorav.-Mij. Nod... 1641/» 156 Suiker Handelsver. A'dam /i Javasche Cultuur f57 Nod.-Ind. Suikor Unie I08 Ver. Vorst Cultuur 89 Tabak Deli Batavia Deli Mij, Senombah 149'/f 185 163

Schiedamsche Courant | 1942 | | pagina 2