Vlegeljaren Scyedam is een uitgave van de Historische Vereniging in oprichting en wordt toegezonden aan de leden. aan dit nummer werkten mede: FredM.Beukers Cees van der Geer Hans van der Sloot Redaktieadres: Lange Nieuwstraat 127 Opmaak zetwerk en druk: Studio Schiemond Vijgensteeg 2 Schiedam, [26 04 55] De vlegeljaren van Schiedam, een serie van drie artikelen, verscheen in 1965 in de Schiedamse Gemeenschap. De Vlegeljaren waren de eerste historische artikelen van Hans van der Sloot, hetgeen voor hem nu reden was om enkele kleine veranderingen in de tekst aan te brengen.Het oorspronkelijk artikel is hierdoor echter nauwelijks veranderd. De eerste stappen om in Schiedam tot oprichting van een historisch genootschap te komen, zijn inmiddels en misschien wat aarzelend gezet.Het begin is er. Een goed gevulde aula bevestigde de gedachte, dat er in onze stad zeker wel belangstelling bestaat voor een vereniging die zich bezighoudt met de stadsgeschiedenis. Een veertigtal stadsgenoten gaf zich op als lid en dat is, zo hoorden we van het Vlaardings Genootschap, een flink aantal. Verenigingen en bewegingen zijn wel met minder begonnen èn toch groot geworden. We zijn ons bewust, dat een dergelijk enthousiaste reaktie verplichtingen schept en dat er verwachtingen gewekt zijn, die om vervulling vragen. We hopen er aan te voldoen. Wel vragen we tijd om het bovenstaande waar te maken. Onervarenheid speelt [nog] een rol en het programmeren en uitvoeren van diverse aktiviteiten vergt uiteraard wel voorbereidingen. Op de oprichtingsavond wezen we u er trouwens al op, dat van een werkelijk boeiende vereniging pas sprake kan zijn bij de nodige inbreng van de leden.Pas dan wordt onze vereniging wat u en ons voor ogen staat.

Scyedam | 1975 | | pagina 2