Ter introduktie 'I 3 U hebt al dan niet iets vernomen inzake de oprichting van een Historische Vereniging in Schiedam. U heeft zich wellicht al opgegeven voor het lidmaatschap. Ook heeft U misschien ingevuld, waarop u uw specifieke belangstelling hebt aangegeven. Op de bijeenkomst in het Schiedams Stedelijk Museum,28 oktober j.l.,werd de toezegging gedaan dat U spoedig iets zou horen. Nu dan, dit is een eerste levensteken, dat echter nog een ruimere verspreiding zal krijgen dan alleen onder degenen die op 28 okto ber in het Museum aanwezig waren. We gaan er vanuit dat door deze ruimere verspreiding,dit blad terecht komt bij velen die de woonplaats hunner vaderen zeer ter harte gaat. Uw interesse gaat wellicht uit naar de rijke doch veelal onbekende historie van de stad Schiedam,naar prenten en plattegronden uit vervlogen tijden, naar geschriften over Schiedam en Schiedam mers, naar prentbriefkaarten en foto's uit een kreatief verleden, naar archeologische opgravingen binnen de oude stadskern of in de direkte omgeving. Naar gevels, straatjes, monumenten of op Schiedam betrekking hebbende voorwerpen. De Schiedamse Historische Vereniging in oprichting wil nu trach ten uw belangstelling te stimuleren en te co-ordineren of zo maar op te wekken.Binnen een zo breed mogelijke kring van de be- volking en eventueel ook onder buiten de stad wonende oud-Schie- dammers proberen wij de interesse te bevorderen. Ervaringen met soortgelijke verenigingen in de naaste omgeving tonen aan dat men in alle lagen van de bevolking veel meer wil weten over de eigen stad en levensgeschiedenis. Niet alleen lezingen en excursies, maar ook het bijeenbrengen van verzamelaars en bezitters van historische gegevens te Schiedam, met het doel meer kennis te vergaren,liggen in het verschiet. Het zelf meedoen aan naspeuringen over de Schiedamse geschiednis ten behoeve van eventuele publicaties staat ons eveneens voor ogen. Een vriendelijke samenwerking met het Gemeentelijk Ar chief en het Stedelijk Museum ligt in de lijn der verwachtingen.tr is veel verdwenen en vernietigd in en over Schiedam, waar we nu spijt van hebben. De Schiedamse Historische Vereniging wil trach ten zulks in de toekomst te voorkomen met uw aller steun. Het is beslist niet nodig dat zo'n vereniging bestaat uit alleen maar acade mici of geleerde personen. Iedereen die op zijn eigen wijze be langstelling heeft voor Schiedam en zijn geschiedenis is welkom. Uw financiële bijdragen, die wij zo laag mogelijk zullen houden,

Scyedam | 1975 | | pagina 3