hulde suggestie helinium Wellicht heeft u het zich nog niet gerealiseerd, maar het genootschap draait voorlopig zonder werkelijk een cent in kas te hebben. Er is zelfs geen kas. Toch zijn de eerste kosten al gemaakt. Zo ontvingen we van de Schiedamse Gemeenschap een rekening voor de fotokopieën, die tegelijk met de uitnodigingen voor de Salon van de Maassteden werd meegestuurd. Vooruitlopend op de vermindering van de subsidie met fl.35.000, - op de begroting van 1976,let men bij de S.G. op de kleintjes. De a.s. penningmeester van het Genootschap kan echter gerust zijn. Op het eindbedrag van de nota, groot f191,60 werd f151,60 in mindering gebracht. Een begeleidende brief van de S.G. verklaarde dit gebaar met de zin :"deze aftrek moet u zien als een bijdrage onzerzijds in de oprichtingskosten van het Genootschap".Hulde en Dank. Het kind moet een naam hebben, maar de vraag is wel, wat kies je en hoe zorgvuldig doe je dat? Je moet er tenslotte een heel leven mee doen. Hetzelfde geldt ook voor de naam van onze vereniging. Moet dit inderdaad zijn Historisch Genootschap "Schiedam" of kiest u voor -ik do« maar wat suggesties- Historische Vereniging 'Schiedam' Geschiedkundig Genootschap 'Schiedam' Geschiedkundige Vereniging 'Schiedam' Historische werkgroep 'Schiedam' resp. Historiese werkgroep 'Schiedam' Vereniging 'Oud Schiedam' Werk- en Studiegemeenschap 'Schiedam', etcetera etcetera etcetera etcetera etcetera etcetera. Door de aanmelding van de secretaresse van de archeologische werkgroep Helinium zijn de eerste kontakten met deze vereniging ook gelegd. Men was bijzonder geïnteresseerd .en samenwerking hoort zeker tot de mogelijkheden.

Scyedam | 1975 | | pagina 5