De heer Gordijn herinnert zich te zetten. Want ik jaag op persoonlijke herinneringen. Het valt niet mee om het geheugen van mensen als historische bron aan te boren. Niet dat iedereen zo vergeetachtig is, niet dat de mensen liever niet aan vroe ger denken, nee, het komt zo weinig voor, dat iemand hun herinnerin gen opschrijft. Begin daar maar eens aan, als op een gezellige zondag middag de oude tijd aan de orde komt. Daardoor gaat een enorme hoeveelheid informatie voor altijd verloren. Een historische vereniging, die zichzelf respecteerd, kan daar wat aan doen. Zij kan proberen zoveel mogelijk persoonlijke herinneringen op schrift te stellen en op te slaan. We gaan de komende paar maanden eens proberen of dat lukt. We gaan het geheugen van de Schiedammers opfrissen. Help ons 0 Wat weet U nog van de ramp met de 'Petrarkis Nomikos'. Wat zijn Uw persoonlijke herinneringen (Wat gebeurde er in de straat, toen de klap kwam Wat dacht U, wat voelde U 0 Wat weet U over hoofdrolspelers tijdens het drama, slachtoffers, Nieuwenhuijs, kapelaan Haselaar, burgemeester van Haaren, die dokters 0 Was U misschien zelf op de werf of op het schip Werkte U in het ziekenhuis. Als U iets weet, schrijf dan een brief of bel naar Han van der Horst, Van Limburg Stirumstraat 49, telefoon (010) - 703685. Alles is belang rijk. Natuurlijk zouden wij Uw informatie graag in Scyedam afdrukken, maar als U daar bezwaar tegen hebt, gebeurt dat niet. Help mee aan de geschiedenisschrijving over Uw eigen stad. "Op de vergadering van de Historische Vereniging Schiedam beloofde ik U een kort verhaaltje van de ramp in oktober 1936 op de 'Petrarkis Nomikos'. Die gebeurtenis herinner ik me heel sterk, alhoewel ik pas vijf jaar was en niet vlakbij de plaats van het ongeval stond. Ik verliet juist het gemeenteziekenhuis met een dikke prop watten voor de mond, nadat even te voren de amandelen 'gepeld' waren, om met mijn moeder lopend naar huis te gaan, toen plotseling een hevig loeiende sire ne op een ziekenwagen ons verschrikt deed stilstaan. Spoedig volgden meer

Scyedam | 1976 | | pagina 13