Kunstbezit 14 witte wagens en een rode brandweerwagen. Veel gehol en brancards met verwonde mensen, die binnen werden gedragen. Ik meen me vaag te her inneren, dat elke keer als we weg wilden er opnieuw wagens met sirenes aankwamen, totdat we ons losrukten van dit, achteraf gezien, hoog frequent emotioneel gebeuren. Nog lang daarna heb ik onwillekeurig associaties gemaakt, zoals in oor logstijd de mannen met bleke gezichten en star voor zich uitkijkend be titeld werden met 'dat is een marinier' die Duitse parachutisten op de Maasbruggen de strotten had doorgebeten (zoals de verhalen gingen), in dit geval dacht ik van mensen met rode verkleuringen in het gezicht dat zij bij die brand nog maar net het leven hadden kunnen redden. Kortom een gebeurtenis waarvan ik eigenlijk weinig van kan vertellen maar die ik toch nooit heb kunnen vergeten. A. Gordijn Royaardsplein 15 Met ingang van het volgende nummer heeft Scyedam ook zijn eerste vaste rubriek. In deze rubriek 'Schiedams Bezit' zal telkens een voorwerp uit de kol- lektie van het Schiedams Stedelijk Museum beschreven worden. Voorwerpen die uiteraard op één of andere wijze betrekking hebben op Schiedams historie. Als 'Scyedam' lang genoeg verschijnt - en waarom eigenlijk niet - is er op den duur een komplete beschreven en geillustreerde katalogus van de historische museumkollektie. Een soort Schiedams Openbaar Kunstbezit. De rubriek zal verzorgd worden door Josine Bokhoven, als kunsthisto rica aan het museum verbonden. Zij studeert af op het onderwerp 'Blijde Inkomsten in Amsterdam -17e eeuw aan welk thema het mu seum onlangs nog een tentoonstelling wijdde.

Scyedam | 1976 | | pagina 14