18 ling, was een schoolgebouw met acht klaslokalen. De toegang tot de speelplaats en de school was in het Klein Groenendal, naast de tuin van Van Zuuren, de kapper en baardenschrapper van de Hoogstraat. Toen deze klaslokalen niet meer in gebruik waren, werden er vier klaslokalen gebruikt als verblijf voor het R.K. Jongenspatronaat en de St. Joseph Gezellenvereniging. Maar daar wil ik later graag op terugkomen. Aan de achterzijde van de jongensafdeling was de speelplaats, die onge veer 75 m2 groot was. Op deze speelplaats hebben wij ons vele jaren moeten vermaken, want gewoon op straat spelen was er niet bij. We voetbalden graag en veel en hadden daarbij onze eigen spelregels, die zo geregeld waren, dat er altijd een 'vliegende' keeper in het spel was. De tuin van kapper Van Zuuren grensde aan onze speelplaats. Er stond een schutting omheen - wij noemden dat heining - die ongeveer twee-en- halve meter hoog was. Als de bal, dat was zo'n bekende zevenvachter, een beetje verkeerd op de klomp of schoen terecht kwam, belandde hij met een mooie boog in de tuin van kapper Van Zuuren. Deze tuin was een oase van rust. Er stond een prachtige, oude kastanjeboom, die in de hongerwinter helaas gesneuveld is. De aanplant was verder nogal ver wilderd. Er groeiden veel Koningsvarens en andere wilde planten. Al met al kunt u begrijpen, dat het voor Van Zuuren een onmogelijke balzoekerij was tussen al dat verwilderde groen. Achteraf bewonder ik het enorme geduld van de kapper, want bij ons spel gebeurde dat vele malen per dag. W.F. FREDRIKS

Scyedam | 1976 | | pagina 18