Foto's (1) Foto's (2) Melancholie en tragedie hangen hier in de lucht. Alleen aan de rivierzijdewaar 't kleuriger, frisscher en opener is, alleen in het plantsoen met zijn schaduwboomen, alleen aan de buiten kanten, waar het land begint en eindigt, daar alleen kan men zijn longen eens vol zuigen, voelt men weer een lach in zich opkomen, een glans in de oogen schitteren. En toch heerscht er een sterk gespannen zakenleven in deze stad, een nijver gezwoeg en den bestaansstrijd, een taai volhouden tegenover bedrijfsmoeilijkheden, een fiere durf om 't hoofd boven water te houden, een spierige aanpak waar men denkt iets mee te kunnen verdienen. Schiedam werkt hard, maar ongezien haast van buiten, aan beide zijden van den dijk. Uit: "Ons eigen Land" "Tusschen zeeën en achter het duin", door Frans Netscher Uitgegeven t.g.v. het 25-jarig bestaan van de Algemene Nederlandsche Wielrijders Bond (mei 1910). Onder de lezers van 'Scyedam' zullen ongetwijfeld fotografen zijn. Die hebben we om twee redenen hard nodig. In Schiedam verandert veel. De Buitensluis is er een recent voorbeeld van. Meer voorbeelden zullen nog wel volgen. En wat verandert, dat verdwijnt. Geheel of ten dele. Foto's en dia's zijn dan de enige herinnering. Als ze tenminste gemaakt zijn U begrijpt het al. We zoeken mensen, die meehelpen willen aan de opbouw van een fotodokumentatie. Reakties gaarne aan het sekretariaat. Als u al wat langer fotografeert, heeft u wellicht oude foto's van een Schiedam, dat inmiddels al niet meer bestaat. Grote delen van de binnen stad (Laan, Kreupelstraat, Breedstraat, Zijlstraat, Vlaardingerstraat etc.) zijn gesloopt. Hoeveel foto's van dergelijke stadsgezichten zijn er in Schiedams partikulier bezit Wilt u ons eens opgeven, wat u aan foto materiaal heeft

Scyedam | 1976 | | pagina 20