Redactioneel Het tweede De tweede Werkgroepen 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam in oprichting en wordt toegezon den aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van (minimaal) f. 15,- op resp.: giro nr. 35.33.203 t.n.v. pm. Historische Ver. Schiedam, of bankrekening 25.81.52.362 Mees Hope, giro 4444 t.g.v. Historische Ver. Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: W.F. Fredrjks H. van der Horst C. Pluijm Redaktie: C. van der Geer Redaktie-adres: Lange Nieuwstraat 127 Schiedam - 267. 628. Grafische verzorging: Liek en Ton Verburg Het tweede nummer van 'Scyedam' ligt - zij het wat laat - voor u. En als alles klopt heeft het u zonder omwegen of vertra gingen - en dus zonder ergenis ook - bereikt. Voor de onregelmatigheden in de verspreiding van het eerste num mer overigens gaarne onze excu ses. Rekent u dit tot de kinder ziekten. En die zijn, zoals u weet, 2 van voorbijgaande aard. De eerste lezing, verzorgd door de Vlaardingse stadsarchivaris, de heer Poelstra, was een groot succes. De tweede lezing zal verzorgd wor den door de restauratie-architekt H. de Roij van Zuijdewijn van de dienst Stadsontwikkeling Rotter dam. Meer gegevens ontvangt u nog. Noteert u alvast de datum: 24 maart om 20.00 uur in de au la van het museum. Op de oproep tot vorming van een werkgroep 'Ansichten' mo gen best nog wat reakties komen. Een telefoontje is voldoende 267. 628. Wil het werk van de vereniging werkelijk van de grond komen, dan zal dit vooral door de diverse werkgroepen moeten gebeuren. We doen maar wat suggesties branderijen, Schiedamse families, topografie, Sint Liduina, etc. Wie neemt het initiatief en gaat op het terrein van zijn specifieke belangstelling samen met anderen aan de slag. Vooral omdat we in Schiedam zo laat - te laat - met een histo rische vereniging begonnen zijn, is er veel te doen en valt een grote achterstand in te halen.

Scyedam | 1976 | | pagina 2