11 Op beide zijpanelen was een gekroonde "W" geschilderd. In de kar bevond zich een behoorlijk magazijn voor het opbergen van de depêches, dat tevens met een slot kon worden afgesloten. Alleen ont braken een tweetal ijzers om de lantarens op te hangen. Deze zouden echter alsnog worden aangebracht. De kar was overigens voor de dienst volkomen geschikt en werd dan ook goedgekeurd. In 1869 werd de gemeente Schiedam aanmerkelijk uitgebreid. Wegens annexatie van Oud- en Nieuw Mathenesse, een groot gedeelte van Kethel en Spaland en Vlaardinger-Ambacht nam het inwonertal van Schiedam met ruim 2.500 zielen toe. Enige nieuwe stadsgenoten, die voorheen hun brieven kregen door bemiddeling van de gemeentebode, verzochten de directeur hun brieven met de gewone bestellingen te mogen ontvangen. Hiervoor bleef men echter de beschikking houden over het zelfde aantal bestellers, zodat de taken wel verzwaard werden. Er waren toen 4 bestellers voor het bestellen van de brieven,'1 besteller voor de buslichting en 1 voor de bezorging van de pakketten aan de stoomboten en de trein. De besteller, speciaal voor de buslichting, was wel nodig want er waren 6 lichtingen, die alle te voet uitgevoerd moesten worden. In de Hoofdstraat tegenover de schutsluis was inmiddels een brievenbus bijgeplaatst, zodat er toen in totaal 5 brievenbussen waren. Het meubilair van het postkantoor was voor het grootste gedeelte eigendom van de gemeente Schiedam. Het bestond uit 1 trieerkast, 1 stempeltafel, 1 vaste schrijftafel, 1 losse schrijftafel, 6 houten stoelen, 1 matten stoel en 6 gasornamenten. De twee kachels met toebehoren waren het eigendom van de directeur. Daar de kachels van de directeur in een niet al te beste staat verkeerden, mochten er in 1874 twee nieuwe kachels aangeschaft worden, mits de kosten een bedrag van f. 74,40 niet te boven gingen. De werkzaamheden op het postkantoor werden in 1882 uitgebreid door de invoering van de pakketpostdienst en wel op 16 maart. Deze dienst nam al direct een grote vlucht. In de maand april waren er 1282 pakket ten verzonden. Dit aantal steeg in de maand mei tot 1734 en in juni werden er meer dan 2000 pakketten ter verzending aangeboden. Het liet zich aanzien dat hoe langer hoe meer gebruik gemaakt zou worden van deze vorm van verzending van produkten van de plaatselijke

Scyedam | 1976 | | pagina 11