19 De in volledige bezetting opgekomen schutterij behoefde niet in te grijpen; haar aanwezigheid was blijkbaar indrukwekkend genoeg. 14 November 1824 was het kerkgebouw volgens de plannen van architect Tollus voltooid en vond de inzegening plaats. Ook nu was binnen en buiten de kerk de schutterij aanwezig om de orde te hand haven. Zij bezette de toegangen van het gebouw om ieder te weren, die niet in het bezit van een toegangskaart was. De gouverneur van Zuid-Holland en de burgemeester van de stad woonden de plechtig heid bij, die verricht werd door de provinciaal der Dominicanen, pater Pruijmboom. En op 15 November werd in het nieuwe kerkgebouw de eerste plechtige Heilige Mis opgedragen. Die dag was niet zonder reden gekozen. Het was de veijaardag van Jan Nolet, die financieel zeer veel tot de bouw van de Havenkerk had bijgedragen. L.R.A. DE JONG O.P. Schiedamse Postkantoren (vervolg van pag. 13) kon verbouwen tot postkantoor. Het eerste pand was het huis van de weduwe van der Schalk, dat te koop was voor f. 23.000 -. De andere mogelijkheid bestond uit enkele percelen, die toebehoorden aan de heer Rijnbende aan de Gerrit Verboonstraat en de Westvest voor de prijs van f. 20.000,— en op deze panden viel de keus. Voor de inrichting tot postkantoor vond een openbare aanbesteding plaats. Er werd ingeschreven door 6 aannemers. De 5 Schiedamse aanne mers hadden f. 200,- tot f. 5.000,- hoger ingeschreven dan de aannemer J.G. van der Linden uit Woerden, die had ingeschreven voor f. 15.900,-. Aan de voorgevel behoefde niet veel veranderd te worden. Er werd een brievenbus aangebracht, alsmede het opschrift "Koninklijk Postkantoor". De eerste en tweede verdieping werden geheel tot woning van de directeur bestemd. Het werk, waardoor Schiedam dan in het bezit zou komen van een "Rijkspostgebouw", moest 1 december 1896 worden opgeleverd. C. PLUIJM

Scyedam | 1976 | | pagina 19