Meijer (1) Meijer (2) Foto's 20 "Het moet H.A.R.M. Nolet zijn, dat weet ik haast wel zeker". Aldus oud-gemeenteontvanger P.J.M. Meijer over de in het eerste "Weeshuis"- artikel genoemde Nolet Jr. als opvolger van zijn vader in het R.K. Parochiaal Armbestuur. Op het nog steeds ijzeren geheugen van de heer Meijer kun je afgaan. Dat bleek, toen de heer Fredriks één en ander nog eens natrok. Het was inderdaad H.A.R.M. Nolet Het verhaal van Netscher over het melancholieke Schiedam viel destijds niet zo best in onze stad. Men vond het afbrekende kritiek. Voldoende reden voor de toenmalige gemeentesekretaris, Mr. A.F.V. Sickenga, om aan de ambtenaar A. Vermaas opdracht te geven het betreffende stuk te kopiëren. Dan had men het zwart op wit De met de hand geschreven tekst - op arbeidsuren keek men kennelijk niet - besloeg anderhalf vel folio. Aldus, wederom, de heer Meijer. Het eerste begin van een fototheek (als je dat zo noemen mag) is er. Coördinator hiervoor is de heer H. Groeneweg, hierin enthousiast bijge staan door zijn vrouw. De bedoeling van deze fototheek is het op kaart brengen van (kollekties) foto's over Schiedam. Parktisch nut: wanneer voor illustraties of tentoonstellingen foto's nodig zijn, weten we waar de benodigde foto's te vinden zijn. Tevens hopen we op deze manier niet vermoede rijkdommen aan dokumen- tatie boven water te brengen. Zo kunnen we nu al beschikken over enkele foto's uit de jaren '30, waarin de ophoging van het tramplein op de Broers- vest in beeld is gebracht. Ons verzoek bezit u foto's (of negatieven) van Schiedam, geeft u dit dan op aan H. Groeneweg, Oostsingel 102, Schiedam. Hij noteert uw adres, de onderwerpen en de periode. De foto's blijven dus uw eigendom en in uw bezit.

Scyedam | 1976 | | pagina 20