Redactioneel Jaargang Hoera Reacties 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schifedam in oprichting en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van (minimaal) f. 15,— op giro nr. 35.33.203 of bankrekening nr. 25.81.52.362 Mees Hope (giro 4444) t.g.v. penningmeester Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: Josine Bokhoven W.F. Fredriks L.R.A. de Jong O.P. C. Pluijm Redaktie: C. van der Geer Grafische verzorging: Liek en Ton Verburg Redaktie-adres: Lange Nieuwstraat 127 - Schiedam Telefoon 267.628 In vakkringen (bibliotheken o.a.) heeft de vermelding "2e jaargang" op het vorige nummer nogal wat verbazing of verwarring gewekt. "Hoeveel nummers er dan versche nen waren in die le jaargang? Ter verduidelijking: we hebben de verschijning van 'Scyedam' gelijk willen laten lopen met het kalender jaar. Het eerste nummer verscheen in december 1975, het tweede in maart 1976. Vandaar Niet profes sioneel misschien, wel enthousiast De eerste werkgroep gaat binnen kort van start. Zij zal zich gaan be zighouden met het inventarisatie- projekt Schiedam. De vakkundige leiding van dit pro- jekt is in handen van Ir. H. de Roij van Zuijdewijn, als restauratie- architekt verbonden aan de Dienst Stadsontwikkeling Rotterdam. Eerder al werden soortgelijke pro- jekten onder zijn leiding verwezen lijkt in Rotterdam en Scheveningen. Nogmaals kort de doelstelling: het inventariseren - d.w.z., in kaart brengen, fotograferen en beschrijven van waardevolle architektuur (ook 19e- en 20e eeuwse en tevens van kenmerkende zaken als sluizen, bruggen, parken en straatmeubilair. Een tiental leden heeft zich inmid dels opgegeven. U kunt ook nog meedoen. Graag zelfs De eerste rakties op het artikel over de ramp met de "Petrarkis Nomikos" zijn inmiddels binnen. Han van der Horst is bezig ze te ver werken. Hij kan echter beslist meer gegevens gebruiken. Ook de Uwe Belt of schrijft U hem: Han van der Horst Van Limburg Stirumstraat 49 Schiedam - (010) 703.685 Publikatie in "Scyedam" volgt.

Scyedam | 1976 | | pagina 2