8 straat arriveerde. Voor het varken was 't wel een hele toestand om dat tamelijk steile pad af te dalen. Het duurde meestal geruime tijd voor het beest in het schillenhok gearriveerd was. Door toedoen van de katholieke slagers die in het centrum hun slagerij hadden, stierf het varken in het schillenhok zijn roemloos einde. Het slachten werd op toerbeurt gedaan door respectievelijk de slagers Collignon, Janse, Van de Water en Van Dorp. In de namiddag hing het varken, keurig schoon, aan het bekende rekje. Wij aten dan de eerste weken wel veel balkenbrei. Persoonlijk vond ik dat een traktatie. En als extraatje kregen we dan ook nog de fijnste krabbetjes. Maar ja, toen de weduwe Wenneker overleed, is ook deze traditie verdwenen. In de latere jaren is van de open ruimte achter de gebouwen één groot geheel gemaakt. De tuin van Van Zuuren is als speelruimte bij de speel plaats gevoegd. De grond is op gelijke niveauhoogte gebracht en keurig geplaveid. Een ingemetselde eerste steen in de tuinmuur grenzend aan de Grof- baan herinnert nog aan de Weezenbuurt. Het opschrift luidt WEEZENBUURT De eerste steen gelegd door de jongste wees J.J. Westhuis den 25 Julij 1851 Aan de achterkant van het hoofdgebouw boven de toenmalige meisjes- aanleg, waar in later jaren de stookketels van de centrale verwarming geplaatst zijn, is ook een eenvoudige gevelsteen geplaatst. Daarop staat vermeld De eerste steen is gelegd in het jaar 1853 door Wilhelmus Wijkman, oud 9 jaar en Adriana van Baarle, oud 5 jaar Jongste weezen. W.F. FREDRIKS.

Scyedam | 1976 | | pagina 8