18 geschiedenis van het Schiedamse kantoor. Na hem werd het woord gegeven aan de burgemeester, mr.dr. F.L.J, van Haaren, die het voor Schiedam een groot belang achtte een postkantoor te bezitten, dat paste bij de omvang en groei van de stad. Hij was de PTT en de Rijksgebouwendienst dan ook zeer erkentelijk. Ook een woord van dank werd gesproken door de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas, de heer J.H. van Linden van den Heuvell. Als laatste spreker trad op de heer H. Stulemeijer, als oud-burgemeester ten zeerste betrokken bij de vele onderhandelingen tussen de diverse instanties. De directeur, de heer R. Benthem bracht dank aan de sprekers voor hun vriendelijke woorden en aan de overige aanwezigen voor de luister, door hun tegenwoordigheid bijgezet aan de opening van het nieuwe postkantoor. De genodigden en het aanwezige personeel hebben hierna het nieuwe kan toor bezichtigd. Er brak een mooie tijd aan voor het personeel. Het was prettig werken in de nieuwe ruimte. Ook het publiek profiteerde van het nieuwe gebouw. Jammer genoeg duurde dit maar enkele jaren. Voordat in mei 1940 de bom boven ons land barstte, hadden alle ambtenaren gasmaskers gekregen. Zij oefenden er mee in het kantoor, in de kelder en op de binnenplaats en droegen ze ook op gezamenlijke wandelmarsen door de stad. Verder werden er ook, zoveel mogelijk met het gehele personeel, luchtalarm-oefeningen gehouden. Allen vluchtten dan naar de schuilkelder onder het telefoonge bouw, ook het publiek uit de wachtkamer. Het kantoor kwam reeds begin mei onder Duits toezicht. Door de schande lijke vernielingen van een deel van Rotterdam, waren de telegraafverbin dingen aldaar verbroken. Omdat te Schiedam nog een paar lijnen beschik baar waren, kwamen heel wat Rotterdammers hun telegrammen hier aan bieden. Een aantal van vier a vijf-honderd telegrammen per dag was heel gewoon. Het kantoor was geheel verduisterd. Het glazen dak was bedekt met post zakken en voor de buitenramen waren zwarte gordijnen aangebracht. Later volgden de vorderingen van Nederlandse postmensen, waaraan Schiedam ook zijn aandeel heeft moeten bijdragen, het staken van de treinverbin dingen, het overgaan van auto op paard en wagen enz. Kortom, een periode om niet lang bij stil te staan.

Scyedam | 1976 | | pagina 18