Redactioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van (minimaal) f. 15,— op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 Mees Hope (giro 4444) t.g.v. de penning meester Historische Ver. Schiedam. Losse nummers f. 2,—. Aan dit nummer werkten mee Josine Bokhoven W.F. Fredriks A. Gordijn C. Pluijm I. Vellekoop Grafische verzorging Ton en Liek Verburg Redaktie: Cees van der Geer Redaktieadres: Lange Nieuwstraat 127, Schiedam Telefoon (010) 267.628 OPRICHTING De officiële oprichting van de vere niging is nu een feit. Door goedkeuring van de statuten (met hier en daar een kleine wijzi ging) gaf de ledenvergadering op dinsdagavond 27 april 1976 gestalte aan Schiedams Historische Vereni ging. Een heuglijk feit Meer nieuws, o.a. de samenstelling van het die avond gekozen bestuur, vindt u in het mededelingenblad van de vereniging. GALERIJ De regelmatige verschijning van 'Scyedam' is voorlopig verzekerd. Met een zucht van verlichting stel len we dit vast. Het kon eigenlijk niet. Met nog geen tweehonderd leden en een kontribu- tie van slechts f. 15,— is de uitgave van zelfs een klein tijdschrift als dit niet mogelijk. Dat 'Scyedam' toch blijft verschijnen is te danken aan hulp uit het Schie- damse bedrijfsleven. Met ingang van dit nummer zult u steeds vermeld vinden, welk bedrijf de uitgave van ons blad mogelijk maakt. Deze 'Galerij der Gulle Gevers' wordt met dit nummer geopend door SLAVENBURG'S BOUWBEDRIJVEN B.V., Nieuwe Haven 139, Schiedam. Meerdere toezeggingen zijn inmiddels binnen. Dat we voor deze genereuze medewerking zeer erkentelijk zijn, behoeft geen betoog. HENRI HARTOG Schiedamse auteurs zijn zeldzaam. Nog zeldzamer zijn publikaties over schrijvende stadgenoten. Als er dus al eens iets verschijnt, willen we dit nadrukkelijk signaleren. Vandaar dat we u graag attenderen op het boekje (een typoscript) 'Henri Hartog - Opstellen', verzorgd en van een in leiding voorzien door J. Noordegraaf. Het kan uw eigendom worden door het te bestellen bij uitgeverij 'De Vrije Vogel', Postbus 592, Leiden De prijs: f. 8,90 (excl. porto).

Scyedam | 1976 | | pagina 2