10 Al meer dan een half jaar werken twee werkgroepen binnen de vereniging aan de opstelling van een inventarisatie van al datgene wat architektonisch en stedebouwkundig van belang is. FINANCIËN Een beroep op de financiële onmogelijkheid tot verwerkelijking van het hierboven slechts summier geschetste, lijkt ons alleen een punt van diskussie, gezien de vele mogelijkheden tot het verkrijgen van subsidie voor dergelijke aktiviteiten. Het mag voldoende bekend geacht worden dat de Vereniging Neder landse Gemeenten richtlijnen verschaft over de diverse mogelijkheden tot financiële steun. De Provinciale Staten, het Ministerie van CRM en - waar het zogenaam de roerende monumenten betreft - de Rijksinspectie voor Roerende Monumenten geven bijdragen. Ook uit het fonds "Werkverruimingsprojekten" zijn gelden verkrijgbaar. De restauratie van het Kasteel Rhoon ten zuidwesten van Rotterdam is o.a. een voorbeeld van een op deze wijze gefinancierde restauratie van een monument. De belangrijkste voorwaarde echter is dat de wil tot verantwoord be heer van het historisch milieu aanwezig is. Uit een dergelijke mentaliteit volgt het beleid vanzelf en worden beslist de middelen gevonden tot realisering. Dat is elders bewezen. Dit artikel is niet bedoeld als een vrijblijvend, een tot niets verplichtend "J'accuse". In tegendeel. Het wil de aanzet zijn tot een begin van een aktief monumentenbeleid. Het is nóg niet te laat. Dit is een uitnodiging, een invitatie, waar wij van harte van hopen, dat zij wordt aangenomen. CEES VAN DER GEER REAKTIES We hopen met bovenstaand artikel een diskussie over ons stedelijk monumentenbeleid op gang te brengen. Dit houdt in, dat we graag ruimte in 'Scyedamvoor reakties beschikbaar stellen. Wilt V ons Uw kopij uiterlijk vóór 1 december a.s. doen toekomen

Scyedam | 1976 | | pagina 10