20 HULDE De gewijzigde inhoud van deze 'Scyedam' neemt ook veel van de ruimte, die wij oorspronkelijk gereserveerd hadden voor de heer Maasbach. Hem en zijn volgelingen feliciteren we graag èn van harte met de ingebruik neming van de gerestaureerde Havenkerk. We hopen binnenkort nog eens aandacht aan dit gebouw te schenken, zeker nu zovelen voor het eerst met het bijzonder fraaie en waardevolle interieur ervan kennismaken. Vooral dankzij de aktiviteiten van Maasbach en de zijnen is dit zo karakteristieke, en van de Lange Haven nauwelijks weg te denken monument voor onze stad gespaard gebleven. Gaarne hulde BEHANG Te laat om nog in haar reeds geschreven artikel mee te nemen, maar wel bij tijds genoeg om het in deze rubriek te vermelden, is de mededeling van Josine Bokhoven, dat zij inmiddels weet door welke kunstenaar het lijmverf- behang uit het in 1928 gesloopte pand Hoogstraat 111 is vervaardigd. Een verrassend snelle ontwikkeling In het volgende nummer hoort u er ongetwijfeld meer van. OP SCHAAL "Schiedam op schaal" gaat de eerste tentoonstelling heten die door de Historische Vereniging Schiedam is georganiseerd en die te zien zal zijn als een van de Kersttentoonstellingen in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Deze tentoonstelling zal een (hopelijk) kompleet overzicht bieden van alle stadsplattegronden en van de kaarten van de direkte omgeving die er in de loop der tijden verschenen zijn. Tevens zal er een begeleidende, geillustreerde catalogus verschijnen, welke, evenals de samenstelling van de tentoonstelling, verzorgd is door de heer A. Gordijn. Voor het door hem verzette werk - respektabel veel - zeggen we hem nu al vast heel hartelijk dank. STEUN De Historische Vereniging bestaat nu - onofficieel - één jaar. Zonder ons op de borst te willen kloppen, mogen we stellen, dat ze inmiddels haar bestaan gerechtvaardigd heeft. Onze wens: laat dit ook in het ledental tot uitdrukking komen. Maakt u zelf, als u het nog niet bent, of anderen lid van de Historische Vereniging Schiedam. Liefst nog dit jaar

Scyedam | 1976 | | pagina 20