7 het Centraal Laboratorium kosteloos worden uitgevoerd. De eigenlijke proefrestauratie zal door de Maatschappij worden gedaan en door het Centraal Laboratorium worden begeleid. Voor het aanvragen van subsidie voor de proefrestauratie kunt u zich wenden tot Mej. de Does, Ministerie van CRM, Steenvoordelaan 370, Rijswijk. Voor zover ons bekend is er geen vergelijkbaar goudleer in Europa en dus mag worden aangenomen dat dit goudleer uniek is, willen wij u toe stemming vragen voor het maken van filmopnamen van het leer. Onze audiovisuele afdeling is bezig een film te maken over Hollands goudleer en zijn restauratie. Wanneer u hiermee instemt willen wij deze maand of in de maand december filmopnamen maken. In afwachting van uw antwoord verblijf ik, H.A.B. van Soest - restaurator. Niet alleen de in getal misschien kleine groep liefhebbers, maar elke weldenkende inwoner van Schiedam moet bij het vernemen van deze feiten zo al niet ernstig bezorgd, dan toch wel op zijn minst verwon derd zijn. MONUMENTENBELEID Zonder nu met een beschuldigende, priemende vinger naar wie dan ook te willen wijzen moeten wij toch eens gaan nadenken en met elkaar overleg plegen over één aspect van deze zorgelijke zaak het monumentenbeleid - of het ontbreken ervan - dat in Schiedam wordt gevoerd. Voor zover wij weten bestaat er in Schiedam geen plaatselijke 'Nota Monumentenbeleid'. Uit geen enkele gedraging is op te maken, dat er uitvoering wordt gegeven aan een, in een nota duidelijk uitgestippelde, beleidslijn. Het is zonneklaar, dat de hierboven geschetste situaties geen voorbeelden zijn voor een aktief en de gehele gemeente inspirerend monumentenbeleid. En dat is zeer droevig. Het is een feit, dat drie andere plaatselijke monumenten, de molens "De Vrijheid" en "De Noord" en de voormalige R.K. Kerk "Sint Jan de Doper" als monument zijn gespaard en zelfs weer functioneren mede dank zij partikuliere initiatieven. Aan deze goede voorbeelden kunnen wij gelukkig nog andere restaura ties door partikulieren toevoegen. Wandelen langs de Lange Haven wordt een steeds groter genoegen. Het is erg jammer daarom te moeten vaststellen, dat het apparaat, dat in deze de toon zou moeten aangeven, onze plaatselijke overheid, aanzienlijk minder heeft om op te bogen.

Scyedam | 1976 | | pagina 7