16 Het bleek, dat de heer Hoefer, die de administratie van het Schiedamse Centraal-Bureau bijhield, enige tijd in het buitenland was geweest en zodoende was er niet gereageerd op het bericht van de aanschrijving. Aangezien er eerst nog langere palen besteld moesten worden kon aan de termijn van 8 dagen niet worden voldaan. Uiterlijk 24 september 1890 zouden de palen vervangen zijn. HET BEGIN Het telefoonnet te Schiedam was op 23 juni 1890 gereed gekomen en vanaf die datum werd er gelegenheid gegeven om onderling te telefoneren. De officiële opening van de dienst had plaats gevonden op 1 juli 1890 met een aantal van 51 geabonneerden. Tot aan het einde van dat jaar waren er maar 2 aansluitingen bijgekomen. Voorts waren er van de 53 aansluitingen een 8-tal abonnees die een abonnement hadden genomen op de intercommunale dienst, waardoor het die abonnees mogelijk was om met alle andere telefonisch aangesloten gemeenten, alwaar de Nederlandsche Bell Telephoon Maatschappij een telefoonnet exploi teerde, verbinding aan te vragen. In het eerste half jaar van het bestaan van het Schiedamse Centraal- Bureau werden er 12.131 verbindingen tot stand gebracht. De Nederlandsche Bell Telephoon Maatschappij was in die tijd niet de enige maatschappij die in Nederland telefoonnetten exploiteerde. In Amsterdam was ook gevestigd de Firma Ribbink van Bork Co. Deze firma exploiteerde telefoonnetten in Leiden, Leeuwarden, 's-Hertogenbosch, Tilburg, Deventer en Middelburg en wilde ook wel medewerken om deze netten in verbinding te brengen met de telefoon netten van de Nederlandsche Bell Telephoon Maatschappij. De kosten die de laatstgenoemde maatschappij in rekening bracht aan de deelnemers van het intercommunaal verkeer, bedroegen f. 10,— per jaar. De Nederlandsche Bell Telephoon Maatschappij wilde wel met de firma Ribbink van Bork Co. in zee gaan, doch stelde dat de abonnees van Ribbink van Bork Co., die deel wilden nemen aan het intercom munale verkeer f. 35,— moesten betalen aan hun maatschappij. Van dit bedrag moest dan f. 25,— afgedragen worden aan de Nederlandsche Bell Telephoon Maatschappij. Door medewerking van de regering waren de meeste telefoonnetten van de Bell Telephoon Maatschappij onderling verbonden. Voor deelname aan dit intercommunale verkeer werd een recht geheven van f. 10, per jaar.

Scyedam | 1976 | | pagina 16