Redactioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van (minimaal) f. 15, op giro nr. 35.33.203 of door storting op bankrekening nr. 25.81.52.362 van Bank Mees Hope t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Losse nummers f. 2,—. Aan dit nummer werkten mee: W.F. Fredriks H.A. Groeneweg (foto's) C. Pluijm R.W. Poels Chr. de Roo Redaktie: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127, Schiedam Telefoon (010) - 267.628 Foto omslag: Anton van Ysendyck (1801-1875) "Aanbidding der herders"; olieverf/doek; 430 x 240 cm. Johannes de Doperkerk, Schiedam GALERIJ De uitgave van dit nummer van 'Scyedam' werd mogelijk gemaakt door een bijdrage van HOEK-LOOS B.V. Havenstraat 19, Schiedam KERSTNUMMER De eerste echte, d.w.z. komplete jaargang is rond. Zes nummers, waarvan dit laatste een heus Kerstnummer met een daarbij pas sende illustratie op de omslag. Passend, gezien de tijd van het jaar èn passend bij 'Scyedam', omdat het ook hier weer gaat om kunst bezit uit eigen stad, maar zeker niet door ieder gekend. Meer over dit schilderij (een altaar stuk uit de Havenkerk) op de pagina's 10 tot en met 13. Ook (welhaast vaste! medewerker Fredriks blijft bij de tijd van het jaar en haalt o.a. herinneringen op aan de Oud- en Nieuwviering in het Weeshuis. Geen Kerstverhaal, maar beslist historisch is aflevering twee van de reeks 'Schiedams telefoonnet' door postgeschiedenisschrijver Pluijm. KERSTWENS En om nog even in de sfeer te blijven: het bestuur van de Historische Vereniging Schiedam en de redactie van 'Scyedam' wen sen u graag een goed Kerstfeest en een gelukkig en "monumentaal" Nieuwjaar toe

Scyedam | 1976 | | pagina 2