3 MONUMENTENBELEID Waarschijnlijk was de tijd tussen de ontvangst van het vorige num mer van 'Scyedam' en de termijn van inzending van reakties te kort om schriftelijk te reageren. Wel waren er telefonische reakties. We kunnen ons niet goed voor stellen, dat het Schiedamse monu- mentenbezit en het beleid, dat in deze gevoerd wordt, resp. dient te worden, u geheel onberoerd laten. Uit de telefoongesprekken bleek namelijk wel anders. Vandaar, dat we de termijn van inzending graag nog met een maand verlengen, zodat u nu tot aan 1 januari 1977 uw verhaal kunt insturen. ETIKETTEN Met ingang van dit nummer starten we weer een nieuwe ru briek, voortaan te vinden op de achterzijde. Deze rubriek zal verzorgd worden door de heer Chris de Roo, mede werker van het Stedelijk Museum Schiedam, resp. het Nationaal Gedistilleerd Museum. Een jaargang lang zullen in deze rubriek oude, historische etiketten uit de museumkollektie getoond en beschreven worden. Ook hopen we (ooit) nog aan dacht te besteden aan brandmer ken en reklameplaten. Een beschrijvende katalogus dus in vele afleveringen. KUNSTBEZIT Drukke voorbereidingen voor de Kersttentoonstellingen in het museum lieten Josine Bokhoven geen tijd het toegezegde artikel over de maker van het lijmverf- behang (zie 'Scyedam' nrs. 4 en 5) te schrijven. In haar volgende aflevering van de rubriek 'Schiedams Kunstbezit' zal ze echter verslag doen van haar bevindingen. TENTOONSTELLING Wellicht geheel overbodig wijzen we u nog op de tentoonstelling "Schiedam op schaal" en het gelijknamige boekje, dat als kata logus bij deze voor Schiedam toch wel unieke tentoonstelling verschijnt. Met de uitgave van dit boekje neemt de vereniging - gezien de forse investering - financieel heel wat risico. Door dit boekje, geillustreerd met twintig reprodukties van kaarten en plattegronden, nü aan te schaffen, voorkomt u, dat u later meer moet betalen, want het wordt beslist antiquarisch Bovendien steunt u de vereniging. Met deze eerste uitgave van de Historische Vereniging wordt tevens een begin gemaakt met een vervolg op de reeks "Schiedamse Miniaturen", dit met toestemming van de stichting De Schiedamse Gemeen schap.

Scyedam | 1976 | | pagina 3