Redaktioneel 2 "Scyedam" is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f. 10,— houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: Josine Bokhoven J.V. Guillot (foto's pag. 1,4, 10) John Klaver (foto pag. 6) Drs. J. Noordegraaf C. Pluijm Chr. de Roo Redaktie: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127, Schiedam Telefoon (010)267.628 Foto omslag: Elias van Nijmegen Fragment lijmverfbehang uit het pand v.h. Hoofdstraat 111. coll.: Stedelijk Museum Schiedam. GALERIJ De uitgave van dit nummer van 'Scyedam' werd mogelijk gemaakt door een bijdrage van I.H.C. GUSTO B.V. Maasdijk 5 - Schiedam KONTRIBUTIE Omdat U de kolom hiernaast niet altijd lezen zult, wijzen we U nog op de gewijzigde kontributiebedra- gen voor het nieuwe jaar. We stonden voor de keuze: of een voor ieder betaalbaar lidmaatschap, of het minderen en misschien zelfs afstoten van aktiviteiten. Overigens lijkt ons twintig gulden ook nog een betaalbaar bedrag. Wacht U daarom niet te lang met het invullen en terugsturen van de accept-girokaart die U binnenkort ontvangt. Het geld is hard nodig! TERUGBLIK De tentoonstelling 'Schiedam op schaal', de eerste die door de vere niging georganiseerd werd, is een sukses geworden. Er was veel belangstelling. Maar liefst 4400 bezoekers bekeken met grote interesse de stadsplattegron den, de kaarten van de omgeving en het diaprogramma. Ook de catalogus werd redelijk goed verkocht, zij het, dat onze verwach tingen toch wat hoger lagen. Het boekje blijft echter te koop en is te bestellen door storting van f. 12,— op onze giro- of bankreke ning (zie hiernaast). Ook bij de plaatselijke boekhandels is het nog verkrijgbaar. HET WEESHUIS De artikelenreeks over het weeshuis aan de Hoogstraat van de heer Fredriks zal in het volgende nummer voortgezet worden.

Scyedam | 1977 | | pagina 2