4 ook met de zaak bemoeien. Deze instelling zond aan alle telefoonabon nees in Schiedam een circulaire van de volgende inhoud: Reeds zult U uit de kranten vernomen hebben, dat het in de bedoe ling van den Minister van Waterstaat ligt, het Rijkstelefoonnet te Schiedam te vereenigen met het gemeentelijk telefoonnet te Rotter dam, waardoor het Schiedamsche net zal worden beschouwd als een onderdeel van het Rotterdamsche net. Deze vereniging is voor Schie dam niet zonder belang. Immers een aansluiting met Rotterdam zal daardoor zonder extra kosten a la minute tot stand gebracht kunnen worden, terwijl alle Schiedamsche abonnees opgenomen zullen wor den in de Rotterdamsche telefoongids. Daar staat tegenover dat de abonnementsprijs zal worden verhoogd en wel tot f 96voor een huis- en f. 132,— voor een zakenabonnement; de bepalingen en voor waarden van het Rotterdamsche net zullen ook voor de Schiedamsche abonnees gelden. Met het oog op de grote kosten die deze regeling met zich brengt heeft de Minister bepaald, dat de vereeniging alleen dan voortgang kan hebben indien minstens 600 geabonneerden van het Schiedamsche net bereid zijn een aansluiting op het nieuwe net te nemen. Is dit getal aanwezig dan zullen zij, die zich niet op het streeknet Schiedam-Rotterdam wenschen te abonneren, ook niet als gewone locale abonnee van Schiedam kunnen worden gehandhaafd, omdat in het voorgestelde systeem geen plaats is voor twee verschil lende soorten abonnementen. Na afloop van de loopende verbintenis termijn zullen deze geabonneerden dus hun aansluiting moeten mis sen. Om nu te kunnen beoordelen of deze vereeniging door de Schie damsche abonnees verlangd wordt, heeft de Kamer van Koophandel besloten een onderzoek in te stellen. Daartoe wordt hierbij ingeslo ten een briefkaart die wij U verzoeken vóór 25 Juli 1922 ingevuld terug te zenden. De tekst van de ingesloten briefkaart luidde als volgt: OndergetekendeNoSchiedamsche telefoon gids, verklaart zich wel/niet bereid f. 96,— voor een huis-/ f. 132,— voor een zakenabonnement te betalen, indien het Schiedamsche net met het Rotterdamsche net wordt vereenigd. Waar het hier een groot Schiedamsch belang betreft, daar veronderstellen wij, dat iedere ge abonneerde de briefkaart vóór 25 Juli ingevuld aan de Kamer van Koophandel terug zal zenden, opdat dit College in staat zij aan den Minister van Waterstaat juist te adviseren.

Scyedam | 1977 | | pagina 4