5 Deze telefoonkwestie bracht heel wat pennen in beweging en verschil lende ingezonden stukken verschenen in de krant. Er werden 626 briefkaarten terug ontvangen. Het aantal der voor- en tegenstanders woog tegen elkaar op. Nu werd er van de zijde van het Gemeentebestuur aan de telefoon abonnees een circulaire verzonden, waarin aangedrongen werd om de belangen wel ruim genoeg te bezien. Niet alleen de bestaande industrieën en handelszaken zouden tot grote bloei kunnen komen, maar ook de vestiging van nieuwe bedrijven zou worden bevorderd. Volgens een ingezonden mededeling in de Schiedamse Courant van iemand die het stukje ondertekende met "Insider" was er alle kans een regeling te treffen, volgens welke de abonnees, die dit wensten op het Rotterdam se net aangesloten konden worden, zodra de nieuwe centrale in Delfs- haven gereed was. Dit ook geheel afgezien van de aard van de uitslag van de in Schiedam gehouden stemming. De Minister wilde het streeknet langs de Nieuwe Waterweg laten varen en geheel andere wegen inslaan. Ten behoeve van de Schiedamse grootbe drijven die voortdurend telefoonverkeer onderhielden, wilde hij een extra kabel aanleggen van Schiedam naar Rotterdam. Als minimum vereiste stelde hij 50 deelnemers voor. Deze zouden dan voor hun telefooncommunicatie met Rotterdam f. 742,— moeten betalen, n.l. f. 132,— voor een abonnement Rotterdam, f. 60,— voor een abonne ment Schiedam, f. 500,— wegens equivalent voor de derving van Staats- inkomen uit intercommunale gesprekken en f. 50,— wegens rentekosten van de kabel Schiedam - Rotterdam. Bij een groter aantal deelnemers zouden de kosten in evenredigheid verminderd worden, zodat bij 200 aangeslotenen de kosten f. 360,— zouden bedragen. Ook ingezetenen van Vlaardingen en Maassluis zouden op dezelfde wijze contact kunnen krijgen met Rotterdam. Voor hen zou eenzelfde tarief regeling gelden, behoudens enige verhoging voor rentekosten van de kabel Schiedam - Vlaardingen - Maassluis. De Kamer van Koophandel nam de zaak nogmaals onderhanden en stelde zich in verbinding met de permanente Commissie voor de Middenstand te Schiedam. De resultaten die met deze besprekingen verkregen werden, waren zeer belangrijk, omdat hier duidelijk aan het licht kwam, dat de grote grieven der middenstanders op een misverstand berustten. Onder ling werd een plan van actie opgesteld en besloten werd om alle geabon- neerden tot een vergadering op te roepen. De voorzitter van de Kamer van Koophandel gaf in deze bijeenkomst, welke mede bijgewoond werd door de heer Claessen, chef der 3e afdeling

Scyedam | 1977 | | pagina 5