9 Hij moest assistentie verlenen aan de instrumentmaker en ging daarna verder op storingen uit. Hij kwam van tijd tot tijd terug op kantoor voor nieuwe opdrachten. Zijn werktijd werd verder aangevuld met het onderhoud van de elektrische verlichting van het gehele gebouw en met hulp aan de buitendienst van de technische dienst bij kabel- en ander werk. Ook moest hij, wanneer nodig, de centraal-posten te Schiedam en Overschie reviseren alsmede storingen opheffen in het brandschellennet te Schiedam. Zowel de instrumentmaker als de vakwerkman moesten bij toerbeurt 's avonds, 's zaterdags en zondags bereikbaar zijn voor plotselinge storin gen in het technische bedrijf voor wat betreft de machinekamer of andere ernstige storingen. Voor het opheffen op zondag, werd één der monteurs of vakwerklieden van de buitendienst aangewezen. Het op zondag in dienst stellen van de machines, het regelen van de klokken, alsmede het contro leren van de calculagrafen moest bij toebeurt door de instrumentmaker en de vakwerkman gedaan worden. Dagelijks moesten zij voor het verlaten van de dienst de nachtwekker beproeven en alles wat daarmede in verband stond. De buitendienst is nog jaren lang gevestigd geweest in het zgn. "Boterhuis" aan de Hoogstraat no. 137. Nog lang is zichtbaar gebleven de ijzeren stel ling bovenop het dak, waarvandaan draden gespannen waren naar ver schillende panden in de omgeving of naar kabelpalen welke in de buurt opgesteld waren. Het pand aan de Hoogstraat bestond uit een pakhuis met daarboven een paar kamers die ingericht waren voor kantoor en magazijn. In het Rijkstelefoonnet waren een aantal dienstaansluitingen, t.w.: Telefoonnummer Naam van aangeslotene of aanduiding van toestel Aangesloten perceel of personeelsgedeelte 1. Bureau Techn. Dienst Hoogstraat 137 2. D. de Groot Monteur Nieuwe Maasstraat 68 100. Automatische Cel Station H.IJ.S.M. 203. Postkantoor Gerrit Verboonstraat 700. Telegram/Telefoond. Telegraafkantoor 760. Chef-Telefoniste Centraal Bureel 761. Techn. Dienst Centr. Bureel Zolder 800. Bureel Directeur Telegraafkantoor 830. Postkantoor Directeurskamer 950. Techn. Dienst Storingsdienst 960. Techn. Dienst Relaiskamer

Scyedam | 1977 | | pagina 9