11 bestond uit houten waskuipen en daar waren er nogal wat van in het weeshuis. Veel kosten waren er dus niet. In de pauze was er een verloting. De loten werden grif verkocht en uit de opbrengst werden de kosten van het feest gedekt. Als prijzen waren er nogal wat dieren. Zelfs een biggetje, dat nog kans zag om door de feest zaal te rennen. Na de pauze was er nog een ingewikkeld drama, genaamd: "Barend, de stoutmoedige luchtschipper". Het was nogal realistisch, want Barend wilde graag door de wolken vliegen. Hoog in het toneel werd een katrol aan een dik touw gehangen. De bedoeling was dat Barend geblinddoekt en zittend in een mand naar de hoogte gehesen werd. Het was net echt hoor. Wanneer hij weer op de aarde, dus op het toneel geland was, moest een medespeler een gieter water over hem uitstorten. Dat was dan als een regenwolk bedoeld. Barend, gespeeld door P. Wasman, deed het spel na tuurlijk prachtig mee, wat betekende, dat hij wel mooi kletsnat werd! Alles bij elkaar zijn dit voor ons weeskinderen onvergetelijke dagen ge weest. Mede dankzij het jubileumboek van de Nieuwe Schiedamsche Courant, opgesteld door G.A. Meijer O.P., met medewerking van N.J.M. Dresch, oud-archivaris, zijn veel belevenissen mij weer helder voor de geest gekomen. In het volgende nummer hoop ik u te vertellen over de katholieke op voeding in het weeshuis. W.F. FREDRIKS Foto links: Van boven naar beneden en van links naar rechts ziet u de zusters Persveranda, Bruno, Virginia, Exprita, Justiniana, Catharina, Maxima, Alexandrina, Fortunata, Innocentia, Annunciata, Ambrosia, Sabina, Martina en Digna. De heren regenten als volgt: L. Melchers, Ant. Beukers, Jacq. Engering, pastoor Jansen, J.A.J. Nolet, C. Vredebregt (organist), N.W. Conijn, R.J. Kleipool en P.B. de Haas, admi nistrateur (van het weeshuis). De jongens in dezelfde volgorde, le rij: Th. Kouwenhoven, E. Meeder, P. Wasman, P. Sluiters, 2e rij: J. Fredriks, C. Meeder, R. Salari, C. Oranje, 3e rij: A. Meeder, W. v.d. Horst, Th. van Breukelen, Fr. Sluiters, 4e rij: J. Meeder, H. in 't Veld, W. Fredriks, C. in 't Veld. De meisjes zijn: L. Sluiters, A. Thijssen, N. v.d. Horst, M. Thijssen, R. Kropmans, C. Meeder, op de tweede rij: S. van Breukelen, T. Vrouwdeunt, L. de Vries, Mientje van Breukelen, Marie van Breukelen, op de derde rij: N. Kouwenhoven, A. de Vries, J. de Vries, C. Vrouwdeunt en D. Kouwenhoven. Bij nadere beschouwing mis ik dan nog het meisje Corrie in 't Veld en Bertus Kouwenhoven. Deze kinderen waren toen waarschijnlijk ziek.

Scyedam | 1977 | | pagina 11