Redaktioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk f. 20,— individueel lidmaatschap, f. 30,— lidmaatschap echtpaar, f. 25,— leden buiten Schiedam, f. 10,— houders bejaardenpas/CJP, op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees en Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: W.F. Fredriks C. van der Geer R.W. Poels Chr. de Roo K. Willebrand Redaktie: Cees van der Geer, Lange Nieuwstraat 127, Schiedam, telefoon (010) 267.628. Foto omslag: Classicistische branderij, Westerkade 10b; bouwjaar 1862. Toestand mei 1976. Uitgebrand 7 juni 1977. GALERIJ De uitgave van dit nummer van 'Scyedam' werd mogelijk gemaakt door een bijdrage van Moutwijnfabriek HOLLANDIA bv. 's Gravenland 25-29, Schiedam. HET WEESHUIS U heeft er lang op moeten wachten, maar in dit nummer dan toch weer een aflevering in de serie "Het Wees huis aan de Hoogstraat". Een extra lange zelfs! KUNSTBEZIT Geen rubriek "Schiedams Kunst bezit" deze keer. Stagiaire Doris Wintgens heeft inmiddels al weer afscheid genomen van het Schie dams museum en Josine Bokhoven is nog te kort terug om haar bij drage te kunnen leveren. Vandaar. WESTERKADE Het nut van het werk van de werk groep "Inventarisatie" - zo dat nog aangetoond moest worden - wordt nog weer eens gedemonstreerd door de foto op de omslag van dit nummer. Deze, ten behoeve van het werk van de werkgroep genomen foto is zo niet de enige, dan toch zeker een zeldzame van het onlangs uitgebrande pand Westerkade 10b. Ruud Poels gaat op de pagina's 13 en 15 uitgebreid in op de geschiede nis van het gebouw. Een - helaas - aktuele bijdrage. ROKERSCLUB Eén naam ontbreekt nog bij de foto van de leden van Rokersclub 'Maas'. Wie helpt K. Willebrand aan de naam van de nu nog anonieme roker, afgebeeld op pagina 16?

Scyedam | 1977 | | pagina 2