13 de schuifdeurtjes naar de voormalige serre; de marmeren gang; de vele originele deuren met deuromlijstingen; het stucwerk van het gangplafond; diverse stucplafonds in de kamers; balkenzoldering in de linker achterkamer op de le verdieping; witmarmeren vloer in de middelste kamer rechts; de rijk gesneden voordeur, die nog hangt aan het originele, toentertijd gebruikelijke model scharnieren ('knieren' genaamd); de stoep met bordes, stoeppalen en smeedijzeren hekwerk. Noodgedwongen zijn er echter ook diverse wijzigingen uitgevoerd. Zo zijn de tussenwanden van de kamers links, zowel op de begane grond als op de verdieping, weggebroken. In alle vertrekken, behalve in de di rectiekamer, zijn de stucplafonds verborgen achter verlaagde, acoustische plafonds, en zijn alle schoorstenen op één na weggebroken. Het trappen huis is verbreed, echter met gebruikmaking van de oorspronkelijke lam- brizeringen. Bij het begin van de restauratie werd nog een aardige ontdekking gedaan. Op de kale muur van de linker voorkamer op de eerste verdieping werden enkele teksten aangetroffen, die waarschijnlijk door behangers zijn ge schreven. Zo viel te lezen: "Screinlau 1838 16 Augustus"; "deze kamer is wit geschuurt linnen verspannen gegrond en behangen door B.J. Baars (of Boon) behanger bij den Heer R. Schnabel te Schiedam Den 15 julij 1883" "P. de Ruiter en Wetsteijn 1913 3 Junij". Het restauratieplan is van architekt J. Waldraad uit Brielle. Deze heeft o.a. de restauratie verzorgd van het pand Grote Kerksplein 4, Dordrecht, en is op dit ogenblik bezig met de restauratie van het Historisch Museum, Hoogstraat, Rotterdam. De restauratie werd uitgevoerd door aannemersbedrijf Huurman uit Delft. R.W. POELS (i.s.m. Gem. Archief Schd.) 1) trumeau - vensterdamook wel midden- of verdeelpijler 2) Nieuw Notarieel Archief - nr. 124, pag. 469

Scyedam | 1977 | | pagina 13