Redaktioneel 2 lam "Scyedam" is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk: f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f. 10,— houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: F.L. Geerdes Gemeente Archief Schiedam R.W. Poels Chr. de Roo J. Walraad Redaktie: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127, Schiedam tel.(010)267.268 Foto omslag: De Lange Haven met de panden nrs. 103, 101 en 99 omstreeks het jaar 1900. Foto: J. van Diggelen (detail). GALERIJ De uitgave van dit nummer van 'Scyedam' werd mogelijk gemaakt door een bijdrage van DE OTTERBOER GROEP Internationale Handel in vee voedergrondstoffen en -produkten Lange Haven 103, Schiedam Wat betreft de redactie van dit blad, brengen we minstens twee a drie maal per jaar een nummer uit als dit, geheel gewijd aan de restauratie en ingebruikneming van een aantal historische panden. Het zou betekenen, dat er in Schiedam heel wat gerestaureerd werd en aan waardevols behouden bleef. Het zal wel een droom blijven. Restauraties kosten veel geld en zijn door partikulieren en be drijven nauwelijks op te brengen, ondanks de financiële steun die de overheid biedt. Het verklaart waarschijnlijk ook het feit, dat vrijwel de meeste panden na de restauratie niet meer hun oorspronkelijk funktie, namelijk wonen, terugkrijgen. Verhuur resp. exploitatie als bedrijfsruimte is vaak de enige oplossing om restauratie finan- ciëel aantrekkelijk te maken. Het is - cultureel-historisch bezien - de enige smet die aan deze verder voortreffelijke initiatieven kleeft.

Scyedam | 1977 | | pagina 2