Schiedams Kunstbezit Toen in 1947 het dorp Kethel bij de gemeente Schiedam getrokken werd, kwam uit het raadhuisje van Kethel een oud schilderij tevoorschijn, dat werd ondergebracht in het Stedelijk Museum van Schiedam. Het kreeg een vaste plaats in de aula van het museum, eens kapel van het gasthuis. Het hangt er nog steeds. Het is een portret van een vrouw, geschilderd in olieverf op een eikehou ten paneel. De lijst is van hetzelfde hout. Bovenaan de lijst staat geschil derd: Anno Domini 1593 en onderaan: Aetatis 58. De geportretteerde was dus 58 jaar, toen ze in 1593 geschilderd werd. In het midden van het paneel links is een signatuur zichtbaar van een H en een M door elkaar heen als monogram. De vrouw is gekleed volgens de stemmige mode die aan het eind van de 16e eeuw onder invloed van het Spaanse Hof in zwang was. Een zwarte japon met stijve, witte plooikraag en manchetten, daar overheen een wijd uitstaande, zwart gestreepte mantel met brede kopmouwen, aan de ran den afgezet met bruin bont. Op het hoofd een glad gesteven kapje met aan weerszijden een openstaande vouw. De band van het kapje valt over de kraag en steekt af tegen het zwart. Aan de linker wijsvinger draagt de vrouw een gewerkte gouden ring met rode steen. De vrouw is staande en een weinig naar links gewend tot aan de knieën afgebeeld. Haar handen zijn gevouwen. Een beetje sceptisch, maar toch met een zweem van een lachje kijkt zij de beschouwer met oplettende bruine ogen aan. Het is een duidelijk natuurgetrouw, niet geflatteerd portret van een wat stugge, deftige dame. Over de identiteit van de geportretteerde vinden wij een mededeling op de achterkant van het paneel. In witte krulletters staat daar te lezen: "Vermoedelijk: Elisabeth van der Linde gestorven 11 augustus 1607 Echtgenoote van Jacob Muys van Holy burgemeester van Dordrecht gestorven aldaar 7 september 1592 door H M Herman van der Mast 1593 Vreemd is, dat zij helemaal niet genoemd wordt in het opstel: "Twee middeleeuwse hofsteden in Vlaardingerambacht" door C. Hoek, die in een hoofdstuk over de uit Schiedam afkomstige geslachten Muys, Holy en Muys van Holy, van welke stad zij sinds de 15e eeuw bij uitstek het patriciaat vormden, wel een aantal feiten geeft over Jacob Muys van Holy:

Scyedam | 1977 | | pagina 11