Redaktioneel 2 "Scyedam" is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk: f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f. 10,— houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: Josine Bokhoven C.H.A.M. van Es W.F. Fredriks Chr. de Roo Redaktie: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127, Schiedam Telefoon (010)267.628 Foto omslag: De schutterij op de Grote Markt. De opname dateert van rond 1900. GALERIJ De uitgave van dit nummer van "Scyedam" werd mogelijk gemaakt door een bijdrage van Mouterij-Branderij DE KONING BV Burg. Honnerlage Gretelaan 11 Schiedam GESCHENK Samen met 'Scyedam' wordt u deze keer nog een extraatje bezorgd en wel het boekje 'Van Branderij tot Booreiland', geschreven door Ir. B. Wilton. Nadat eerder al overwogen was om deze tekst in ons blad te plaatsen, maakt een genereus gebaar van resp. de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, Departement Schiedam en drukkerij 'De Eendracht' het mogelijk u dit boekje als geschenk aan te bieden. Het spreekt vanzelf, dat we de beide gulle gevers èn de auteur graag - en zeker mede namens u - hartelijk dank zeggen. Het is een welkome, aanvulling op de nog altijd (te) kleine reeks publikaties die over Schiedam verschenen zijn. Het boekje is niet in de handel ver krijgbaar. LAAT Overigens ontvangt u deze uitgave van 'Scyedam' later dan u gewend bent. Vertraging in de toezending van kopij was de oorzaak. Kopij garing behoort dan ook tot de on dankbaarste taak verbonden aan de redactie van een tijdschrift. Helaas kan er nog steeds niet ge sproken worden van een regelma tige toevoer van kopij. Vandaar dit beroep: schuif uw bescheidenheid terzijde, pak pen of typemachine en schrijf eindelijk het artikel, dat U zolang van plan was te schrijven. We plaatsen het graag

Scyedam | 1977 | | pagina 2