Redaktioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk: f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f. 10,— houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: Dick Bouw P.J.T. Endenburg W.F. Fredriks C. van der Geer Chr. de Roo Aad van der Tang D. Visser Redaktie: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127, Schiedam Foto omslag: Een winters zich op een deel van het toekomstig gebied "Beschermd Stadsgezicht". (foto: K.L.M.) Het bestuur van de Historische Vereniging en de redactie van "Scyedam" wensen u een goed en gelukkig nieuwjaar NOODKREET Voor het eerst ontbreekt in dit nummer de vermelding van een "gulle gever". Het betekent, dat dit nummer ge heel voor rekening van de vereni ging komt. Dankzij de baten uit de verkoop van de kerstkaarten, kan dit nummer nog betaald worden. Voor volgend jaar ziet het er echter somber uit. Nieuwe sponsors hebben zich niet gemeld en subsidie is nog steeds niet verkregen. We zitten dus in de zorgen. Of "Scyedam" uitgeven, zo lang het financieel kan, en de overige aktiviteiten staken, of omgekeerd. Beide ondenkbaar, dachten wij. Goede raad is soms erg duur. Te duur KOPIJ Aan de vele, hiernaast vermelde medewerkers kunt u zien, dat de oproep om kopij in het vorige num mer succes heeft gehad. Artikelen over molenpaarden in Schiedam, over de r.k. begraaf plaats in Kethel en (nogmaals) Lange Haven 103 zijn er het ge volg van. Ook werd nog een arti kel ontvangen over de Grote of St. Janskerk. Als één oproep zo veel succes heeft, herhalen we die graag. Bij deze

Scyedam | 1977 | | pagina 2