Redaktioneel "Scyedam" is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk: f. 20,— individueel lidmaatschap f.30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f.10,— houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: Cees van der Geer Chr. de Roo A. van der Tang Illustratie omslag: Scheepstimmerman aan het werk. Illustratie uit: "Het menschelijk bedrijf", Amsterdam 1694. Jan Luycken VERSCHENEN 'Jan van Diggelen een Schiedams fotograaf 1836-1925' Prijs f. 15,—te bestellen bij: Boekhandel J.S. van Leeuwen, Broersvest 44, Schiedam. SCHIENOKO Beter laat dan nooit Nadat de kern, het wezen van de buurt onherstelbaar vernield en vrijwel geheel van haar karakter beroofd is, komt de gemeente met een tweede bestemmingsplan voor het Schienokogebied, waarin on der meer de voormalige Branders- buurt gelegen is. Beter laat dan nooit. In wat van het gebied overgebleven is, valt namelijk, ondanks alle kaalslag, toch nog wel iets te redden. Te denken valt dan vooral aan het ge bied Noordvest en Groenweegje. Iets van de sfeer die voor Schie dam zo kenmerkend was, is daar nog aanwezig en kan met enige goede wil ook nog wel bewaard worden. Ook het buurtje rond Oude Sluis en Zakkendragershuisje is zijn zeker nog te redden De gewijzigde bestemming, name lijk wonen en werken, dit laatste alleen kleinschalig, geeft namelijk mogelijkheden de intimiteit van dit gebied te herstellen. De Historische Vereniging is voor deelname aan het overleg uitgeno digd. Zij is daar bijzonder gelukkig mee, evenals met het feit, dat - we derom - van de werkzaamheden van de werkgroep Inventarisatie gebruik is gemaakt. Het spreekt vanzelf dat we in de gesprekken met de gemeente ons standpunt duidelijk naar voren zullen brengen. Hopelijk met sukses

Scyedam | 1978 | | pagina 2