Redaktioneel 2 "Scyedam" is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk: f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f.10,— houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: R.W. Poels Chr. de Roo Aad van der Tang I. Vellekoop M. Verkade Redaktie: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127 3111 AG Schiedam Telefoon (010) 267.628 Foto omslag: Interieur van de Grote of Sint Jans- kerk met de preekstoel. Op de achtergrond het omstreden Vrouwenkoor (zie artikel "Sint Jans lot - M. Verkade). AKTIE GROTE KERK Gelijk met de verschijning van dit nummer gaat een aktie van start, die tot doel heeft gelden bijeen te brengen voor de restauratie van het dak van de Grote of Sint Jans- kerk. Onnodig te zeggen, dat de Histo rische Vereniging Schiedam zich graag achter dit initiatief stelt en bijgevolg haar leden en de lezers van dit blad opwekt om toch voor al aan deze aktie mee te doen. Het belang ervan behoeft nauwe lijks onderstreept te worden. Stad en kerk zijn dermate nauw met elkaar verweven, dat elke Schiedammer graag zijn bijdrage tot behoud van dit monument zal willen leveren. Zeker na het warme en persoon lijke pleidooi gelezen te hebben, dat M. Verkade onder de titel 'Sint Jans lot' bijdroeg. U vindt het hiernaast als openingsartikel.

Scyedam | 1978 | | pagina 2