Redaktioneel 2 "Scyedam is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk: f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f.10,— houders bejaardenpas/CJP Aan dit nummer werkten mee: Drs. G. van der Feijst C. van der Geer Chr. de Roo Redatie adres: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127 3111 AG Schiedam Telefoon (010) 267.628 Illustratie voorzijde: Het (voormalige politiebureau aan de Grote Markt (hoek Hoogstraat), waarvan de bovenverdieping van 1860 tot 1898 dienstdeed als eer ste huisvesting van het gemeente archief - (zie artikel Drs. G. van der Feijst). Op 27 april hield Drs. G. van der Feijst, de gemeentearchivaris, een lezing over geschiedenis en taak van het gemeentearchief. Omdat die avond zeker niet alle leden aanwezig waren, maar vooral ook omdat deze voordracht de langere adem van het gedrukte woord verdient, plaatsen we Van der Feijst's bijdrage graag in 'Scyedam'. In dit nummer vindt u de eerste aflevering. Om het karak ter - namelijk een lezing - niet te kort te doen, is de spreektaal, inklusief de aanhef, gehandhaafd. KUNSTBEZIT De rubriek "Schiedams Kunst bezit" is - onder de titel "Pieter Johannes Mak" - deze keer wat langer uitgevallen. Gelukkig maar Het betekent namelijk, dat er gegevens gevonden zijn die niet alleen meer dan één pagina wetti gen, maar vooral ook, dat een schilder, waarover tot nu toe weinig bekend was, iets meer reliëf krijgt. Toch is het zeer goed denkbaar, dat over de Schiedamse schilders uit het verleden (Van der Zee, Bamouw, Mak, Gips) meer bekend kan worden, als in groter kring daaraan gewerkt wordt. Vandaar deze oproep. Zijn er lezers die ons aan meer feiten kunnen helpen, die beschikken over catalogi, kranteknipsels of brieven, of zijn er zelfs die van een van deze kunstenaars werk in bezit hebben, resp. weten, waar zich werk bevindt Zo ja, dan hiervan gaarne melding aan de redaktie Met dank

Scyedam | 1978 | | pagina 2