Redaktioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f.10,— houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee Drs. G. van der Feijst Sjef Henderickx R.W. Poels Chr. de Roo C. van Tilborg Foto's: A. H. Groeneweg (pag. 20) Peter Sutherland (pag. 1 en 24) Redactie-adres: Cees van der Geer, Lange Nieuwstraat 127, 3111 AG Schiedam. Telefoon (010) 267.628 Illustratie omslag De Korte Dam, vroeger de Kruis straat. Eén van de tekeningen op de door de Historische Vereniging georga niseerde tentoonstelling 'Octave de Coninck tekeningen en aquarellen' in het Stedelijk Mu seum Schiedam. SCHILDJES Nauwelijks zijn de eerste drie 'Scidam'-schildjes bevestigd, of de eerste is gestolen Een trieste zaak. Het illustreert hoe juist de heer Van Tilborg was, toen hij, citerend uit onze nota 'Lokale Monumen tenzorg', goede voorlichting zag als mogelijkheid tot bestrijding van dergelijk vandalisme. Hij deed dit tijdens de bijeen komst die voorafging aan het be vestigen van de monumenten schildjes door wethouder Zijder- veld. Van Tilborgs inleiding plaatsen we graag. Niet alleen als goede herin nering aan een voor de vereni ging heugelijke dag. Zijn heldere en inspirerende be toog bevat namelijk naast veel in formatie ook een uitnodiging aan de leden van de vereniging. Een verzoek om mee te denken. Mee te denken in het vinden van zinnige bestemmingen voor monu menten, in het signaleren van ver val, of - praktisch - in het beman nen van een lokale monumenten- wacht. Kortom, hij nodigt uit tot aktieve deelname. Overbodig haast te melden, dat we het daar geheel mee eens zijn. De beurt is aan U 'Monumentenzorg' - pag. 14.

Scyedam | 1978 | | pagina 2