3 INHOUDSOPGAVE Vier jaargangen 'Scyedam' zijn er inmiddels verschenen. Of eigenlijk drie. De eerste be stond uit slechts één nummer. Toch leveren deze eerste vijfen twintig 'Scyedams' inmiddels aar dig wat informatie over Schiedams historie. Vandaar dat een inhoudsopgave langzamerhand wenselijk werd. U vindt deze bijgaand - los. Ordening vond plaats op auteurs namen en op trefwoorden van artikelen. We hopen hiermee de informatieve waarde van ons blad wat vergroot te hebben. Hierbij tevens graag onze dank aan de heren A. Kiela en C. Pluijm die deze inhoudsopgave samenstelden. PORTRET In het vorige nummer ontbrak helaas de tekst bij het portret van Mak. (Scyedam nr. 5/jaargang 4). Bij deze: Portret P.J. Mak door C. Gips (1829- 1892). Olieverf/doek; 39.5 x 34 cm. Gesigneerd rechts onder, geen jaartal. Geschenk Mevr. Mak - Romijn, 1947. SUBSIDIE Hoera Driewerf hoera Nog met ingang van dit jaar zal onze vereniging door de gemeente gesubsidieerd worden. Het betekent, dat we uit de zorgen zijn, dat niet meer naar sponsors gezocht hoeft te worden, en dat de uitgave van 'Scyedam' nu verze kerd is. Het betekent naar ons gevoel ook, dat we erkend zijn; dat het werk, dat door de vereniging verricht wordt op waardering èn erkenning mag rekenen. Daarvan bij deze graag akte NIEUW JASJE Om dit feit te vieren hebben we deze uitgave van 'Scyedam' - het Kerstnummer - een wat feestelij ker aanzien gegeven: een gekleur de omslag, wat meer pagina's en beter papier. Voor één keer mocht dat wel. Overigens hopen we wel ook de nummers van volgend jaar wat meer kwaliteit mee te geven. WENS Tenslotte scharen bestuur en redactie zich graag aan de zijde van de torenwachter op blz. 24 en wensen we u een gelukkig nieuwjaar. Alleen doen wij het 'op den ingang van het jaar' 1979.

Scyedam | 1978 | | pagina 3