tot een ontoelaatbaar uitstel van de bouw. Bovendien stond het gemeen tebestuur voor de noodzaak het nieuwe werkgebouw, gelet op de daar mede gemoeide kosten, zo intensief mogelijk te benutten. De nieuwe huisvesting werd gevonden in twee van de leegkomende pan den van Gemeentewerken, de nummers 31 en 33 aan de Korte Haven. Pand nr. 31 was indertijd uitgevoerd in gewapend beton en dus zeer ge schikt voor de onderbrenging van het eigenlijke archiefdepot. Nr. 33 kon worden ingericht als dienstgebouw. Besprekingen met de Inspecteur der archieven volgden met als resultaat, dat Gedeputeerde Staten in 1973 goedkeuring verleenden voor de verbouwing en inrichting van een archiefbewaarplaats in de beide panden. De Gemeenteraad had eveneens in 1973 haar goedkeuring aan de plannen gehecht en het benodigde cre- diet verleend. Met de uitvoering kon niet gelijk worden begonnen, want gewacht moest worden op de gereedkoming van het nieuwe stadskantoor en de ontrui ming van de panden door Gemeentewerken, die naar het nieuwe stads kantoor verhuisde. Voorjaar 1975 was het zover, dat men begon met de verbouwing etc. van de panden Korte Haven 31 en 33. Het omvangrijke werk omvatte onder meer het wegbreken van muren, het dichten van doorgangen, het aan brengen van dubbele beglazing, kluisdeuren en een brandtrap, en de plaatsing van een personen- en boekenlift. Begin november waren de werkzaamheden dusdanig gevorderd, dat op de 17e van die maand kon worden gestart met de verhuizing, die werd uitgevoerd door de firma Geijtenbeek te Utrecht. De verhuizing verliep vlot en werd op de 26e voltooid. De werkruimten voor de ambtenaren en de studiezaal waren toen echter nog niet klaar. In de maanden na de verhuizing vonden nog allerlei werkzaamheden plaats, voornamelijk timmer- en schilderwerk, maar nadat in september 1976 de studiezaal gereed was gekomen - vertraagd door de te late levering van ficheskasten - kon eindelijk op 1 oktober d.a.v. het archief weer worden opengesteld voor het publiek. Tegen alle verwachtingen in had de sluiting bijna een jaar geduurd. De totstandkoming van het nieuwe pand betekent het einde van een on houdbaar geworden toestand. Voor het eerst in de geschiedenis van de gemeentelijke archiefdienst zijn alle archieven ondergebracht in een aan de eisen der wet voldoend gebouw. Rekening houdend met een strak doorgevoerde vernietiging van daarvoor in aanmerking komende archief bestanddelen, zullen de depots voldoende capaciteit bezitten om de aan was van de komende decenniën op te vangen. DE OMVANG Op de convocatie staat als volgende punt genoemd de omvang van het

Scyedam | 1978 | | pagina 7