Redaktioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk: f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f. 10,— houders bejaardenpas/CJP Aan dit nummer werkten mee: Rob Batenburg drs. G. van der Feijst Chr. de Roo Peter Sutherland (foto's Gusto) Redactie: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127 3111 AG Schiedam Telefoon (010) 267.628 Foto omslag: Interieur van de westelijke werk plaatshal van de v.m. werf Gusto. DECONINCK Het feit dat de tentoonstelling van tekeningen en aquarellen door Octave DeConinck in het Stedelijk Museum met een week verlengd werd, zegt op zich zelf al genoeg over het succes van deze expositie. Het wordt nog extra onderstreept door het bezoekersaantal - maar liefst 4.000 bezoekers - en door het geheel uitverkocht zijn van de catalogus. Het onderstreept tenslotte ook, dat onze vereniging met het or ganiseren van dit soort tentoon stellingen duidelijk op de goede weg zit. Feit is, dat vele Schiedammers kennelijk met veel plezier de artistieke impressies die tekenaar DeConinck van en aan onze stad achterliet, bekeken hebben en dankzij hem nog weer eens kon den vertoeven in de stad van hun jeugd. HENRI HARTOG Wie door eerdere publikaties in 'Scyedam' geinteresseerd geraakt mocht zijn in de Schiedamse auteur Henri Hartog, zal zeker de bundels 'Opstellen'en 'Brieven aan Lodewijk van Deyssel' aan zijn verzameling boeken over Schie dam willen toevoegen. Met name de bundel 'Opstellen', een bundeling van eerder versche- schenen polemieken, brieven en kritieken, is waardevol. Niet alleen omdat de her en der verspreide ar tikelen nu bijeen zijn gebracht,

Scyedam | 1979 | | pagina 2