3 maar ook vanwege de zorgvuldig heid en uitvoerigheid waarmee de samensteller, Jan Noordegraaf, te werk is gegaan. Het is nauwelijks voor te stellen, dat hierna nog nieuwe feiten over leven en schrij ven van deze sociaal bewogen kun stenaar toe te voegen zijn. Hetzelfde geldt voor de 'Brieven aan Van Deyssel', dat bovendien grafisch uitstekend verzorgd is. Beide publikaties verschenen bij uitgeverij 'De Vrye Vogel', post bus 592, Leiden. Daar, of bij uw plaatselijke boekhandel, zijn de boekjes ook te bestellen. 'Opstellen' - f15, 'Brieven aan Lodewijk van Deyssel' -f. 10,90 NIEUWE RUBRIEK Met ingang van dit nummer zal in het vervolg in een aparte rubriek aandacht besteed worden aan oude prentbriefkaarten. De bedoeling is er geen rubriek van te maken, die alleen voor de kleine groep verzamelaars interes sant is, maar het zó te doen, dat op bredere belangstelling gerekend mag worden. Prentbriefkaarten zijn namelijk, los van historisch-topografische waarde dikwijls ook nog in ander opzicht waardevol; ze geven een beeld van - veranderende - tijden en mensen. Het zijn soms kleine dokumentjes van mensen en hun belevenissen en verwachtingen. Zoals de eerste kaart in deze rubriek, verzonden door een der eerste werknemers van de 'Gusto' DE INHOUD Naast de laatste aflevering van Drs. G. van der Feijst over 'zijn' gemeentearchief (blz. 8) vindt u in deze 'Scyedam' een artikel over molenaar Rob Batenburg over molen 'De drie Koornbloemen', waarvan de restauratie in dit jaar voltooid zal worden (blz. 17). Een bijdrage waar het meel van af stuift In de rubriek 'Schiedams Kunst bezit' komt na Mak en Van der Zee weer een Schiedams schilder aan de orde en wel Cornelis Gips (blz. 15). Ook over hem is niet veel bekend. Uw medewerking in de vorm van meer gegevens blijft dus welkom. Uiteraard schenken we ook, het zal u niet verwonderen, aandacht aan 'monument' Gusto! (blz. 5, 6 en 7). Op de achterkant zal weer, tradi tiegetrouw, een jaar lang aandacht worden geschonken aan de collec tie van het Nationaal Gedistilleerd Museum. Deze keer zal een keuze gemaakt worden uit de schitterende verza meling reclameplaten (blz. 24).

Scyedam | 1979 | | pagina 3