Redaktioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Men kan lid worden door over schrijving van respektievelijk: f. 20,— individueel lidmaatschap f. 30,— lidmaatschap echtpaar f. 25,— leden buiten Schiedam f. 10,— houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: Dick Bouw Aad van der Tang M. Verkade Redactie: Cees van der Geer Lange Nieuwstraat 127 3111 AG Schiedam Telefoon (010) 267.628 Foto omslag: Reparatiewerkzaamheden aan het dak van de Grote Kerk. De omslagfoto van 'Scyedam' toont weer eens de Grote Kerk. Fotografe Alie Groeneweg beklom de toren van de St. Jan om de voortgang van de réparatiewerk- zaamheden aan het dak vast te leggen. Een goede herinnering, dachten we, aan de inzamelings- aktie, die het benodigde geld voor de restauratie moet opleveren. Tevens is de foto te beschouwen als een inleiding op het artikel van M. Verkade (pag. 3) over de herkomst en de datering van een interieurschets van de Grote Kerk. Van Aad van der Tang weer een bijdrage aan de geschiedenis van het dorp Kethel (pag. 9), ditmaal handelend over pastoor Van Wijck en zijn jacht op de aanhangers van het Jansenisme. Molenkenner Dick Bouw doet ver slag over Schiedams eerste en eni ge!?) molenstenenbedrijf, de firma Engering en Knappert (pag. 15). In de rubriek 'Schiedams kunstbe zit' de tweede en laatste aflevering (pag. 21) over de schilder Cornelis Gips, waarover - het wordt haast eentonig - ook weer weinig bekend is. Bijdragen blijven dus welkom In de rubriek 'Ansichten' tenslotte een verhaal over de verdwenen paardetram op het Emmaplein. (pag. 23).

Scyedam | 1979 | | pagina 2