8 Op 30 januari 1819 is zij binnen onze stad overleden. Wij geven daarvan nog het volgende bericht: Schiedam den 30 jan. 1819. Alhier is overleden in den hoogen ouder dom van 107 jaren, 11 maanden en 19 dagen Maria Büschker, wed. van Reijnier Kleipool. Gehuwd den 30 juni 1743 heeft zij tien kinderen ver wekt, waarvan er bij haar overlijden nog 5 in leven zijn. Zij laat voorts na 16 kleinkinderen, 44 achterkleinkinderen, 1 betachterkleinkind, Haan- gehuwde kinderen en kleinkinderen, tezamen 78 descendenten. Zij ge noot tot het einde van haar leven eene goede gezondheid, en stierf zacht, doch onverwacht. Door een braaf en godvruchtig gedrag heeft zij zich in den ruimen stand, waarin zij geplaatst was, altijd onderscheiden. Als curiositeit kunnen wij aan bovenstaan levensbericht van Maria Kleipool-Büscher nog toevoegen dat tot vijf op haar sterfdag nog in leven zijnde kinderen behoorde: Maria Margarita Kleipool, gedoopt te Schie dam 7 maart 1744 en overleden aldaar 20 januari 1824. Zij is tweemaal g&huwd geweest, en wel voor de eerste maal met Henricus den Brincker, geboortig van Glaen bij Osnabruck. Uit dit geslacht van Henricus den Brincker is voortgekomen de thans nog in leven zijnde pater Alb. den Brincker, missionaris te Mill Hill, wonende te Arnhem. Haar tweede man Henricus Meijer, was geboortig van Wellingholthausen. L.A. Abma (f) Het is nog te vroeg om uit te maken wat Simon Rijnbende voor de ont wikkeling van Schiedam heeft betekend, omdat, historiografisch gezien, het Schiedam uit de eerste helft van de vorige eeuw een braakliggend terrein is. Niettemin zou het, vooruitlopend op het oordeel dat de Historicus over hem zal vellen, geen kwaad kunnen alvast een straat naar hem te ver noemen - iets dat voor de geestelijke vader van de Sandvikstraat toch een kleine moeite moet zijn. AAD VAN DER TANG vervolg van pag. 17

Scyedam | 1979 | | pagina 8