Redactioneel 2 'Scyedam' is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam en wordt toegezonden aan leden en be gunstigers. Men kan lid worden door overschrij ving van respectievelijk: 20,- individueel lidmaatschap 30,- lidmaatschap echtpaar 25,- leden buiten Schiedam 10,- houders bejaardenpas/CJP op giro nr. 35.33.203 of op bank rekening nr. 25.81.52.362 bij Bank Mees Hope, Schiedam t.n.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Aan dit nummer werkten mee: L. A. Abma (posthuum) Theo Brouns (fotografie) Cees van der Geer Aad Gordijn A. en H. Groeneweg Jan Hagendoorn Henk Nieuwenhuijsen Redactie: Cees van der Geer Aad van der Tang Redactieadres: Van Oldenbarneveltstraat 8 Schiedam foto omslag De Nieuwe Sluis met de oude ophaal brug omstreeks 1864. Foto: Jan van Diggelen. Maar liefst honderdvijftig nieuwe lezers kunnen we in dit nummer wel kom heten. Het zijn de leden van de Bewoners Vereniging Schiedam Centrum, die dit aan de Nieuwe Sluis gewijde num mer - de sluis bestaat namelijk 200 jaar - namens hun bestuur aangebo den krijgen. Drie leden van dit be stuur doken in de geschiedenis van de sluis en doen daarvan verslag in een verhaal, dat rijk is aan feiten en wetenswaardigheden. Hopelijk bevalt deze kennismaking met 'Scyedam' zo goed, dat een abonnement/lidmaatschap overwogen wordt. De Historische Vereniging stelt in ieder geval een dergelijke samenwer king bijzonder op prijs en houdt zich daar ook in de toekomst graag voor aanbevolen. Verder in dit nummer een artikel van Aad Gordijn over de zgn. bever- staartdakpannen aan de Hagastraat (blz. 13), een spotliedje uit de twin tiger jaren op Schiedamse zeden (blz. 17) en een artikel over het gebruik van de ansichtkaart als reclamemid del (blz. 23). De hommage aan de in het mei/juni- nummer besproken archiefmedewer ker Abma ronden we af met twee van zijn artikelen op resp. blz. 18 en blz. 20.

Scyedam | 1979 | | pagina 2