Stichting Stadsherstel Schiedam 14 Geachte medeleden, Tijdens mijn lezing op zaterdag 21 oktober 1978 ter gelegenheid van de uitreiking van de eerste restauratieschildjes heb ik o.a. georakeld over een op te richten Stichting Stadsherstel. Welnu deze stichting is nu ongeveer één jaar later praktisch opgericht en het lijkt mij nuttig, dat u als bijzondere 'doelgroep' hiervan tijdig op de hoogte bent. De Stichting Stadsherstel Schiedam (afgekort S.S.S.) stelt zich volgens de sta tuten tot doel: 'Werkzaam te zijn in het belang van de volkshuisvesting in Schiedam, in het bijzonder in de binnenstad, tot behoud, verbetering, bouw en exploitatie van registergoederen die óf op zichzelf architectonische betekenis hebben óf voor het stadsbeeld karakteristiek zijn óf waaraan historische herinneringen verbon den zijn etc.' Zoals u ziet gaat het hierin dus om zaken die de leden van de historische ver eniging aanspreken en de werkgroep was dan ook blij dat Cees van der Geer met zijn interesse vanuit de historische vereniging aan de oprichting meewerkt. Op 21 oktober 1978 merkte ik reeds op dat aansluiting bij een woningbouw corporatie de meest aangewezen weg bleek om te komen tot een werkzame op lossing. Die oplossing bood zich inderdaad aan toen bleek dat de S.S.S.W. (Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties) in principe bereid was om samen te werken. Wel werd gekozen voor een Stichting in plaats van b.v. een werkgroep ten einde een eigen gezicht en beleid te kunnen uitbouwen. De samenwerking met één van de aangesloten woningbouwverenigingen n.l. de Vereniging Volkshuisvesting wordt apart geregeld middels een samenwer kingsovereenkomst. Het spreekt vanzelf dat de werkgroep ook heeft getracht het gevoelen van poli tiek Schiedam te sonderen en met vreugde hebben wij geconstateerd dat men van links tot rechts positief stond tegenover dit initiatief. Dat dit van groot belang is staat buiten kijf, want het zal toch met name de Gemeente moeten zijn die ons in staat stelt om een projekt aan te pakken. De eerder genoemde samenwerking met Volkshuisvesting betekent natuurlijk een zeer belangrijke garantie voor ondersteuning tijdens de verschillende fasen van een projekt n.l. de voorbereiding, de uitvoering en de beheersfase. Daar naast hopen wij op gepaste wijze gebruik te kunnen maken van de specialistische kennis die in het stadskantoor aanwezig is. Naast deze voornamelijk technische steun heeft de Stichting natuurlijk ook de sympathie en ondersteuning vanuit de burgerij nodig. Dit wil de Stichting trachten te verkrijgen door het geven van goede informatie aan de pers en ver slaglegging aan het Gemeentebestuur. Via deze informatiestroom wil men ook trachten geschikte kandidaten te vinden voor een plaats in het Stichtingsbestuur bij het opvullen van vacatures. Ook voor hen die wat minder nadrukkelijk bij

Scyedam | 1979 | | pagina 14